Autor Wątek: La Pavoni Europiccola  (Przeczytany 108773 razy)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #180 dnia: 22 Luty 2020, 16:43:10 »
Robiłem dziś na 6ciu barach Chocolate Wave od Antonia - 13g ziarna, 26g uzysku w 30 sekund. Ładna crema, bardzo smaczna kawa z długim przyjemnym posmakiem:)
Kurcze to może tu jest mój problem z tą kawą ;) nijak na 9 mi nie chciała wyjść smaczna ;)

muszę poczytać o tych 6bar - masz może link do opisu i zwłaszcza do uargumentowania dlaczego 6 a nie 9???
Never Give UP †

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #181 dnia: 22 Luty 2020, 21:40:07 »
Bo to dźwignia ;) Też raz zrobiłem na mniejszym ciśnieniu, zupełnie przypadkiem - nawet nie wiem na jakim - i efekt był zaskakujący. To samo co w kawiarni i coś poza tym się pojawiło, ale pozytywnego...

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #182 dnia: 08 Marzec 2020, 23:06:33 »
Cześć! Jakiś czas Europiccola zawładnęła moim sercem, podniebieniem i kuchnią ;) w związku z tym mam pytanie - czy duże sitko 16/18g dostanę gdzieś poza ATP? Szukam do wersji pre millenium.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #183 dnia: 08 Marzec 2020, 23:32:37 »
w związku z tym mam pytanie - czy duże sitko 16/18g

tak - ale tylko drożej ;)

Tutaj masz opisane które pasują
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=7991.0
Never Give UP †

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #184 dnia: 09 Marzec 2020, 00:48:06 »
Z tego co wiem to podwójnych nie ma innych niż standardowe lub IMS. Jeśli coś takiego chcesz to zostaje chyba tylko Francesco... Ja od niego brałem prysznic i sitko IMS do premillenium, śmiało do niego uderzaj. Bardzo w porządku facet.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #185 dnia: 09 Marzec 2020, 01:28:33 »
Ja od niego brałem prysznic i sitko IMS do premillenium
A mógłbyś powiedzieć czy zauważyłeś jakąś różnicę po zmianie?

widziałem filmiki jak zmienia się woda na prysznicu - ale słyszałem też - i to od samego Francesco - że on sam nie bardzo widzi sens zmiany prysznica, ale ludzie chcą i płacą - to zmienia


A jak Ty to odczułeś?

I co dała zmiana sitka?
Never Give UP †

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #186 dnia: 09 Marzec 2020, 09:10:00 »
Na YT widziałem filmik jak gościu zmienia prysznic ze standardowego na IMS i generalnie różnicy w filiżance żadnej nie widział... Powracając do większych sitek to ja w zestawie miałem dwa - pojedyncze i podwójne. Kupując NPF dostałem potrójne (18-21g). Kupowałem na ebay.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #187 dnia: 09 Marzec 2020, 12:04:52 »
Nie odczułem. Nie miałem kolby ani sitka zanim cokolwiek więcej popróbowałem, więc sitko wziąłem od razu IMS - a prysznic to chyba bardziej do kompletu i licząc na to, że będzie lepiej, ale powiem szczerze, że nie chce mi się sprawdzać. Problem w tym, że nie mam drugiej uszczelki grupy i jak zepsuję swoją to będzie problem :D Trochę się poplątałem zamawiając od Francesca części i wziąłem za mało.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #188 dnia: 09 Marzec 2020, 21:32:35 »
Generalnie LP Europiccola jest ekspresem słabo powtarzalnym i zakładanie prysznica czy sitek kilkakrotnie droższych od standardowych moim zdaniem mija się z celem. Mam prysznic oryginalny, sitka zwykłe noname, IMS i LF. prawdę mówiąc to różnica w filiżance jest dla mnie jedynie wówczas, gdy używam NPF. Jest wówczas więcej cremy. Różnicy w smaku nie wyczuwam. Ale to jest moje nieobiektywne odczucie.
@siewcu nie martw się o uszczelkę grupy. Nie wyjmuj jej przy pomocy jakiegokolwiek szpikulca itp. Najbezpieczniej jest wykręcić nakrętki z trzpienia i wypchnąć tłok w całości. Podstawisz dłoń pod grupę i prysznic, uszczelka i tłok pięknie wyłażą. Takie wyjęcie całości ma jak najbardziej sens, bo wtedy można ładnie wszystko wyczyścić i nasmarować uszczelki tłoka, oczywiście smarem spożywczym. Warto to zrobić co jakiś czas, żeby uszczelki nie wytarły powierzchni wnętrza grupy. Zobaczysz jak lekko wszystko będzie chodzić. Ja robię to co jakieś 2 miesiące i jeszcze nie zdarzyło mi się uszkodzić uszczelkę grupy czy te na toku. Aha, tych uszczelek na tłoku nie zdejmuj bo je na 100% potargasz. Je się zdejmuje wyłącznie wtedy, gdy masz inne na wymianę. Jest jeszcze jedna uszczelka, coś w rodzaju simmeringa na trzpieniu tłoka włożona jest w górną część grupy. jeśli ona będzie szwankować, będą przecieki z grupy w górnej części. Jest bardzo trwała, ja jej jeszcze nie wymieniałem, a LP mam Premillenium.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #189 dnia: 09 Marzec 2020, 22:01:03 »
Wolę nie kombinować, działa, uszczelki wszystkie świeże więc kombinować nie będę ;)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #190 dnia: 10 Marzec 2020, 08:41:15 »
Oczywiście, jednak warto wyczyścić od czasu do czasu prysznic, tłok i nasmarować uszczelki tłoka. Innej metody na wyczyszczenie tego wszystkiego niż wyjęcie tłoka nie znam. Poza tym warto też nasmarować trzpienie i tuleję w dźwigni.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline dinuś

  • Wiadomości: 61
  • Ekspres: Kawiarki Bialetti, Hario V60-02, Phin, Mara X
  • Młynek: Niche Zero
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #191 dnia: 23 Marzec 2020, 06:47:22 »
Moim zdaniem LP E jest powtarzalny, ale kawa musi być pierwszej jakości, świeżości
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2020, 07:19:30 wysłana przez dinuś »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #192 dnia: 23 Marzec 2020, 23:06:27 »
Zapewniam Cię, że kawę mam naprawdę niezłą i świeżą. LPE posiadam od jakichś dwudziestu paru lat i poznałem go bardzo dokładnie. Jest chimeryczny, trudno opanować temperaturę i preinfuzja jest zależna od poziomu wody w bojlerze. Ten ekspres ma wiele zmiennych, które nie są dokładnie ustawiane. Poziom wody w bojlerze wpływa na parę czynników, ciśnienie w grupie jest raczej niejednostajne i właściwie przypadkowe. Znacznie lepiej z tym jest w ekspresach ze sprężyną w grupie. Manometr na grupie pomaga w jakimś tam stopniu, ale moim zdaniem psuje wygląd tego ekspresu. O zakładaniu radiatorów na grupę nawet nie warto wspominać. Mój młynek też wydaje się być niezły. Mazzer sprawdza się jak na razie całkiem dobrze. Mój LPE jest wyposażony w manometr na wskaźniku poziomu, czyli mierzy ciśnienie w bojlerze. Za ciśnienie (temperaturę) w bojlerze odpowiada presostat. Ekspres jest przeze mnie regularnie czyszczony i smarowany. Mam NPF, sitka LF, "zwykłe" i IMS. Wodę używam wyłącznie filtrowaną. Słaba powtarzalność to niestety norma w tym ekspresie.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Zygbert

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Profitec PRO300, Bialetti Fiammetta, v60
  • Młynek: Fiorenzato F64e, Hario Slim
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #193 dnia: 02 Wrzesień 2020, 00:02:23 »
Cześć,

marzy mi się Europiccola, ale mam pytanie, czy wiecie może czym różnią nie modele EN i EL poza kolorem?

Czy warto kupić nowe czy jednak starcze modele używki są lepsze/mniej awaryjne?

i wreszcie jak ma się espresso z Europiccoli do tego, które można otrzymać z użyciem Cafelat Robot? Nie ukrywam, że ten sprzęt też mnie kusi, głównie z uwagi na sporo niższą cenę.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #194 dnia: 02 Wrzesień 2020, 11:49:07 »
marzy mi się Europiccola, ale mam pytanie, czy wiecie może czym różnią nie modele EN i EL poza kolorem?

Generalnie LP nie różnia się niczym ;)
Europicolla różni się od Professional pojemnością bojlera, a Stradivari ma większą grupę - tzn to samo sitko, ale "więcej" metalu i podobno trochę większa stabilność temperatury - ale myślę, że bardziej chodziło o estetykę

Czy warto kupić nowe czy jednak starcze modele używki są lepsze/mniej awaryjne?

To dobrze, że Ci się marzy LP :D to świetne ekspresy - choć na początku wymagają trochę samozaparcia by nauczyć się ich obsługi - ale zdecydowanie warto
Ich awaryjnośc? jedyne co się może zepsuć to grzałka, wymieniasz uszczelki i tyle...

Kupując zwróć uwagę na to czy jest to wersja Pre czy post millenium - pre ma sitko 49mm, post ma sitko 51mm
Pre są solidniej wykonane, ale mają tendencje do przegrzewania się - można to poprawić robiąc prosty mod

Ja sam mam pre millenium i bardzo sobie chwalę
Never Give UP †

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi