Autor Wątek: La Pavoni Europiccola  (Przeczytany 108750 razy)

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #165 dnia: 18 Listopad 2019, 19:49:53 »
Francesco z Włoch restauruje i sprzedaje w dobrych cenach różne dźwignie. Zerknij na jego stronę.

_Marago_

  • Gość
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #166 dnia: 05 Luty 2020, 11:52:06 »
Mam ciekawą przypadłość z LaPavoni Europiccola. Ekspres ma założony manometr na wskaźniku poziomu wody, presostat panujący nad ciśnieniem.
Otóż w momencie gdy się nagrzeje i ciśnienie osiągnie poziom 1,1 bara presostat wyłącza grzałkę. Wszystko tak jak ma być. Grzałka załącza się po chwili gdy manometr osiągnie poziom 0,8 bara. To też tak jak ma być. I tak w kółko. Wszystko zgodnie ze sztuką.
Jednak gdy ekspres ma grzałkę wyłączoną po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia, to po otwarciu zaworu pary ciśnienie spada nagle z 1,1bara do 0,5bara. Grzałka się oczywiście załącza. Para jest słaba wówczas jak to przy niskim ciśnieniu. Ekspres jest wyczyszczony, odkamieniony nie ma nieszczelności, presostat i krańcówka działają wydaje mi się poprawnie, bo przy wzroście ciśnienia do 1,1bara wyłącza się grzałka, a przy spadku ciśnienia do 0,8bara załącza się grzałka.
Jest to trochę irytujące. W innym takim samym modelu u znajomej działa to tak, że ciśnienie przy odkręceniu zaworu pary nie spada tak drastycznie, tylko do poziomu 0,9-0,8bara. Ktoś ma jakiś pomysł w tej kwestii?

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #167 dnia: 05 Luty 2020, 12:07:20 »
Może uszkodzona końcówka do spieniania? Z tego co opisujesz to cały układ działa jak należy, problem powstaje po otwarciu zaworu dyszy pary. Tam też (na dyszy pary) trzeba szukać przyczyny.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #168 dnia: 05 Luty 2020, 12:17:38 »
Jednak gdy ekspres ma grzałkę wyłączoną po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia, to po otwarciu zaworu pary ciśnienie spada nagle z 1,1bara do 0,5bara. Grzałka się oczywiście załącza.

To raczej nic dziwnego, wypuszczasz parę, więc ciśnienie w bojlerze spada szybciej niż grzałka je podbije. A może manometr nie pracuje zbyt płynnie?

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #169 dnia: 05 Luty 2020, 12:26:24 »
To raczej nic dziwnego, wypuszczasz parę, więc ciśnienie w bojlerze spada szybciej niż grzałka je podbije
To prawda ale zależy jak szybko to ciśnienie spada... W poście jest informacja, że "nagle" z 1,1 do 0,5 bara a to nie jest prawidłowe działanie. Z taką przypadłością ciężko by było cokolwiek spienić. Może końcówka źle dokręcona, pęknięta? Może zanurz ją w kubku z wodą i daj znać którędy najbardziej uchodzi ciśnienie i jak się zachowuje.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #170 dnia: 05 Luty 2020, 13:39:11 »
Jednak gdy ekspres ma grzałkę wyłączoną po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia, to po otwarciu zaworu pary ciśnienie spada nagle z 1,1bara do 0,5bara. Grzałka się oczywiście załącza.
Jak masz pełny bojler to normalne - bo nie masz za bardzo "miejsca" na parę - zobacz jak będzie gdy będziesz miał tak ok połowy
Never Give UP †

_Marago_

  • Gość
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #171 dnia: 05 Luty 2020, 17:45:02 »
Przede wszystkim dziękuję za zainteresowanie problemem. No więc po kolei. Końcówka dyszy pary jest z pojedynczym otworem, nie z potrójnym jak jest w oryginale. Przekrój trzech otworów jest większy niż tego pojedynczego. Zanurzyłem w wodzie, para wylatuje tylko przez otworek. Po założeniu oryginalnej dyszy z 3 otworkami jest to samo.
Porównywałem z innym ekspresem LaPavoni Europiccola z założonym też manometrem na wskaźniku poziomu wody. Przy "pełnym" wody bojlerze jest zupełnie inaczej niż w tym, który mam teraz w domu. W "moim" ciśnienie spada gwałtownie w ciągu pół sekundy z 1,1 bara do 0,5 bara. W tym innym ekspresie ciśnienie spada z 1,1 bara do 0,8-0,7 bara. Porównywalne warunki tzn tyle samo wody, takie samo ciśnienie, ekspresy wygrzewane tyle samo czasu. Grzałki są identycznej mocy.
Co jest ciekawe, a nie opisałem wcześniej, to gdy ekspres się nagrzeje i presostat wyłączy grzałkę otwieram dyszę pary na chwilę. Ciśnienie spada do  0,5 bara. Ale przy kolejnych cyklach załączenia i wyłączenia gdy otworzę zawór pary, to ciśnienie nie spada już do tej niskiej wartości. Spada wówczas do 0,8-0,7 bara.
Ta sytuacja z dziwnym i natychmiastowym spadkiem ciśnienia do 0,5 bara ma miejsce tylko raz w ciągu całego cyklu pracy i nie ma znaczenia czy otworzy się zawór po pierwszym wyłączeniu grzałki przez presostat czy po kilku cyklach. Nie ma też znaczenia poziom wody w bojlerze.
Taka sytuacja jest mi znana tylko i wyłącznie w tym jednym ekspresie. Miałem w rękach kilka LP i żaden nie miał tej przypadłości.
Ot taka uciążliwa ciekawostka.

PS ten nagły spadek ciśnienia ma miejsce zarówno gdy grzałka się wyłączy jak i przy załączonej grzałce.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2020, 17:47:31 wysłana przez _Marago_ »

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #172 dnia: 21 Luty 2020, 20:47:34 »
Od niedawna bawię się Europiccolą Premillenium. Uzyskanie 9 barów na manometrze jest... dość ciężkie ;) Też tak macie? Czy przeciskacie przy niższych ciśnieniach? Zrobiłem dziś cappu na Chocolate Wave od Antonia przy ~4 barach i było mega przyjemne :)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #173 dnia: 21 Luty 2020, 21:18:06 »
Uzyskanie 9 barów na manometrze jest... dość ciężkie
zależy na którym ;) na tym na bojlerze - powiedziałbym, że naprawdę ciężkie ;)

a tak serio - zwiększ dawkę albo drobniej zmiel - nie będizesz miał problemu z poprawną ekstrakcją
ja do dużego sitka ładuje 14g-14,5g kawy (ew. przy drobniejszym mieleniu - 12,2-12,6) ale dla większości kaw lepiej mi się sprawdza 14,5 - kawa jest wtedy smaczniejsza

Nie mierzę "uzysku" - zawsze ciągnę do końca - wychodzi wtedy ok 30-40g - w zależności czy nabiorę drugi raz po preinfuzji
grubością mielenia celuję w 25-30s czasu ekstrakcji przy 9bar
Never Give UP †

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #174 dnia: 21 Luty 2020, 22:29:22 »
9 barów na bojlerze :D byłoby ciekawie :)

Źle się wyraziłem w kwestii ciśnienia na grupie... 9 barów mogę uzyskać bez problemu czy to przemiałem czy dozą, chodzi mi to, że trzeba prawie uwiesić się na dźwigni, żeby przecisnąć wodę przez ciastko kawowe przy takim ciśnieniu ;) I zastanawiam się czy muszę iść na siłkę, czy coś bardziej przesmarować? ;) Chociaż sprzęt prosto od olomarcin, więc myślę, że wszystko z nim jest ok ;)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #175 dnia: 21 Luty 2020, 22:55:51 »
też tak mam ;)
trochę siły trzeba ;)
nie muszę się wieszać - ale cisnąć trzeba

i źródło zakupu to samo :D
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2020, 23:00:26 wysłana przez jakub_stanecki »
Never Give UP †

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #176 dnia: 21 Luty 2020, 22:56:27 »
Jakś się wczoraj w pączkach opierda..ł to tak się kończy ;)

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 294
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #177 dnia: 22 Luty 2020, 00:28:54 »
Poczytaj wątki na *La pavoni machine owners* przeciskanie na 9 barach jest ciezkie tak samo jak bezsensowne. Trzymaj sie 6 baròw i bedzie dobrze. Dzwignie rzadza sie swoimi prawami

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #178 dnia: 22 Luty 2020, 13:44:26 »
Pierwszy raz spotykam się z teorią 6bar - mógłbyś podzielić się wrażeniami?
Never Give UP †

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #179 dnia: 22 Luty 2020, 16:16:00 »
Robiłem dziś na 6ciu barach Chocolate Wave od Antonia - 13g ziarna, 26g uzysku w 30 sekund. Ładna crema, bardzo smaczna kawa z długim przyjemnym posmakiem:)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi