Autor Wątek: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu  (Przeczytany 42185 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropressu
« dnia: 03 Luty 2018, 11:53:28 »
Cześć.


Ponieważ zrobił nam się trochę bałagan, część opinii trafiło do wątków sprzedażowych, część do wątku z aeropressem, a tam ciężko znaleźć coś o pismo w bogatej dyskusji o metodach zaparzania, założyłem ten dedykowany wątek.


Fellow prismo, niby tylko kolejny filtr do aeropress'a, a jednak zaskoczył mnie tak bardzo, że odkurzyłem swojego AP, a przed kawiarką rysuje się ponura przyszłość pod warstewką kurzu na mojej kawowej półce. No nie, czasem tam odkurzam .


Prismo to trochę więcej niż tylko filtr. Zmienia w pewnym stopniu pierwotne działanie aeropress'a. Przede wszystkim prismo zastępuje oryginalne nakręcane czarne sitko, w które normalnie wkładamy filtry. Wygląda bardzo podobnie ale zamiast otworów sitka dostajemy coś na kształt zaworka w kapsułkach do kapsułkowców lub zaworka w niektórych butelkach ketchupu.
Drugą istotną różnicą jest taka konstrukcja urządzenia, która zapobiega wydostawaniu się wody bokiem, co przy dużym nacisku czasem miało miejsce w oryginalnym sitku.
Oprócz nakrętki z zaworkiem w komplecie znajduje się metalowy filtr z gumową uszczelką na obwodzie.



20180203_105337-01 by Marek Miklewski - Flickr2BBcode LITE




20180203_110450-01 by Marek Miklewski - Flickr2BBcode LITE



20180203_110501-01 by Marek Miklewski - Flickr2BBcode LITE


20180203_110514-01 by Marek Miklewski - Flickr2BBcode LITE


Producent przekonuje, że dzięki temu dodatkowi możemy wycisnąć z dobrze znanego aeropress'a jeszcze więcej, a to więcej to napój niemal jak espresso. Na filmach reklamowych widoczna jest nawet crema, ale mi jeszcze nie udało się jej otrzymać.





Ponadto urządzenie można wykorzystać do wykonania klasycznych przepisów dla aeropress'a, parzenia herbaty i wykonania cold brew. Jeszcze nie próbowałem.


Zapraszam do dzielenia się swoimi wrażeniami. Może komuś uda się otrzymać cremę jak na filmie, proszę o przepisy.


Poniżej przepis producenta na "espresso style coffee"



20180203_095257-01 by Marek Miklewski - Flickr2BBcode LITE

Ja już jestem po pierwszych testach. Kawa Peru Yanesha od Gorana. Porównałem jednocześnie trzy metody z kwiatki, z HX i z prismo. Napój z prismo był naprawdę o krok od espresso. Jeśli brakowało mu czegoś oprócz cremy, to naprawdę niewiele. Body niemal identyczne, może espresso miało nieco większe, ale może to sugestia. Biorąc pod uwagę, że mogę zrobić sobie na jednym urządzeniu dużą czarną i "espresso" to chyba będzie długi romans z aeropressem na wyjazdach.

W ulotce jest postawiony duży nacisk na temperaturę. Ja zagotowałem wodę raz do wrzenia, przepłukałem AP z filiżanką jak w instrukcji, później bez zwłoki zalałem wcześniej zmieloną kawę taką gorącą wodą, nie wiem ile miała temperatury, ale pewnie z 96 °C. Kawa miała charakter espresso z krótszą ekstrakcją taką 25 sekund raczej niż 30. Czyli bliżej owocowej kwaskowatości kompotu niż dżemu owocowego, a ta kawa nie jest jakoś wyjątkowo jasno palona. Niemniej nie była kwaśna, była fajnie owocowo kwaskowata, to co lubię.

Druga próba na tej samej kawie była wykonana gotując wodę ponownie przed zalaniem kawy. Tak jak się spodziewałem kawa poszła bardziej w kierunku aromatów nieco bardziej czekoladowych.


20180130_195253-01 by Marek Miklewski - Flickr2BBcode LITE


Marek.
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2018, 07:53:33 wysłana przez pafcio0 »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropress'a
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Luty 2018, 12:56:58 »
Albo espresso albo śmierć. Tu tez jest filmik ale chyba tego naparu nie chciałbym pić

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropress'a
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Luty 2018, 13:09:42 »
U mnie wychodzi podobnie, zupełnie bez cremy, za to kawa ma body jak espresso i jest bardzo zbliżona w smaku. Ja leję wodę prosto z czajnika bezpośrednio po zagotowaniu, w sposób jak na filmie zbyt mocno się schłodzi i kawa wyjdzie kwaśna.

Popełniłem filmik jak ja to przygotowuję. Tym razem z Top Red od Elki i Antonia.



Marek.
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2018, 14:58:30 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 679
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropress'a
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Luty 2018, 15:25:24 »
Ta crema to zwykła pianka u nich na filmie. Zobaczcie, że najpierw przeciska wolno a na końcu bardzo dynamicznie czym powoduje powstanie piany. Nadmieniam że espresso to nie crema a kawa [emoji3]

Ja robię trochę inaczej. Zalewam wodą w temperaturze około 98 stopni. Mieszam około 10s mieszadlem od aeropresu i  nakładam tłok a następnie przeciskam. Całość z zalaniem zajmuje około minuty. Tylko raz coś nie wyszło ale wtedy od razu przeciskałem bardzo szybko.

@Miklas Marek jak tak minutę trzymasz bez tłoka po zalaniu to espresso nie jest zimne? Nie wiem też po co w przepisie ta minuta czekania.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropress'a
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Luty 2018, 15:31:13 »
Nie, nie wychodzi zimne, takie w sam raz do wypicia. Ta minuta pewnie po to, żeby porządnie zaszła infuzja. Bez tej minuty mielibyśmy pewnie coś na wzór kawy z kapsułkowców.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropress'a
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Luty 2018, 15:58:19 »
Rety, nie mogę się doczekać aż to kupię :)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropress'a
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Luty 2018, 17:27:40 »
Tez czekam. Ostatnio robiłem zakupy u deskowego i kilka godzin po moim zamówieniu, pojawił sie w sklepie ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline bulczan Mężczyzna

  • Wiadomości: 63
  • Ekspres: kawiarka, AP + prismo, FP, v60, chemex, phin
  • Młynek: c40 mk3 nitro blade
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropress'a
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Luty 2018, 23:42:55 »
Ja w prismo robię aktualnie kawę przeznaczoną typowo do przelewów - Rwandę  od Gregorio i wychodzi bardzo intrygująco. Duża kwasowość, taka pomarańczowa ale bardzo przyjemna w smaku.
A tak zacząłem się zastanawiać czy w prismo wyszłyby też "normalne" napary aeropressowe czyli np. 200 ml kawy zaparzane przez minutę lub dwie i przeciśnięte. Dzisiaj już trochę za późno na kawę ale jutro chyba będę próbował tak zrobić ;) a może ktoś już tak robił?
"Nie myśleliście nigdy, (…) że niebezpieczeństwem zadawania pytań jest to, iż możecie usłyszeć odpowiedź?". Mordimer Madderdin

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropress'a
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Luty 2018, 19:32:39 »
Dzisiaj w Coffeedesk na Wilczej w Wawie pokazywano mi wgniecione sitko od Prismy - podobno wgniotło się podczas zwykłego użytkowania, nawet bez użycia dużej siły na aeropressie. Ciekawe jak wygląda faktyczny standard jakościowy tego produktu, bo to już druga rzecz o której słyszę, że coś produkcyjnie nie ten tego...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropress'a
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Luty 2018, 19:51:03 »
O, ciekawe, ja na razie używam raczej okazjonalnie, bardziej, żeby wypróbować przed przyszłymi wyjazdami. Zrobiłem raptem 4 kawy, w tym trzy espresso like i jedną dużą. Na razie nic nie wskazuje, żeby miało się coś z tym stać.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kursor

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: La Pavoni Prof;Flair Espresso Maker;Aeropress
  • Młynek: Commandante Mk3 ; Ceado E5P ; Lido E
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropress'a
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Luty 2018, 08:06:44 »
Jak tłok dobije do sitka to nie ma szans żeby się nie wygięło.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropress'a
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Luty 2018, 08:10:09 »
Trafna uwaga, sitko trzyma się tylko po obwodzie, na uszczelce, jak ktoś z pełną siłą dociśnie do końca to się pewnie wygnie. Swoją drogą konstrukcja dekielka powinna to wykluczyć.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropress'a
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Luty 2018, 09:04:26 »
Trafna uwaga, sitko trzyma się tylko po obwodzie, na uszczelce, jak ktoś z pełną siłą dociśnie do końca to się pewnie wygnie. Swoją drogą konstrukcja dekielka powinna to wykluczyć.

Będą mieć do poprawiać w wersji V2
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropress'a
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Luty 2018, 14:02:42 »
Używam prismo od jakiegoś czasu i nie udało mi się póki co go pogiąć szczerze mówiąc. Myślę że trzymając się podobnych założeń jak przy zwykłym wyciskaniu AP nic nie grozi sitku, czyli gdy słychać już wyraźne syczenie przestajemy cisnąć b.mocno i delikatnie dojeżdżamy do końca.

www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Fellow - Prismo. Dodatek do Aeropress'a
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Luty 2018, 14:09:56 »
Mój brat mi popsuł, więc da się pogiąć. Uprzedzałem go, żeby nie cisnął do końca, ale on potrafi wszystko zepsuć. Takie wygięte sitko nie przeszkadza w niczym z wyjątkiem estetyki. Kawa wychodzi nadal tak samo.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi