Autor Wątek: Jura WE8 - opróżnij zbiornik na fusy  (Przeczytany 7110 razy)

Offline kamil23

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Jura WE8
Jura WE8 - opróżnij zbiornik na fusy
« dnia: 21 Styczeń 2021, 13:06:17 »
Czy Jura WE8 ma jakiś czujnik zapełnienia zbiornika na fusy? Jeżeli tak to gdzie? Cały czas wyświetla mi się komunikat, żeby opróżnić zbiornik na fusy. Zbiornik jest czysty. Czyściłem zaparzacz. Czyściłem styki tacki ociekowej. Niestety bez poprawy. Po wyciągnięciu zaparzacza nie widać tam, żadnych czujników elektrycznych. Nawet po wyjęciu zbiornika na fusy i ponownym uruchomieniu ekspresu wyświetla się ten komunikat.
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2021, 13:21:33 wysłana przez ranGo »

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Jura WE8 - opróżnij zbiornik na fusy
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2021, 16:31:35 »
Ekspres reaguje na wyciągnięcie tacki ??

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Jura WE8 - opróżnij zbiornik na fusy
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2021, 18:07:22 »
Wg instrukcji ( https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/jura/we8/instrukcja?p=20 ) ma tylko licznik zrobionych kaw, trzeba wyciągać pojemnik przy włączonym ekspresie, żeby czujnik wyczaił, że wyjęto ten pojemnik i wyzerował licznik... Oczywiście jak się wyjmie i po chwili włoży bez wysypywania zawartości to też będzie działało, ale się przepełni ;)

Po wyjęciu pojemnika powinno chyba wyświetlić komunikat, że go nie ma (o ile czujnik działa). Jeśli nic się nie pojawia, to pewnie czujnik nie działa...

BTW u mnie w pracy tak samo działa Saeco "coś tam...", panie sprzątające przez kilka lat nie opanowały tego i co chwilę rano automat zgłasza, że jest pełno fusów, bo czyszczą go zawsze po wyłączeniu ekspresu... :( wtedy można wyjąć na kilka sekund i włożyć...
 




« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2021, 18:12:36 wysłana przez WS5 »

Offline kamil23

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Jura WE8
Odp: Jura WE8 - opróżnij zbiornik na fusy
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2021, 21:59:25 »
Ekspres nie reaguje na wyciągnięcie tacki. Po jej wyjęciu, komunikat nie ulega zmianie. Czyli może być, że styki z tyłu obudowy nie wykrywają jej braku. Jutro to sprawdzę. Dzięki za sugestię.

Offline kamil23

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Jura WE8
Odp: Jura WE8 - opróżnij zbiornik na fusy
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Styczeń 2021, 19:02:10 »
Problemem okazał się mikroprzełącznik odpowiedzialny za wykrywanie wyciągnięcia tacki ociekowej, a właściwie to woda, która na niego kapała z uszkodzonej złączki kątowej wężyka. Wcześniej tego nie zauważyłem ponieważ była to jedna kropla na filiżankę i wnętrze ekspresu było suche. Bardzo dziękuję za rady.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi