Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 844939 razy)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3330 dnia: 18 Maj 2020, 09:13:18 »
@deskowy -Fajne rabaty z okazji zbliżającego się Dnia Matki  ;)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3331 dnia: 18 Maj 2020, 21:36:16 »
@ziarenko to super, że przypadły Ci do gustu ;)

Forumowicze! Zastanawiałam się ostatnio skąd bierzecie inspiracje na kawowe przepisy? Podzielcie się swoimi źródłami. Pięć pierwszych unikalnych wypowiedzi chętnie wymienię na kubki Loveramics Hutch - idealne na kawę!
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline mariano

    • brak
  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: v60, aeropress
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3332 dnia: 18 Maj 2020, 22:10:11 »
Hej,

U mnie sprawa jest prosta. Inspiracją jest żona, a bardziej jej drinki alkoholowe:) Jeżeli jakiś "kolorowy drink" przypada jej do gustu to robimy wersję bezalkoholowa podmieniając alko z szotem espresso. Wychodzi to różnie ale mamy przy tym dużo frajdy, nie powiem. Bonusem jest zawsze pełnoprawny drink, w końcu trzeba porównać:)

Mario.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3333 dnia: 18 Maj 2020, 22:14:50 »
Może to i mało oryginalne, banalne.... - ale wasz blog - wpisanie w szukajkę słowa "przepis" daje pełno artykułów. Czasami próbuję jakiś. Na forum - tu też jest mnóstwo przepisów, też warte uwagi.
Ale często w pracy: aeropress, młynek i kawa robiona na oko - nieraz lepiej niż z niejednego przepisu :)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3334 dnia: 18 Maj 2020, 22:15:31 »
Staram się wymyślać sam i wychodzić poza schematy. Najłatwiej jest z aeropressem, świetną kawę można zrobić bez używania tłoczka i powoli obserwować jak kapie przez 12 minut albo zmielić 9 gramów drobno jak do tygielka i parzyć przez 3 minuty - i tu, i tu nie wystąpi nadekstracja ;) albo klikuminutowa preinfuzja w v60.
Źródła na które ja zwracam uwagę to przepisy top3 poszczególnych krajów europejskich* z brewers cup. Tak odkryłem niebanalny przepis Veroniki 1:1:1. Do tego kanał Hoffmana na youtube czy stare, ale dalej bardzo na czasie przepisy Matta Pergera.
Książki "The Annual: World Aeropress Championship" to skarbnica wiedzy jeśli chodzi o aeropress (choć podaje skale mielenia w tragiczny sposób, no i większość przepisów to kopia przepisu Filipa z 2016 roku).
Teraz też jest profil na Instagramie "Quarantine Coffee Club", gdzie bariści udostępniają swoje przepisy, czy "coffee-hacki".
 No i oczywiście to forum :)
Dla bardziej kawowych świrów barista hustle i coffee ad astra.

*europejskich, bo jesteśmy mniej więcej na "jednym poziomie" jeśli chodzi o wysokość nad poziomem morza. Woda np w Kolumbijskiej Bogocie woda wrze już poniżej 90 stopni. Gdyby chcieć odwzorować te przepisy w Polsce, to mogłoby być gorzko ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3335 dnia: 18 Maj 2020, 22:27:21 »
Metoda na lenia - 3 powyższe wpisy i już mam dużo fajnych inspiracji  :hihihi:

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3336 dnia: 18 Maj 2020, 22:37:27 »
Poza konkursem mogę powiedzieć, że ja to robię rzucając kamieniem w dinozaury. Ot biorę piękny, idealny przepis któregoś z kawowych dinozaurów i zastanawiam się jak go zepsuć. Taki ze mnie psuja.

Tak na marginesie Władzia, jeśli Ty tu teraz deskujesz. Myślę, że fajnie byłoby gdybyś miała swój nick. Dla mnie "deskowy" nie był funkcją tylko człowiekiem i członkiem tej społeczności. Ty go znasz w powłoce cielesnej i na pewno inaczej to widzisz, ale  ja przykładowo tylko znam jego wokowy awatar :)

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3337 dnia: 19 Maj 2020, 07:47:56 »
a widzisz symbol koszyka na niebiesko ? (nie zrobi się niestety niebieski po osiągnięciu punktów)

A jednak wszystko działa jak powinno. Produkt można było dodać do koszyka wraz z uzyskaniem odpowiedniej liczby punktów :)

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3338 dnia: 19 Maj 2020, 09:14:35 »
a widzisz symbol koszyka na niebiesko ? (nie zrobi się niestety niebieski po osiągnięciu punktów)

A jednak wszystko działa jak powinno. Produkt można było dodać do koszyka wraz z uzyskaniem odpowiedniej liczby punktów :)

A to super :) Też zbieram punkty na coś ciekawego. Jak udało Ci się zebrać na czajnik to super !

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3339 dnia: 19 Maj 2020, 09:19:21 »
Skromne 5 lat zbierania punktów  [emoji12]

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3340 dnia: 19 Maj 2020, 09:34:57 »
Zastanawiałam się ostatnio skąd bierzecie inspiracje na kawowe przepisy?
U mnie jeśli idzie o dripa - bardzo prosto - czytam jak ludzie robią - i próbuję powtórzyć - i szukam tych kwiatków, moreli, brzoskwini, jeżyn, owoców leśnych, mlecznej czekolady, truskawek, wanilii czy cytrusów :) i zastanawiam się jak ludzie wyczuwają różnicę między pomarańczą i mandarynką, morelą a brzoskwinią - ja wyczuwam pomiędzy kwaśna, bardzo kwaśna i przyjemnie kwaskowa ;) między mocna kawowa a delikatnie herbaciana ;) ale powili się uczę i rzeczywiście przy opisie kawy - szukam, szukam, szukam - i pod koniec paczki znajduję "co autor miał na myśli" ;)

Natomiast jeśli idzie o espresso - tutaj nieskończonym źródłem inspiracji jest facebookowa grupa "La Pavoni Lever Machine Owners" - dzięki pomocy tej społeczności zobaczyłem tak naprawdę jakie są możliwości ekspresu dźwigniowego, jakie smaki można "wynaleźć" dzięki profilowaniu ciśnieniem, jak szukać słodyczy i delikatności a jak mocy i dosadności w smaku.
Never Give UP †

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3341 dnia: 20 Maj 2020, 00:33:39 »
Skromne 5 lat zbierania punktów  [emoji12]

Zastanawiam się, czy po zamianie punktów na nagrody, status spadnie poniżej gold-a i wysyłki będą płatne?

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3342 dnia: 20 Maj 2020, 11:04:58 »
Tak to aktualnie wygląda :)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3343 dnia: 20 Maj 2020, 11:49:12 »
Cześć! Dzięki za tak ciekawe pomysły na inspiracje kawowe! Nie będę ukrywać, że wszystkie mnie zaintrygowały. Skontaktuję się z Wami w prywatnych wiadomościach i dogadamy szczegóły odbioru kubków ;)

Zastanawiam się, czy po zamianie punktów na nagrody, status spadnie poniżej gold-a i wysyłki będą płatne?
Status i związane z nim profity są uzależnione od liczby punktów. Odpowiadając na Twoje pytanie - tak, będą płatne.

Tak na marginesie Władzia, jeśli Ty tu teraz deskujesz. Myślę, że fajnie byłoby gdybyś miała swój nick. Dla mnie "deskowy" nie był funkcją tylko człowiekiem i członkiem tej społeczności. Ty go znasz w powłoce cielesnej i na pewno inaczej to widzisz, ale  ja przykładowo tylko znam jego wokowy awatar

Pudło! ;) Władzia deskowała tutaj przez chwilę, ale teraz na stałe ja (Gosia) zajmuję się tym tematem. Pomyślę nad Twoją sugestią. :D
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3344 dnia: 20 Maj 2020, 11:52:58 »
Bądź Gosią, no chyba, że możesz być Catwoman, to wtedy bądź Catwoman, ale jeśli nie, to bądź Gosią. ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi