Autor Wątek: Apple  (Przeczytany 4534 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Apple
« Odpowiedź #60 dnia: 12 Styczeń 2024, 18:57:57 »
Powoli przyzwyczajam się i nawet drugi smartfon z androidem zostaje w domu. Dziś nawet tapatalka odpaliłem.
Irytuje mnie płatność NFC. Odblokowuję i przykładam do czytnika, muszę wcisnąć boczny przycisk 2razy i nic, muszę uwierzytelnić się  i znowu przyłożyć.  Z Androidem wystarczyło przyłożyć odblokowany smartfon.

Druga sprawa to szukam nawigacji.  Mapy Google, których używam prowadzą drogami bocznymi nie zwracając uwagi na jakość drogi, yanosik również. Mapy Apple nie mają dobrej opinii.
Zainstalowałem słynny tomtom, wbijam swój adres i nie ma, chociaż ulica od paru lat istnieje i nawet Google i Apple zdążyło  przejechać swoim autem, a TomTom nic. Teraz spróbuję automapę. Macie jakieś propozycje? Zależy mi aby prowadziło dobrymi drogami, a nie po dziurawych drogach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Apple
« Odpowiedź #61 dnia: 12 Styczeń 2024, 19:03:15 »
Do płatności nie musisz odblokowywać - po prostu naciskam 2x włącznik, skanuję twarz i przykładam do terminala

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Apple
« Odpowiedź #62 dnia: 12 Styczeń 2024, 19:04:01 »
naviexpert

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Apple
« Odpowiedź #63 dnia: 12 Styczeń 2024, 19:11:49 »
NaviExpert, też polecam, płatne, ale warto. I w tle Yanosik :)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Apple
« Odpowiedź #64 dnia: 12 Styczeń 2024, 19:20:40 »
Mapy Google,
A skąd mapa ma wiedzieć, którędy chcesz jechać? Zrób przegląd trasy i ewentualnie skoryguj o dodatkowy punkt pośredni. Gugel raczej zawsze wytyczy najszybszą. Japkowe mapy bardzo się poprawiły. Ja jestem przyzwyczajony do gadania gugla.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Apple
« Odpowiedź #65 dnia: 12 Styczeń 2024, 21:41:31 »
Odblokowuję i przykładam do czytnika, muszę wcisnąć boczny przycisk 2razy i nic, muszę uwierzytelnić się  i znowu przyłożyć.
To tu wciskasz przycisk dwa razy nawet jak jest zablokowany, nie musi być odblokowany. Gdybyś w androidach miał rzetelnie zrobione odblokowanie twarzą(chyba jeden model to miał kiedyś, jakiś chinol) to na jedno wyjdzie. Czasu ani uwagi więcej nie zajmuje generalnie, tylko ciut inna czynność - moim zdaniem bezpieczniejsze patrząc ogólnie, bo jeśli w androidzie wystarczy przyłożyć odblokowany telefon do czytnika to średnio bezpieczna opcja. Ja po przejściu z androida na ios miałem kilka nawyków do zmiany, choć wtedy płatności jeszcze nie było. Ani trochę nie żałuję zmiany.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Apple
« Odpowiedź #66 dnia: 13 Styczeń 2024, 00:55:38 »
Dzięki, płatności przetestuję.
Gugel, może i wybiera najszybszą, ale kosztem zawieszenia samochodu. Często testuję go  na znanych mi trasach, choćby z Warszawy i często bywa, że kieruje mnie bocznymi drogami, a ja jadąc główną trasą mam identyczny czas. Wracając z lotniska prawie zawsze kieruje mnie na boczne trasy zamiast główną S8. 
Dobrze jeździło mi się z "Hołkiem" i automapą, spróbuję naviExpert.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Apple
« Odpowiedź #67 dnia: 13 Styczeń 2024, 07:19:01 »
Najszybsza nie zawsze jest najkrótsza.
😉

Starczy jakiś korek lub spowolnienie ruchu aczkolwiek gugle nie jest idealny.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 151
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: Apple
« Odpowiedź #68 dnia: 13 Styczeń 2024, 08:42:14 »
Ja od lat korzystam z bezpłatnego Wase. Pomimo, że to trochę ograniczona aplikacja, to jednak podpowiada do wyboru kilka tras (choć czasami tylko jedną, gdy inne uzna za zupełnie bezsensowne). Możesz więc zdecydować, czy jechać głównymi, ale zakorkowanymi, czy mniej ważnymi, ale szybko przejezdnymi. Drugą zaletą, która mnie trzyma przy Waze to system powiadomień, podobny do Yanosika. Wase był kiedyś wykupiony przez Google i od tego momentu Google już raczej po macoszemu traktuje tę swoją własność, bo ma równocześnie swoje Mapy. Zresztą to dziwne, że taki stan utrzymuje się od kilku lat, że dostarczają dwie jakby konkurencyjne aplikacje - no, ale zapewne jakiś tam cel temu przyświeca.
W dawnych latach jeździłem z NaviExpert, byłem zadowolony, dopóki nie zaczęli likwidować dość atrakcyjnych cenowo promocji przy zakupie rocznych abonamentów. Ale sam NaviExpert prowadził dobrze (doświadczenia z początków wieku).
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2024, 09:49:15 wysłana przez piotrdab »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Apple
« Odpowiedź #69 dnia: 13 Styczeń 2024, 09:09:17 »
Mapy googla. Najpierw sprawdzam na kompie, tam jest kilka tras do wyboru. W komórce najczęściej pokaże jedną, nie wiem dlaczego.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Apple
« Odpowiedź #70 dnia: 13 Styczeń 2024, 09:15:10 »
Mapy googla. Najpierw sprawdzam na kompie, tam jest kilka tras do wyboru. W komórce najczęściej pokaże jedną, nie wiem dlaczego.
Mapy google w telefonie też mi pokazują przeważnie 3 trasy do wyboru ale jak są dłuższe i wtedy ma to sens bo na krótkie dystasy raczej  takiego nie ma i pokazuje najszybszą.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2024, 09:26:59 wysłana przez Artisz »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Apple
« Odpowiedź #71 dnia: 13 Styczeń 2024, 09:19:19 »
Z NaviExpert się nie polubiłem (testowałem tak z 2 lata temu), tym bardziej że płatna a działała nie lepiej niż Google (w mojej ocenie). TomTom to już w ogóle była loteria. Z Google jestem najbardziej zadowolony, czasami uruchamiam mapy Apple, bardzo podgoniły.

Generalnie wskazania mapy trzeba traktować jako sugestie i wiedzieć kiedy wybrać inną trasę. Dzięki Hołowczycowi wracałem dwie godziny dłużej z Bieszczad. A w zeszłym roku z Beskidu zimowa porą godzinę dłużej - owszem, droga była najkrótsza i najszybsza, ale intensywny opad śniegu i nie odśnieżona wojewódzka już nie zostały uwzględnione.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Apple
« Odpowiedź #72 dnia: 13 Styczeń 2024, 09:39:05 »
Ja od lat korzystam z bezpłatnego Wise. Pomimo, że to trochę ograniczona aplikacja, to jednak podpowiada do wyboru kilka tras (choć czasami tylko jedną, gdy inne uzna za zupełnie bezsensowne). Możesz więc zdecydować, czy jechać głównymi, ale zakorkowanymi, czy mniej ważnymi, ale szybko przejezdnymi. Drugą zaletą, która mnie trzyma przy Wize to system powiadomień, podobny do Yanosika. Wise był kiedyś wykupiony przez Google i od tego momentu Google już raczej po macoszemu traktuje tę swoją własność, bo ma równocześnie swoje Mapy. Zresztą to dziwne, że taki stan utrzymuje się od kilku lat, że dostarczają dwie jakby konkurencyjne aplikacje - no, ale zapewne jakiś tam cel temu przyświeca.
W dawnych latach jeździłem z NaviExpert, byłem zadowolony, dopóki nie zaczęli likwidować dość atrakcyjnych cenowo promocji przy zakupie rocznych abonamentów. Ale sam NaviExpert prowadził dobrze (doświadczenia z początków wieku).
Hej, pewnie chodzi o Waze, tak Google ich łyknęło i nawet chyba zarzucali Wujkowi próbe monopolu na mapy, plus że "podkradli" ich kilka ficzerów jak prędkość i utrudnienia na drodze.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Apple
« Odpowiedź #73 dnia: 18 Styczeń 2024, 12:26:33 »
Wybieram się za kilka dni na Słowację, odpaliłem 4 nawigacje. Trasa ma niecałe 700km.  Płatne automapa i NaviExpert prowadzą usilnie przez Lublin, Rzeszów,Kraków. Nie cierpię jazdy krajową 19 na Lublin. Mapy goggle prowadzą  przez Warszawę, Kielce i Kraków, a przez Lublin jako alternatywę. Najciekawiej wypadły mapy Apple, bo jako najszybszą wybrały trasę przez Warszawę, Katowice, Cieszyn, jako alternatywę dodając 2 trasy przez Lublin albo Warszawę. Spore rozbieżności, ale chyba Apple wygrywa.  Usuwam automapę, ale zostawię na razie naviexpert ze względu na opcję wyboru głównych dróg.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Apple
« Odpowiedź #74 dnia: 18 Styczeń 2024, 12:29:24 »
Na Słowację, gdzieś w góry? ;)
W kwestii kawy -- Liptowski Mikulasz, Karma.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi