Autor Wątek: La Pavoni Europiccola  (Przeczytany 108492 razy)

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #195 dnia: 02 Wrzesień 2020, 15:06:34 »
Europicolla różni się od Professional
W wersji Pro masz jeszcze manometr na bojlerze.
Oprócz tego łatwiej dostać kolby do wersji pomilenijnych, a w dodatku wersjie pomilejnine wyposażone są w presostat  :-)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #196 dnia: 02 Wrzesień 2020, 18:09:27 »
W wersji Pro masz jeszcze manometr na bojlerze.
Oprócz tego łatwiej dostać kolby do wersji pomilenijnych, a w dodatku wersjie pomilejnine wyposażone są w presostat 

A fakt - zapomniałem o manometrze - u mnie jest zamontowany ;)
Ale jak coś - łatwo i tanio samemu zamontować

Polecam też bardzo manometr grupy - tu już nie tak łatwo - trzeba trochę pokombinować z częściami - @olomarcin  mi montował - oraz termometr paskowy na grupę - uzyskanie wtedy powtarzalności staje się już dziecinnie łatwe  :taktak:

Presostaty były w ostatnich wersjach pre - chyba od 1997 albo 1993
kolby i sitka - są dostępne na lamacchinadelcaffe.com oraz w ATP - w bardzo zbliżonej cenie

I jedyne co jest łatwiej dostępne do post-millenium - to tampery i Kribli Grabli Kazak-owe oraz dystrybutory 51mm z Aliexpress

Największa różnica między pre i post millenium to kwestia ogrzewania grupy
na pre-millenium - jest grzana parą
na post-millenium - jest ogrzewana wodą
moim zdaniem - warto zrobić bardzo prosty temp-mod na premillenium - pozwalający na ogrzewanie grupy wodą - rozwiązuje to problemy przegrzewającej się GH i z manometrem grupy i termometrem ekspres jest praktycznie pozbawiony wad
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień 2020, 18:14:56 wysłana przez jakub_stanecki »
Never Give UP †

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #197 dnia: 02 Wrzesień 2020, 18:27:38 »
1993, mam taki ekspres. Zadowolony jestem :) Remont tego jest tani, konstrukcja ekspresu jest prosta jak budowa cepa, założenie manometru trwa może kilkanaście minut... Ja swój(manometr) kupowałem u Francesca i jeśli chodzi o części to moim zdaniem najlepiej kupić u niego. Rocznik u mnie był nieznany, wysłałem mu fotkę, od razu określił rocznik i wybrał właściwy dla mnie zestaw uszczelek :) To samo z manometrem, kupiłem u niego od razu sitko i prysznic IMS(nie miałem do porównania niestety zwykłego sitka) i uważam, że to bardzo fajny sprzęt - choć moim zdaniem kluczem do powtarzalności jest jednak młynek.

moim zdaniem - warto zrobić bardzo prosty temp-mod na premillenium - pozwalający na ogrzewanie grupy wodą - rozwiązuje to problemy przegrzewającej się GH i z manometrem grupy i termometrem ekspres jest praktycznie pozbawiony wad
Jak?

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #198 dnia: 02 Wrzesień 2020, 19:27:46 »
Również polecam europiccole. Mam wersję premillennium z manometrem na bojlerze, kupiona u Francesca. Manometr na grupie /sitku nie jest konieczny, z czasem będziesz już wyczuwał odpowiednie ciśnienie. Prosty i piękny sprzęt. Szybko się nagrzewa, nie trzeba czekać 30 minut na 3 łyki espresso... 😉

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #199 dnia: 02 Wrzesień 2020, 21:30:33 »
Ja swój(manometr) kupowałem u Francesca i jeśli chodzi o części to moim zdaniem najlepiej kupić u niego.

Ja swój(manometr) kupowałem u Francesca i jeśli chodzi o części to moim zdaniem najlepiej kupić u niego.

U Francesca - tzn tutaj ;)
http://www.francescoceccarelli.eu/lapavoni_eng.htm


Cytat: jakub_stanecki w Dzisiaj o 18:09:27
moim zdaniem - warto zrobić bardzo prosty temp-mod na premillenium - pozwalający na ogrzewanie grupy wodą - rozwiązuje to problemy przegrzewającej się GH i z manometrem grupy i termometrem ekspres jest praktycznie pozbawiony wad
Jak?
Dokładny opis jest na grupie
https://www.facebook.com/groups/LaPavoniLeverOwners - w zakładce pliki

A dokładnie tutaj i  na home barista - jak się zdecydujesz - odezwij się na priv - podpowiem Ci jak to zrobiłem - kontaktowałem się z twórcami moda - potem "modyfikowali" moda i jeszcze go ulepszyli

https://www.facebook.com/notes/la-pavoni-lever-machine-owners/-grouphead_temp_mod/886176594892356/
Never Give UP †

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #200 dnia: 02 Wrzesień 2020, 23:06:25 »
Dzięki za link, muszę poczekać aż mnie do grupy dodadzą.

Offline Mr. Wobbly Bits

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: La Pavoni Pro Pre-Milennium (1986), La Pavoni Pro Milennium (2001), AP, Bialetti Venus 6 tz., V60, FP
  • Młynek: 2 x Timemore
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #201 dnia: 16 Wrzesień 2020, 11:29:17 »
czy wiecie może czym różnią nie modele EN i EL poza kolorem?
To bardzo zależy od roku, z którego są. Generalnie różnice mogą polegać na obecnoście bezpiecznika, w zależności czy był przeznaczony na eksport, czy nie.
Dodatkowo różnica polegać może na sposobie montowania plastikowej podstawy, w modelu PL może nie być dziurki na śrubkę pod podstawką, a w modelu PN jest, choć znów zależy to od rocznika.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
la pavoni europiccola ewentualnie cafelat robot
« Odpowiedź #202 dnia: 24 Wrzesień 2020, 10:37:12 »
Ja bym brał EP (manometr sam możesz łatwo dołożyć, manometru grupy nie ma sensu zakładać)

Ja mam odmienne zdanie co do manometru ;)
daje niesamowite możliwości bawienia się w profilowanie ciśnieniem
A poza tym zapewnia powtarzalność - i zwłaszcza na początku - łatwość uczenia się i opanowania dźwigni
Never Give UP †

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: la pavoni europiccola ewentualnie cafelat robot
« Odpowiedź #203 dnia: 24 Wrzesień 2020, 11:18:21 »
To samo można uzyskać używając wagi łazienkowej ;) Moim zdaniem opanowanie wyczucia w ten sposób da lepsze efekty niż korzystanie z manometru, bo będziesz w stanie podejść do każdej maszyny i zrobić dobrą kawę, bo nie będziesz nauczony korzystania z manometru zamiast opanowania wyczucia ciśnienia siłą nacisku na dźwignię...

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: la pavoni europiccola ewentualnie cafelat robot
« Odpowiedź #204 dnia: 24 Wrzesień 2020, 11:48:08 »
W sumie jako użytkownik mogę potwierdzić słowa kolegi @siewcu; w dość krótkim czasie można opanować i wyczuć właściwe ciśnienie na ciastku. Jest też i powtarzalność. Jeśli więc masz możliwość kupić z manometrem to czemu nie ale jeśli znajdziesz bez to nie ma potrzeby jego instalacja. Dodatkowo mały plusik dla Europiccoli (w stosunku do robota / roty / flair) że ma własny bojler, tym samym nie trzeba bawić się w czajniki i zalewanie wrzątkiem.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: la pavoni europiccola ewentualnie cafelat robot
« Odpowiedź #205 dnia: 24 Wrzesień 2020, 12:11:07 »
Dodatkowo mały plusik dla Europiccoli (w stosunku do robota / roty / flair) że ma własny bojler, tym samym nie trzeba bawić się w czajniki i zalewanie wrzątkiem.
A czym on się różni od czajnika?

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: la pavoni europiccola ewentualnie cafelat robot
« Odpowiedź #206 dnia: 24 Wrzesień 2020, 12:30:37 »
Dodatkowo mały plusik dla Europiccoli (w stosunku do robota / roty / flair) że ma własny bojler, tym samym nie trzeba bawić się w czajniki i zalewanie wrzątkiem.
A czym on się różni od czajnika?
?
Europiccola stanowi autonomiczną całość. Nie trzeba urządzeń peryferyjnych typu czajnik. Łatwiej to rozgrzać, utrzymać temperaturę...

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: la pavoni europiccola ewentualnie cafelat robot
« Odpowiedź #207 dnia: 24 Wrzesień 2020, 12:54:08 »
?
Europiccola stanowi autonomiczną całość. Nie trzeba urządzeń peryferyjnych typu czajnik. Łatwiej to rozgrzać, utrzymać temperaturę...
Tylko to nie jest żadna przewaga tylko inna forma czajnika, tyle może nie róbmy zamieszania w tym temacie bo w końcu to pchli targ.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: la pavoni europiccola ewentualnie cafelat robot
« Odpowiedź #208 dnia: 24 Wrzesień 2020, 13:14:19 »
To tak nie działa jak twierdzisz.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: la pavoni europiccola ewentualnie cafelat robot
« Odpowiedź #209 dnia: 24 Wrzesień 2020, 13:35:16 »
To tak nie działa jak twierdzisz.
Tylko ja nigdzie nie odnosiłem się do metody działania, a zalety z posiadania osobnego bojlera w stosunku do robota / roty / flair i zabawy z zalewaniu wrzątkiem.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi