Autor Wątek: EQ.500 classic TP503R09  (Przeczytany 7180 razy)

Offline MateuszM

    • brak
  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
EQ.500 classic TP503R09
« dnia: 19 Listopad 2019, 09:42:32 »
Automatyczny ekspres do kawy EQ.500 classic TP503R09 Poważnie myślę o zakupie tego ekspresu. Czy ktoś może zerknąć w specyfikacje czy coś będzie w tym modelu 'denerwujące' czegoś będzie brakować, albo coś może być niewygodne, tandetne i lepiej zaatakować droższy model ? Chciałem podać link do strony Siemens, ze specyfikacją produktu, ale nie udało się ponieważ jest blokada. :chory2: więc link dodałem w moim profilu jako moja strona www, więc trzeba kliknąć po lewej w 'moja strona' Pozdrawiam

PS. Ekspres w całkiem myślę dobrej cenie bo 2075zł i dodatkowo Siemens reklamuje, że 300 zł zwraca na konto jak się wytnie kod kreskowy z pudełka coś tam jeszcze wypełni i wyśle do nich - ale ile w tym prawdy to nie wiem więc na to patrzę bardziej z przymrużeniem oka i nie wierzę zbytnio.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: EQ.500 classic TP503R09
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad 2019, 14:28:07 »
Maszyna przewidziana na postawienie butli z mlekiem do napojów mlecznych. Bardziej estetyczny jest TP505R09 (niewiele droższy), bo ma pojemnik - tego typu maszynę ma mój kolega w swoim niewielkim biurze i w zasadzie sobie chwali, choć męczy go konieczność częstego opróżniania tacki ociekowej - ale każdy automat z ma tym pewien problem. Ma to zalety (estetyka, wygoda użytkowania) i wady (więcej zabawy z uzupełnianiem zasobnika, większe wymagania higieniczne).
Z tą zniżką związaną z rejestracją produktu chyba nie ściemniają. Grupa Bosch stawia na to w całej palecie agd-ów.

Offline MateuszM

    • brak
  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: EQ.500 classic TP503R09
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopad 2019, 14:35:47 »
Może mniej estetyczny jest pojemnik w postaci pudełko z mlekiem, ale dużo wygodniejsze. Wyciągam z lodówki podkładam, a następnie chowam do lodówki, a jak się skończy do kosza ląduje natomiast pojemnik trzeba myć i to dokładnie.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: EQ.500 classic TP503R09
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopad 2019, 14:56:40 »
Pojemnik z reguły też można włożyć do lodówki - zresztą jest w tym modelu "zkompaktowany" ze standardowymi półkami drzwi lodówkowych. Pojemnik jest mocowany na sztywno, więc problem zalegającego starego mleka jest mniejszy, niż w rurce, którą się wkłada do butelki/kartonika. Utrzymanie takiej rurki w czystości wymaga - na koniec dnia - zrobienia płukanki z co najmniej 0,5l czystej wody.
Nie warto się kierować iluzoryczną wygodą i to jeszcze kosztem estetyki.

Offline MateuszM

    • brak
  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: EQ.500 classic TP503R09
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopad 2019, 15:52:38 »
Jeżeli jest pojemnik to chyba też pobiera jakoś rurką i na to samo wychodzi, a czy jestem w błędzie ? :)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: EQ.500 classic TP503R09
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopad 2019, 01:59:15 »
Nie, bo pojemnik jest podłączony na sztywno. Można wyszczotkować to i owo, po demontażu - jak miałem DeLonghi z takim rozwiązaniem, to było kilkadziesiąt sekund ze szczotką i  bieżącą wodą i niekoniecznie codziennie (stare mleko nie zalega), a przy miękkiej rurce płukanie trzeba robić codziennie (chyba że ktoś lubi smród zatęchłego mleka). A od czasu do czasu pojemnik wraz z układem czyści się za pomocą płynu czyszczącego, który się wlewa do pojemnika, można wówczas cały zespół starannie domyć. Rurkę trudno tak domyć. Opcją jest wymiana co jakiś czas, ale co do tego nie mam wiedzy (jakie są koszty wymiany, etc.). Rurka w zespole jest sztywna - inny materiał, inne ścianki wewnątrz.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2019, 02:01:55 wysłana przez rapoh »

Offline MateuszM

    • brak
  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: EQ.500 classic TP503R09
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopad 2019, 11:15:41 »
@rapoh, z tego co zauważyłem to ten wężyk w tym ekspresie samoczynnie myje się tzn. jest taka opcja i woda ciepła pod ciśnieniem ciśnie przez niego

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: EQ.500 classic TP503R09
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopad 2019, 11:25:37 »
Raczej nie ten od "poboru" mleka. W automatach, z którymi mam lub miałem do czynienia, podstawiałem dużą szklane wody i "robiłem latte" (do połowy rzecz jasna, choć nie zawsze dało się zablokować przemiał). Można też kupić miękką szczotkę "wycior", są takie w niektórych sklepach.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: EQ.500 classic TP503R09
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Listopad 2019, 12:54:16 »
coś ty powymyślał za teorie? co to jest na sztywno, że co podciśnieniem wysysa te mleko? niebieską magią? przecież ten pojemnik to poprostu pudełko z rurką, tyle że pasujące do ekspresu, sama rurka jest prawie taka sama, z takiej samej gumy zrobiona, długością się różnią.

tu to ładnie widać, sorki że po nemecku
https://youtu.be/F7DSAptirxo?t=45

masz gumowy wężyk i/lub pojemnik, czy lepiej mieć brzydki karton, czy ładny pojemnik do mycia, to już każdy sobie sam musi odpowiedzieć, ale można se podyskutować, czy bardziej higieniczne jest moczenie parę dni wężyka w mleku w lodówce, czy płukanie go po każdym użyciu

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: EQ.500 classic TP503R09
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Listopad 2019, 13:03:26 »
co to jest na sztywno, że co podciśnieniem wysysa te mleko? niebieską magią?

Nawet na tym filmiku widać, że rurka jest sztywna, bo pojemnik to nie butelka/karton (itd) o różnej wysokości, gdzie trzeba wężem dotrzeć. W moim poprzedniku była sztywna jak pal, pionowo ustawiona.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: EQ.500 classic TP503R09
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Listopad 2019, 13:16:05 »
ale popatrz dłużej na ten filmik, reszta giętkiej rurki poprostu znajduje się w środku ekspresu, czasami tez trza to wyjąc i wypucować, wersja bez zbiornika część rurki też ma sztywną, tu na szybko znalazłem budowę:


inna seria, ale to dalej ta sama rurka, z częścią sztywną i giętką. Mi tam jest jedno która komu wersja lepiej pasuje, tylko nie czarujmy, że te rurki się czymś różnią, można tylko je inaczej używać

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: EQ.500 classic TP503R09
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Listopad 2019, 14:07:53 »
OK. Fakt, że zasugerowałem się Delonghi, który jest bezapelacyjnie najlepszy w układach z wpinanym pojemnikiem. Miałem taki parę lat i obsługa była łatwa. Nigdy nie okazał się potrzebny płyn "antymlekowy". Poza normalnym czyszczeniem model miał system czyszczenia (ale tylko w układzie dostarczania piany do filiżanki, układ poboru wymagał płukania). Ale MateuszM nie pytał o wybór marki, tylko konkretnego modelu w marce. A ponieważ mam porównanie z Saeco z rurką do butelki/kartonika, uważam że sztywny układ jest lepszy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi