Autor Wątek: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.  (Przeczytany 18366 razy)

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Wrzesień 2016, 15:45:33 »
Co do drugiej kwestii, ratio jest stosunkiem zmielonej kawy do gramatury wody, a nie ilością napoju końcowego. Smak możesz modyfikować zmieniając ratio (od 5.5 do 6.5g/100ml), temperaturę lub grubość przemiału.
Biorąc za punkt odniesienia ilość kawy w kubku obniżasz po prostu ratio. (W przypadku 300ml kawy w kubku, stosując bazowe 6g/100 obniżasz je do 5.36 gdyż przy tej samej dozie wlewasz nie 300, a 336ml wody)

Czyli rozumiem, że jeśli np kolega WS, który pisze rewelacyjne recenzje kawy, w takiej recenzji napisze, że zastosował dozę 12g/200ml to znaczy, że w kawie zostało mu około 24 ml wody i uzyskał około 176ml naparu.
Nie chcę się wypowiadać za kolegę WS ale mogę domniemywać, że tak. Nawet w mistrzowskich recepturach zawsze podaje się stosunek kawy do wlewanej wody mając na uwadze, że ilość otrzymanej kawy będzie niższa.

Idąc tym tokiem rozumowania chcąc przygotować sobie 200 ml naparu o tych samych właściwościach, bo zachęcił nas skutecznie swoim opisem do spróbowania tak przyrządzonego naparu ale 176 ml to dla nas za mało, musimy zmielić x=12gx200ml/176ml=13,63 g~14g i zaparzyć je w 228 ml wody?
Ja dozę zawsze obliczam równaniem krzyżowym, bo jest najprościej i najszybciej.
6g - 100ml
x g - 225ml

6*225/100 dla ~200ml w kubku

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Wrzesień 2016, 17:41:45 »
Chyba nie ma co komplikować i tak wyliczać. Charakter tej konkretnej kawy przecież nie zmieni się diametralnie jeśli przeleci Ci 10ml więcej lub zrobisz większy przelew np.400ml :)
Obawiam się, że przy 200ml te 10ml może mieć znaczenie, a przygotowanie naparów 200 i 400ml, które będą smakować identycznie wcale nie jest takie proste.

chciałbym złapać jakąś ogólną zasadę
Jest jak przeliczyłeś. :)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Wrzesień 2016, 18:02:35 »
176 ml to dla nas za mało

Na 200 ml dripa z V60, przy standardowej dozie, potrzeba 228 ml wody.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Wrzesień 2016, 18:11:26 »
Dziękuję ślicznie wszystkim, mam już jasność w tej kwestii :-)

Pozdrawiam, Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Wrzesień 2016, 19:50:50 »


Obawiam się, że przy 200ml te 10ml może mieć znaczenie, a przygotowanie naparów 200 i 400ml, które będą smakować identycznie wcale nie jest takie proste.

Nie wiem ile mi wychodzi gdy wlewam 200g wody. Ale wiem że niektóre kawy dają więcej naparu inne więcej wchłaniają i naparu jest mniej myślę że 10-20ml
200 i 400 raczej mi nie wychodzą identyczne, ale w żaden z nich nie jest gorszy, mają nieco inne cechy, czasami są bardzo zbliżone.
Jednak objętość dripa jak i uzysku nie zmienia charakteru danej kawy.
Nie mam nigdy wątpliwości że to ta sama kawa. Czy większa czy mniejsza :)

Offline Imacman66 Mężczyzna

  • Wiadomości: 109
  • Ekspres: Lelit Mara PL62T, Hario Syfon, Phin, V60, Aeropress, FPrismo
  • Młynek: Mazzer Mini, Comandante C40 mk3 NB
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Styczeń 2018, 19:32:06 »
Przy zastosowaniu Drip Standa, można ważyć wodę dostającą się do naczynia, a nie całość zestawu.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Styczeń 2018, 19:41:52 »
No ale gdy uzyskasz przykładowo na 12 g 200 ml w filiżance to co robisz?

Offline Imacman66 Mężczyzna

  • Wiadomości: 109
  • Ekspres: Lelit Mara PL62T, Hario Syfon, Phin, V60, Aeropress, FPrismo
  • Młynek: Mazzer Mini, Comandante C40 mk3 NB
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Styczeń 2018, 19:56:08 »
Oglądając filmy z YT, sporo osób waży wodę, która dostała się do naczynia na kawę, a nie sumę wody, która wsiąkła w kawę i przeleciała przez dripa. Czy to jest błąd?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Styczeń 2018, 19:58:26 »
Mam w planach takiego dripstanda DIY, chcę zrobić jakąś kuwetę z tacką, ociekową. Ma to być łatwo wyjmowane do opróżniania. Ponadto chciałbym, żeby kuweta z tacką i serwerem opierała się o wagę, tak, żeby nie trzeba było wagi usuwać po uzyskaniu zakładanej wagi naparu. Ochroni to wagę przed przypadkowym zalaniem.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Styczeń 2018, 20:27:54 »
Oglądając filmy z YT, sporo osób waży wodę, która dostała się do naczynia na kawę, a nie sumę wody, która wsiąkła w kawę i przeleciała przez dripa. Czy to jest błąd?
Przy pewnych technikach zalewania może być to ślepa uliczka, ale przy innych może się to sprawdzać nawet lepiej.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Marzec 2018, 18:43:02 »
Niedawno zakupiłem sobie plastikowego V60-02 aby mój porcelanowy V60-01 mógł przejść na zasłużoną emeryturę, ponieważ teraz pijam większe dripy (do przygotowania naparu używam 300-360ml wody).
Jakież było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że do przygotowania dripa w V60-02 z 19g kawy i 300ml wody potrzebuję rozkręcić Komendanta o 10 klików (w porównaniu do V60-01 i tych samych ilości kawy i wody) aby czasy parzenia w obu sprzętach były podobne  :wow2: Dodam, że w obu V60 używam japońskich filtrów jeszcze ze starego/ lepszego rzutu. Czy też macie podobne obserwacje, że trzeba tak wyraźnie grubiej mielić do V60-02 w porównaniu do 01?

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Marzec 2018, 00:55:12 »
Czy też macie podobne obserwacje, że trzeba tak wyraźnie grubiej mielić do V60-02 w porównaniu do 01?

Ja z reguły robię kawę 15-16g/250-260ml. Zaczynałem od 25 kliku i najbliżej 3:00 byłem na 29kliku. Potem zrobiłem kawę dla dwóch osób podwajając doze kawy oraz ilosc wody na 32g i 500ml i czas przekroczył 4 minuty (dla tego samego mielenia). Sam zastanawiam sie teraz nad zasadnoscia trzymania sie na siłę 3 minut, bo biorąc grubszy przemial, aby w podwójnej dozie zmieścić sie w 3 minutach kawa mogła by wyjść niedoparzona zakładając grubsze mielenie?
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Marzec 2018, 09:59:08 »
Kawa może wyjść niedoparzona, grubość przemiału to tylko jeden z elementów przecież. Ale ja dalej jestem zadowolony ze swoich 2:15-2:30, choć ostatnio - o dziwo - smacznie mi wyszła przy ponad 3 minutach. Przekombinowałem z wytrzepywaniem przemiału w wilfie i na zapas zjechałem o bodaj 5 stopni w dół. Chyba to uratowało resztki kawy... Choć strzelam, że przy odpowiednim zmieleniu i krótszym czasie przy wyższej temperaturze i tak by było lepiej :)

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Marzec 2018, 16:19:04 »
Kawa może wyjść niedoparzona, grubość przemiału to tylko jeden z elementów przecież. Ale ja dalej jestem zadowolony ze swoich 2:15-2:30, choć ostatnio - o dziwo - smacznie mi wyszła przy ponad 3 minutach. Przekombinowałem z wytrzepywaniem przemiału w wilfie i na zapas zjechałem o bodaj 5 stopni w dół. Chyba to uratowało resztki kawy... Choć strzelam, że przy odpowiednim zmieleniu i krótszym czasie przy wyższej temperaturze i tak by było lepiej :)

Dzisiaj zrobiłem V60 prócz preinfuzji na jeden raz, czyli 16g wody, jakieś chlusnęło mi się 50g wody, a potem do końca wlałem resztę, a w między czasie zamieszałem szpatułką od AP, żeby nadać ruch obrotowy w zaparzaczu. O dziwo zszedłem do 2:20, a zawsze miałem problem ze zmieszczeniem się nawet w 3:15. A kawa bardzo przyjemnie pachnie i smakuje całkiem niegłupio (chociaż ciąglę walczę z odzyskaniem aromatu, który pojawił się dzięki radom kolegi Krystiansa, w cuppingu).
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Hario V60-02 - gorąca kawa i filtry.
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Marzec 2018, 16:57:22 »
To Ci trochę czasu zajmie ;) Ale spoko, nie przejmuj się, bo nie ma czym. Poważnie. Ja V60-02(Kality nie mam) zalewam czasem raz, czasem trzy razy, czasem zrobię 400 ml, czasem 250 ml... I za każdym razem trzeba zmieniać grubość. Cały czas trzymam się wysokich temperatur i zazwyczaj jestem zadowolony ;) Niestety wilfy przez jakiś czas nie używałem i ostatnio bardzo rzadko mi się to zdarza, więc w przemiał łatwo trafić nie jest. Najważniejsze, żeby się nie poddawać i próbować dalej ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi