Autor Wątek: [beko CEG5311X] "Programowanie" ilości kawy  (Przeczytany 4275 razy)

Offline Mieschko Mężczyzna

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: DeLonghi ECAM23.460.s
[beko CEG5311X] "Programowanie" ilości kawy
« dnia: 08 Grudzień 2019, 07:40:13 »
Witam serdecznie,
próbuję "zaprogramować" ilość kawy w beko CEG5311X. Procedura wg instrukcji powinna wyglądać tak:
"Podczas parzenia kawy (mocnego lub łagodnego espresso) lub dozowania gorącej wody naciśnij i przytrzymaj wybrany przycisk. Urządzenie będzie dalej przygotowywać filiżankę kawy. Jeżeli ilość kawy osiągnie pożądaną objętość, puść przycisk. Rozlegną się dwa sygnały dźwiękowe wskazujące, że zapisano
ilość kawy. Ilość kawy można cofnąć do ustawień fabrycznych poprzez wybranie ustawienia domyślnego." Trzymam wciśnięty przycisk, do żądanej objętości, słyszę dźwięk potwierdzający zapis. Jednak przy ponownym parzeniu, parzona jest fabrycznie zaprogramowana ilość kawy.
Próbowałem różnych kombinacji, jednak nie potrafię zmusić bestii do działania zgodnie z moją wolą. Czy ktoś może pomóc?

Offline SolelyRose

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Nivona 756
Odp: [beko CEG5311X] "Programowanie" ilości kawy
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwiecień 2021, 10:54:57 »
Czy udało się komuś zmusić ekspres do zrobienia większej kawy niż ma zaprogramowaną?
Wciskając dłużej daną kawę owszem robi się większa i mogę zrobić kolejną dużą kawę, ale po wyłączeniu ekspresu - ustawienia szlak trafia.
Wysłałem do serwisu, że ekspres nie zapamiętuje ustawień - to stwierdzili, że wszystko gra i nie stwierdzono wady....

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: [beko CEG5311X] "Programowanie" ilości kawy
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Kwiecień 2021, 17:26:17 »
Ja bym do nich dzwonił... .

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi