Autor Wątek: Iberital l'anna. Wyłącza sie grzanie, miga panel.  (Przeczytany 2883 razy)

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Iberital l'anna. Wyłącza sie grzanie, miga panel.
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Listopad 2018, 22:35:36 »
Ale sam pisałeś, że migają wszystkie kontrolki a to sygnalizauje niski stan w zbiorniku wody lub alarm uzupełniania w bojlerze i to na tym trzeba się skupić. Sprawdź czy masz w gniazku fazę podłaczoną do fazy we wtyczce. Pomijasz to, a to ważne. Sterownik zawsze podaje fazę na styki wykonawcze. Sam zauważyłeś, że nie ma nigdzie wejścia z pomiarem ciśnienia lub temperatury. To w żaden sposób nie jest powiązane. No i sprawdź ten włącznik.

Offline Markoni Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: La Peppina, Aeropress, Pa Pavoni,VBM Super Digital
  • Młynek: Casadio, Zassenhaus
Odp: Iberital l'anna. Wyłącza sie grzanie, miga panel.
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Listopad 2018, 23:09:03 »
Wszystko idzie przez włącznik, zasilanie z gniazdka kończy się na włączniku. Zamieniłem fazę z n na włączniku( przewody zasilające) nic to nie zmieniło. Jak sprawdzić czy poziom wody w bojlerze jest odpowiedni? Sam czujnik poziomu jest sprawny bo jak zdejmuje przewód to pompa dorzuca wodę do bojlera.
Żeby stara przyjaźń nie rdzewiała należy ja nasączać kawą lub/i alkoholem.

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Iberital l'anna. Wyłącza sie grzanie, miga panel.
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Listopad 2018, 23:17:02 »
Jeżeli sonda jest czysta to jest odpowiedni. Jeżeli wszystko idzie przez włącznik to najtaniej będzie zacząć od niego. Mają tendencję do wypalania się jeśli pracują w takim układzie. Jak wymontujesz to zazwyczaj widać, że plastik wokół jednego styku jest wytopiony a sam styk luźny. Tylko, że to nie tłumaczy migających kontrolek.

Offline Markoni Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: La Peppina, Aeropress, Pa Pavoni,VBM Super Digital
  • Młynek: Casadio, Zassenhaus
Odp: Iberital l'anna. Wyłącza sie grzanie, miga panel.
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Listopad 2018, 18:51:57 »
Biff, dzięki za sugestie. Odłączyłem wszystko od gicara pozostawiając dwa zasilania masę i czujnik min wody w zbiorniku zmostkowany do masy. Po włączeniu włącznika głównego na 1 lub 2 po jakiś dwóch minutach kontrolki zaczynają migać jakby nie bylo wody w zbiorniku. Ponieważ chciałem wykluczyć wszelkie dziwne przypadki odłączyłem wszystko co możliwe i problem pozostał. W gicarze przekaźnik odłaczą przewód sterujący i mrugają kontrolki. Wychodzi na to, że moduł wprowadza jakieś dziwne zachowanie mam jeszcze ochotę zmierzyć napięcie w module bo przekaźnik jest zasilany 12V i ew.wymienić przekaźnik w module. Jeśli to nic nie da muszę poszukać nowego modułu.
Żeby stara przyjaźń nie rdzewiała należy ja nasączać kawą lub/i alkoholem.

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Iberital l'anna. Wyłącza sie grzanie, miga panel.
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Listopad 2018, 20:22:27 »
Obawiam się, że wymiana przekaźnika nic nie da. Elektronika prawie na pewno sygnalizuje brak wody w zbiorniku, więc po prostu go (przekaźnik) wyłącza. Możesz jeszcze zewrzeć wszystkie 3 (tę w bojlerze też) sondy fizycznie do masy i włączyc ekspres bez grzania (na "1"). Jeżeli błąd znów się pojawi to masz elektronikę do wymiany. Być może da się ją naprawić, ale to nie moja bajka.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi