Autor Wątek: Młynek Macap M2M się zacina. Pomoże ktoś?  (Przeczytany 2249 razy)

Offline Ferdynand

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket
  • Młynek: Macap
Młynek Macap M2M się zacina. Pomoże ktoś?
« dnia: 12 Październik 2017, 00:13:04 »
Dzień dobry, cześć i czołem! Może bardziej pasowałoby "dobry wieczór"  :)

Posiadam młynek Macap M2M i pojawił się następujący problem, kiedy przyciskam kolbą spust/przycisk do mielenia, to przycisk się zacina i "nie odbija", tzn. kiedy zabieram kolbę, spod wylotu, to powinien się automatycznie wyłączyć. Obecnie ręcznie muszę cofnąć ten przycisk / spust. Czy miał ktoś taki problem? Czy ktoś rozbierał ten młynek? Ma ktoś jakiś pomysł na to ustrojstwo?
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2017, 00:20:12 wysłana przez Ferdynand »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Młynek Macap M2M się zacina. Pomoże ktoś?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Październik 2017, 01:03:06 »
SPRĘŻYNA strzeliła i trzeba wymienić. Jak nie na oryginał to taką trzeba dorobić. Wyjmij starą na wzór. Jak będziesz wymieniał to zrób jakiś tutorial dla potomnych, może się przydać następnym.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Ferdynand

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket
  • Młynek: Macap
Odp: Młynek Macap M2M się zacina. Pomoże ktoś?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Październik 2017, 22:57:10 »
wielkie dzięki za odpowiedź. W wolnej chwili zabiorę się za to i na pewno zrobię zdjęcia i opiszę.  Jednak najpierw muszę zdobyć tę sprężynkę...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek Macap M2M się zacina. Pomoże ktoś?
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Grudzień 2017, 11:09:45 »
Podłączę się pod temat ze starszym bratem Macap M4D. Sytuacja była następująca. Młynek przeleżał w samochodzie w temperaturze około 0 stopni blisko godzinę. Po wniesieniu go do szkoły na kiermasz stał pewnie z pół godzinki godzinkę do pierwszego uruchomienia. W komorze żaren mogły być pozostałości po mieleniu bo dzień wcześniej ustawiłem go pod kawę. Młynek po zrobieniu trzech kaw stanął i nie udało mi się go uruchomić.

Dziś rozkręciłem go i tak to wyglądało jak na zdjęciu poniżej, wszystko zabite kawą, pewnie zaczęło się od kanału wylotowego.

Czy gdybym wyczyścił młynek przed transportem i dał mu dobrze odtajać to uniknął bym takiej sytuacji. Robiłem już na nim tak do pięciu podwójnych espresso pod rząd, ale może inna kawa i łatwiej mu poszło. Czy ten młynek nadaje się do takiego okazjonalnego użytkowania typu mobilna kawiarnia, czy raczej to był po prostu błąd logistyczny?


20171219_102130 by Marek Miklewski - Flickr2BBcode LITE


Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Młynek Macap M2M się zacina. Pomoże ktoś?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Grudzień 2017, 11:25:06 »
Strzelam, że jak wniosłeś zimny młyn do ciepłego, to wilgoć się skondensowała i zmoczyła resztki kawy komorze żaren.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynek Macap M2M się zacina. Pomoże ktoś?
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Grudzień 2017, 16:37:07 »
Czy ten młynek nadaje się do takiego okazjonalnego użytkowania typu mobilna kawiarnia,
Powinien spokojnie sobie poradzić. 100 kaw w godzinę?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek Macap M2M się zacina. Pomoże ktoś?
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Grudzień 2017, 17:06:44 »
Tyle zakładałem. Poszło może z 10, z czego większość musiałem zrobić Kinu.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi