Autor Wątek: Drip, czyli prosto i smacznie.  (Przeczytany 662346 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2250 dnia: 11 Grudzień 2019, 13:14:47 »
Pani Veroniki Galova Vesela
Chyba nie próbowałem jeszcze tego przepisu, ale jestem zachwycony urokiem osobistym, promiennością i pewną skromnością tej dziewczyny. Zdaje się że przeprowadziła się do Norwegii ocieplać tam klimat. Może swoją osobowością zastąpi okolicznym mieszkańcom niedobory słońca :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2251 dnia: 11 Grudzień 2019, 14:25:14 »


W zasadzie to nie ma sensu lać w środek w ogóle ;)

Ojciec, lać? Lać w środek! Jasne, że w środek ma sens.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2252 dnia: 11 Grudzień 2019, 15:21:36 »
Tak, kazdy już zna Twoja teorie. Ja się z nią nie zgadzam, sprawdzałem osobiście - płaski smak i tds znacznie niższy niż wtedy gdy polewalem po całości.
Plus moje autorytety (Hoffman, Perger) osoby które poświeciły życie kawie ( Rao) czy nawet naukowcy (Jonathan Gagne) polecają polewać po zewnętrznej, a ich zdanie ma dla mnie większa wartość.

@krystians mam dokładnie takie samo wrażenie. Mój przyjaciel pił niedawno kawe zrobiona przez nią i od razu do mnie napisał czy próbowałem ten przepis. I dopiero stad się dowiedziałem o przepisie i Pani Veronice. Chyba zaczęła pracować z Timem Wendelboe :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2253 dnia: 11 Grudzień 2019, 17:35:39 »
Przerywając te przyjacielskie rozkminy - jak się konwertuje taki przepis na mniejszą porcję?

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2254 dnia: 11 Grudzień 2019, 18:30:42 »
Jest to niemożliwe.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2255 dnia: 11 Grudzień 2019, 18:44:45 »
Spróbuj odpowiednio, proporcjonalnie podzielić podane wartości. Pewnie nie uzyskasz "nic dobrego", ale czegoś się dowiesz ;).

Szczympek, jak można "polewać po całości" na powierzchni trójkąta (Pourigami) albo na powierzchni 3cmx3cm (Kantan dripper)? Ano można, tylko po co? Te osoby, poświęcające całe życie kawie, raczej nie są nieomylne ani jakoś specjalnie wykształcone. Swoje zdanie i mniemanie zdobyli na prostej analizie prób i błędów. Jedna z kawowych osób, w naszym grajdołku miała swego czasu fajne zawołanie: "kawa do samego końca..." -- raczej mi to nie imponuje, zdanie takie nie ma dla mnie większej wartości...  :-[

Wydaje mi się, że nie znasz żadnej mojej "teorii", bo nie teoria to, tylko zachęta, by wprawić kawowe drobiny w ruch wertykalny na początku. Potem też kieruję strugę nieco dalej od środka... -- ale raczej kieruję się własnym doświadczeniem a nie odległym autorytetem. Rao i jego łyżka to były bardzo fajne metody, "ślepo" je stosowałem. Teraz mam jednak niezawodne i smaczne metody, zupełnie odmienne od mieszania łyżką i potrząsania dripperem. Stosowanie nauk autorytetu Rao w paleniu kawy -- to droga donikąd. Może jakiś przyczynek na start, ale potem już tylko własna inwencja i doświadczenie dają dobre efekty. Też "ślepo" wierzyłem w to, co wypisał ten autorytet w swojej książce, ale to nie ja palę u nas najlepiej.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2019, 18:50:30 wysłana przez Antonio »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2256 dnia: 11 Grudzień 2019, 18:47:03 »
jak się konwertuje taki przepis na mniejszą porcję?

Przy innej dozie, to już będzie to samo.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2257 dnia: 11 Grudzień 2019, 19:59:20 »
e osoby, poświęcające całe życie kawie, raczej nie są nieomylne ani jakoś specjalnie wykształcone.
Aha. A to wykształcenie ma tu jakieś znaczenie? Poza tym Jonathan to naukowiec i go cytowałeś kilkukrotnie na tym forum. I zakładasz, że te cztery osoby które wymieniłem plus znakomita większość zawodników brewers się mylą, a Ty nie? Pogratulować samooceny.
Swoje zdanie i mniemanie zdobyli na prostej analizie prób i błędów.
Skąd wiesz? Proszę dowód. Mega kłamliwe stwierdzenie. Ja mogę powiedzieć, że Ty swoje stwierdzenie opierasz na swoim ego. Nawet nie sprawdzone refraktometrem.


Po tej odpowiedzi tym bardziej się przekonałem, że ufam właściwym osobom.
Bez odbioru.

WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2258 dnia: 11 Grudzień 2019, 20:06:23 »
Przecież to nie ma znaczenia czy komuś tam ufasz czy nie -- w tym temacie. Moje ego ocenia moje kawy i tyle -- nie musi podpierać się autorytetami, zawodnikami, mistrzami, ale przecież sam tego nie wymyśliłem ;). Tu dzielimy się spostrzeżeniami, refleksjami, co też czynisz i ja czynię. Coś jeszcze?

Dowód? Film Jamesa na temat V60 :). Każdy ma w tej dziedzinie coś do powiedzenia. Refraktometr też?
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2019, 20:14:40 wysłana przez Antonio »

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2259 dnia: 12 Grudzień 2019, 14:33:06 »
Autorytety mówią, że nie bać się lać po ściance.

Ogólnie najlepiej lać tak aby kawa się wzburzała, ale nie tak mocno aby powstał kanał.
Lejąc mocno na środek może powstać kanał, a lanie z lekkim ruchem pozwala wzburzać minimalizując kanały.

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2260 dnia: 13 Grudzień 2019, 10:08:57 »
Autorytety, autorytetami - refraktometry też są fajne ale ostatecznie liczy się smak i jakaś powtarzalność. Czy ktoś polewa środkiem czy bokiem nie będzie miało znaczenia bo jeden woli śliwki a drugi kwiaty w kubku i optymalny smak będzie wymagał indywidualnej drogi dla każdego, czy leje środkiem czy bokiem ...

Zmieniając nieco temat - co to za cuda na tym Ali ... https://pl.aliexpress.com/item/4000334402494.html?spm=a2g0o.detail.1000014.17.4105475e61Ycmw&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.133222.0&scm_id=1007.13338.133222.0&scm-url=1007.13338.133222.0&pvid=879061a1-bf41-45ee-9802-94e1d2878c6a

to jakaś nowa moda na odwrócony stożek w centrum ? Toroidalny drip ?  :wow2:

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2261 dnia: 13 Grudzień 2019, 10:38:25 »
No żeby właśnie nie tworzył się lej dla tych co leją na środek ;)

Ale to bardzo dobre spostrzeżenie, ostatecznie liczy się efekt w filiżance, który też od kawy zależy. Jedna lubi krater, a inna płaskie ciastko.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2262 dnia: 13 Grudzień 2019, 11:25:27 »
Coś podobnego kiedyś już widziałem. Tutaj może bardziej równomierny mamy układ kawowego ciastka. Zmniejszono jego grubość. W sumie jest to genialna idea, dzięki której można kręcić wodną strugą na około i zarazem idealnie w środku ;). "Środek" został rozłożony w okrąg..

Tak sobie myślę, że mnóstwo ludzi nie dostrzega geometrii. Moim zdaniem okrężne "polewanie" ma sens, gdy ciastko kawowe jest płaskie. Wtedy nawet prysznic, jak w Gabi ma sens. Ale V60 to stożek -- wysokość/grubość kawowego ciastka zmienia się drastycznie wraz z odległością od środka. W środku mamy największą, na brzegu zerową wysokość. Moim zdaniem więc, warto zacząć od środka tak, by woda miała szansę dotrzeć do samego wierzchołka. V60 to bryła przestrzenna a nie płaski okrąg. Linie przepływów/prądów na pewno nie są w V60 wertykalne ani równolegle...
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2019, 12:04:37 wysłana przez Antonio »

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2263 dnia: 13 Grudzień 2019, 12:06:10 »
Moim zdaniem okrężne "polewanie" ma sens, gdy ciastko kawowe jest płaskie. Wtedy nawet prysznic, jak w Gabi ma sens. Ale V60 to stożek -- wysokość/grubość kawowego ciastka zmienia się drastycznie wraz z odległością od środka. W środku mamy największą, na brzegu zerową wysokość. Moim zdaniem więc, warto zacząć od środka tak, by woda miała szansę dotrzeć do samego wierzchołka.

Parcie cieczy na dno naczynia zależy od pola powierzchni dna (w v60 zwęża się do minimalnych wartości), wysokości słupa cieczy i ciężaru właściwego cieczy. Na dolny stożek kawowy więc działa największe ciśnienie więc teoretycznie polewanie w sam środek i drążenie "ciastka" nie powinno być zalecane... W praktyce niech jednak każdy robi tak jak mu najbardziej smakuje. :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #2264 dnia: 13 Grudzień 2019, 12:38:19 »
Parcie na dno naczynia to zupełnie inna historia...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi