Autor Wątek: Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się -- czyli dyskusja o doborze słowa  (Przeczytany 64648 razy)

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Swoje wypowiedzi uproszczałem i konkretyzowałem dwukrotnie. Jeśli ktoś chce znaleźć dziurę w całym, to znajdzie. Z braku dobrej woli i chęci zrozumienia kogoś nic jeszcze dobrego nie wynikło.

A twierdzenie, że "nikt nie zrozumiał" jest oszukiwaniem albo mnie albo samego siebie, bo z komentarzy w wątku wynika, że jednak sporo osób zrozumiało.

Powtórzę więc ostatni raz: nigdzie nie pisałem, że kawy od MK są lepsze od tych z ukochanych forumowych palarnii. Nie jestem w stanie tego ocenić, z dwóch powodów: po pierwsze, ponieważ nie próbowałem kaw z innych palarni; po drugie - dlatego, że nie posiadam dostatecznie wyrobionego zmysłu smaku i zapachu. Pisałem wyłącznie o pozytywnym wpływie strony (WWW) MK na świeżych amatorów kawy oraz negatywnym lub żadnym wpływie wymienionych po przeciwnej stronie sklepów.  Starałem się tylko dodać od siebie przykład dlaczego takie palarnie są potrzebne, co zresztą było jedynie podkreśleniem już wcześniejszych odpowiedzi (zanim napisałem przejrzałem cały wątek).

Ode mnie to tyle. Pozdrawiam.


Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Pisałem wyłącznie o pozytywnym wpływie strony (WWW) MK na świeżych amatorów kawy oraz negatywnym lub żadnym wpływie wymienionych po przeciwnej stronie sklepów.

Więc pisz wyłącznie we własnym imieniu. Nie jesteś wszystkimi "świeżymi amatorami kawy", żeby móc przedstawiać ich opinie na jakiś temat.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Pisałem wyłącznie
Moim zdaniem problem niezrozumienia tkwi w tym, że nie wyłącznie. Znalazły się tam niefortunne porównania.
Zresztą słowami: ukochanych forumowych palarni zmów to robisz. Po co ten uśmieszek? sarkazm? emocje?

Co do opinii na temat MK Fresh się zgadzam absolutnie, co do sposobu jej przedstawienia, jak widać, niekoniecznie.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
jest na forum osoba której postów już nawet nie czytam, pierwszy raz to u siebie zauważyłem, że przewijam poprostu
Przycisk "ignoruj" oszczędza moc przewijaka zwijając posty ignorowanego. Działa.
Raczej większość osób z tego forum po GOPR nie dzwoni, jak ich zmrok nad Morskim Okiem zastanie.
No pewnie — większość wie, że Morskie Oko leży w Tatrach a tam GOPR nie działa i trzeba po TOPR dzwonić.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817


No pewnie — większość wie, że Morskie Oko leży w Tatrach a tam GOPR nie działa i trzeba po TOPR dzwonić.

A myślałem, że to ja jestem wredny ;D Biłem się z myślami ;D  Powstrzymałem się ;D Hehe.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
No pewnie — większość wie, że Morskie Oko leży w Tatrach a tam GOPR nie działa i trzeba po TOPR dzwonić.


Wystarczy pod ten sam nr.

Cytuj (zaznaczone)
Numery alarmowe GOPR/TOPR to 601 100 300 lub 985. Można także korzystać z specjalnie przygotowanej aplikacji Ratunek, która w trakcie zgłoszenia wypadku podaje dokładną lokalizację osoby dzwoniącej.


http://e-gory.pl/bezpieczenstwo-w-gorach/telefony-alarmowe-gopr-topr/


 ;)
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
że wydaje mi się, że mają spleśniałe ziarno i może trzeba zadbać o lepszą wentylacje. (Swoją drogą zapytałem w wątku "krótkie pytania, krótkie odpowiedzi" dlaczego kawa jest trawiasta i mulista, i taką właśnie dostałem odpowiedź).

Zastanawiam się, co de facto miałeś na myśli? Dość często, wędrując po górskich łąkach i lasach, testuję sobie różne trawy. Mułu jeszcze nie miałem w ustach. Może gdzieś na leśnych bezdrożach mijałem leśne mokradła, może jakieś zapachy naniesionych przez wylane rzeki osadów kiedyś poczułem, ale głowy nie dam sobie za to uciąć. Musisz mieć spore doświadczenia, skoro piszesz o mulistości... Niestety nie czuję takich wrażeń w kawie.

Spleśniała kawa -- czy zastanowiłeś się trochę nad takim sformułowaniem? Serio? Ciekaw jestem, co dokładnie Ci odpowiedziano, przyznając rację. Myślę, że nie wysunąłbym takiego oskarżenia w odniesieniu do jakiejkolwiek kawy. Myślę, że zbyt łatwo przychodzi "kawowym ludziom" dobieranie negatywnych słów wyrażających sensoryczne refleksje...  :picardpalm:
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2018, 16:40:25 wysłana przez Antonio »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Pytanie do roasterów:

Mam nieprzyjemność współpracować z bardzo marna palarnią i o ile kawy afrykańskie sa ok, jakiś smak mają to kawy z Ameryki południowej sa totalnie beznadziejne i smakują tak samo. Kostaryka, Gwatemala teraz Nikaragua maja aromat bułki tartej i płaski chlebowy smak z bardzo trawiastym posmakiem. Co moze byc przyczyna? Kiepskiej jakosci ziarno czy nieumiejętność palenia?

Tak zapytałem.

Z ostatniego wrocławskiego spotkania w Czarnym Deszczu dowiedziałem się od samego mistrza palenia, że jest to oznaka tego, że ziarno jest po prostu zagrzybiałe, spleśniałe.

Taką dostałem odpowiedź na forum.

Skoro tak się interesujesz skąd wiem jak smakuje mulistość - dużo nurkuje i tak, mam spore doświadczenie.
 
Cytuj (zaznaczone)
Spleśniała kawa -- czy zastanowiłeś się trochę nad takim sformułowaniem? Serio? Ciekaw jestem, co dokładnie Ci odpowiedziano, przyznając rację.
Tak serio. Gdzie jest problem? Odpowiedziano, że mieli małą powódź po sztormie i stąd weszła pleśń. Zresztą co mnie to interesuje? Przyznali rację to nie mam zamiaru dalej pytać. Nawet gdyby odpisali: "Oh, sorry about that, your next coffee is on the house" nie pytałbym co się stało, bo po co?

Cytuj (zaznaczone)
Myślę, że zbyt łatwo przychodzi "kawowym ludziom" dobieranie negatywnych słów wyrażających sensoryczne refleksje...  :picardpalm:

Myślę, że chyba masz gorszy dzień więc nie będę tego szerzej komentował.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Heh, widzieliście to? https://www.wykop.pl/wpis/25013151/forum-wszystkookawie-pl-to-kawowa-elektroda-potrze/
dobre  :ok:

Zwróćcie uwagę, że komentujący tam wysoko cenią sobie proste metody tradycyjne. Może pytającym o automat - najlepiej tani i żeby robił super kawy - należałoby jednak uświadamiać, że ekspres to nie jedyna metoda na kawę...

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Heh, widzieliście to?
Owszem, tego typu wypociny są o  KAŻDYM forum tematycznym. Zaglądnij na inne fora, poszukaj opinii o nich w sieci. Moim zdaniem najważniejsze w wypowiadaniu się na jakikolwiek temat, to nie tak, że JA mam rację a wy jesteście debile. Wielokrotnie na tym (na innych również) forum ludzie nie potrafiący przyznać racji innym walczą do ostatniego naboju w obronie swoich wątpliwych teorii. Mało tego, przygwożdżeni argumentami nie potrafią przyznać racji przeciwnikom. Taki jest nasz koloryt i nic tego nie zmieni. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że osoby ewidentnie niezadowolone z tego jak moderatorzy i administratorzy prowadzą to forum, poszukają innej rozrywki.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Sęk w tym, że ten wpis z reddita idealnie wpisuje się w narrację tego tematu. Nie mogę co prawda znaleźć oryginalnego posta, ale jeżeli człowiek przyszedł na forum z konkretną prośbą i pytaniem, a otrzymał coś zupełnie innego niż chciał, to miał prawo poczuć się sfrustrowanym.

Ludzie, którzy się na danym temacie znają, "zjedli zęby", często mają tendencję do bagatelizowania potrzeb innych, narzucając im swój styl myślenia i swoje potrzeby.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Ale odnosząc się do tematyki samochodowej, to tak jakby ktoś przyszedł na forum samochodowe i napisał, "chcę przewieźć 50 ton piachu, polećcie jakiegoś fajnego małego busa co by dał radę, aa jeszcze może jakąś solidną łopatę do tego, żeby nie złamała się po pierwszej tonie."

Tak z naszej strony wygląda pytanie o jakiś fajny ciśnieniowy ekspres automatyczny do dużej czarnej.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Ludzie, którzy się na danym temacie znają, "zjedli zęby", często mają tendencję do bagatelizowania potrzeb innych, narzucając im swój styl myślenia i swoje potrzeby.
Tak myślisz? Usunąłem z Twojej wypowiedzi parę wyrazów. Brzmi inaczej? Znajomo?
"Ludzie, którzy się na danym temacie znają, "zjedli zęby", często mają tendencję do bagatelizowania potrzeb innych, narzucając im swój styl myślenia i swoje potrzeby."
Nie trzeba się znać na niczym, żeby lekceważyć innych, mieć ich po prostu w głębokim poważaniu.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2018, 17:29:54 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Cytat: Evanduril w 15 Styczeń  2018, 14:38:40
Heh, widzieliście to?
Owszem, tego typu wypociny są o  KAŻDYM forum tematycznym. Zaglądnij na inne fora, poszukaj opinii o nich w sieci. Moim zdaniem najważniejsze w wypowiadaniu się na jakikolwiek temat, to nie tak, że JA mam rację a wy jesteście debile. Wielokrotnie na tym (na innych również) forum ludzie nie potrafiący przyznać racji innym walczą do ostatniego naboju w obronie swoich wątpliwych teorii. Mało tego, przygwożdżeni argumentami nie potrafią przyznać racji przeciwnikom. Taki jest nasz koloryt i nic tego nie zmieni. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że osoby ewidentnie niezadowolone z tego jak moderatorzy i administratorzy prowadzą to forum, poszukają innej rozrywki.

Zgadzam się z Tobą na 100%, tylko pod jednym warunkiem, gdy będziesz Ty, my, Wy, oni  ;)  w stanie odróżnić wątpliwą teorię od słusznej.
Da nam wszystkim to, że coś co komuś się wydaje nie musi być prawdą, może być również odwrotnie.
Chcemy wiedzieć więcej w danej materii, to posłużmy się weryfikacją i praktyką. Ot tak dla przykładu sobie o tym powiedziałem. ;)
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi