Autor Wątek: Palarnie kawy w Warszawie  (Przeczytany 31551 razy)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Luty 2018, 19:17:59 »
Nowa kawiarnia z własnym piecem pojawiła się na moim osiedlu :) Apresso bo o nich mowa - to czego można spodziewać się po ogarniętej kawiarni. Załoga bardzo miła i ogarnięta. Jak na razie wziąłem od nich Kenie na spróbowanie i jest całkiem przyjemnie. Oprócz tego mają wszelkiej maści sprzęty / młynki/dripy/chemexy/gabi/filtry itp.
Do wypieków Elki trochę brakuje ale zawsze przyjemnie mieć świeżą kawę pod domem :)

Ja napisałem o Apresso w wątku o kawiarniach w Warszawie. Wyposażenie fajne, kawy (espresso) Ok - nie zauroczyły mnie. Obsługa (na podstawie jednej wizyty) - dla mnie jakaś taka niemrawa. Ale może trafiłem na gorszy dzień.

Offline ilkar

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Rocket R58
  • Młynek: Fiorenzato F5
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Maj 2018, 12:48:10 »
Ja polecam kawy z  222

Mają kilka gatunków, które utrzymują, wysyłają zawsze świeżo paloną. Kawa jest naprawdę ok, a paczkomaty mają za darmo od zamówienia za 100 zł.

A ja polecam założyć temat w odpowiednim dziale i tam się reklamować.
M.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2018, 16:00:43 wysłana przez Maciek »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Maj 2018, 13:18:58 »
E tam, same arabiki.

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Luty 2019, 00:24:46 »
Czy ktos kupował swiezopaloną w caffe team 8 grams.pl w Warszawie? Jak oceniacie ich kawy w porownaniu do innych palarni?  Kupuje tam od jakiegos czasu  i tylko tam i nie mam porownania z kawa z innych palarni. Dlatego sie pytam  moze sa lepsze kawy dostepne w Warszawie.  Mi osobiscie ta kawa smakuje. Nie lubie takich rzeczy zamawiac przez internet, lubie przyjsc pogadac, kupic a i o czyms  nowym ciekawym mozna sie dowiedziec z branzy kawowej.
Oszczędzaj wodę, pij wino

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Luty 2019, 07:29:16 »
Czy ktos kupował swiezopaloną w caffe team 8 grams.pl w Warszawie? Jak oceniacie ich kawy w porownaniu do innych palarni?  Kupuje tam od jakiegos czasu  i tylko tam i nie mam porownania z kawa z innych palarni. Dlatego sie pytam  moze sa lepsze kawy dostepne w Warszawie.  Mi osobiscie ta kawa smakuje. Nie lubie takich rzeczy zamawiac przez internet, lubie przyjsc pogadac, kupic a i o czyms  nowym ciekawym mozna sie dowiedziec z branzy kawowej.
Nie wiem, może mam inne poczucie przyzwoitości, taktu, ale mój pierwszy post po powitalnym na nowym forum nie zawierał by raczej rekomendacji dla jakiejś usługi, sklepu, palarni, bo mógłbym zostać posądzony o kryptoreklamę.

Jeśli nie masz porównania, to zanim popełniłeś takie faux pas powinieneś zamówić po kawie z każdej rekomendowanej palarni i sobie wyrobić zdanie. Wtedy wzmianka o nowej palarni miała by jakąś wartość, teraz jest wyłącznie szeptanym marketingiem.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Luty 2019, 09:05:22 »
Ale pojechales, napisałeś to chyba zanim jeszcze wypiłes poranna kawę. Rzeczywiście masz inne poczucie taktu Marku. Nie jest to żadna rekomendacja ani kryptoreklama, jak odczytasz ze zrozumieniem o co poprosiłem to może zmienisz zdanie. Poprosilem o wasze opinie w odniesieniu o inne palarnie o ile ktos juz korzystal z uslug tej palarni o której pisałem.  Bo wiedza i doswiadczenie na tym  forum jest ogromna. Oczywiscie po rekomendacjach forumowiczow będę testował inne gatunki  kaw.  Więc chcialem zawęzić krąg. nie nie mam zbyt duzo czasu i dla tego pisze tu i prosze was o opinie.
Jestem teraz w trakcie zmiany ekspresu na testowanie wszystkich nie starczy ani życia ani kasy.

Miłego dnia
Oszczędzaj wodę, pij wino

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Luty 2019, 10:32:57 »
Odczytałem tak jak odczytałem, wierz mi, czytam ze zrozumieniem, nawet to co jest między wierszami. Suche fakty, które podałeś:

-Kupujesz tam od dłuższego czasu
-można pogadać, dowiedzieć się czegoś
-pytasz o opinię na temat tej palarni

(czytaj: zachęcasz do zakupów i dyskusji)

-prosisz o polecenie innych palarni, żeby mieć porównanie

(Czytaj: dla niepoznaki lekko rozmydlę temat)

Czytając ze zrozumieniem, mając świadomość, że to twój pierwszy post tak właśnie odczytałem twój wpis. Chyba, że uważasz, że w dobie zaawansowanych technik reklamy czytanie ze zrozumieniem oznacza naiwne dosłowne odczytywanie przekazu.

Moim zdaniem jeśli jesteś nowym użytkownikiem i nie masz zdania na temat tej palarni, to powinieneś informację o niej zupełnie pominąć i pozostać przy pytaniu o rekomendacje w twojej okolicy. Ewentualnie napisać coś w stylu "kupuję kawę w jednej lokalnej palarni, ale nie mam zdania więc proszę o rekomendacje dla porównania.



Marek.

« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2019, 14:33:00 wysłana przez DrUsagi »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Luty 2019, 10:38:14 »
W Warszawie koniecznie sprawdź Java Cofee Pop up (Hala Mirowska albo Bio Bazar).

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 678
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Luty 2019, 11:03:29 »
W Warszawie koniecznie sprawdź Java Cofee Pop up (Hala Mirowska albo Bio Bazar).
Nie ma aktualnie bio bazaru. Jest bio budowa

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Luty 2019, 11:09:49 »
Stara fabryka zamknięta, ale przenieśli się pod tą samą nazwą na Wołoską 3.

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Luty 2019, 12:43:34 »
W Warszawie koniecznie sprawdź Java Cofee Pop up (Hala Mirowska albo Bio Bazar).
dzieki Paweł, koniecznie sprawdzę
Oszczędzaj wodę, pij wino

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Luty 2019, 12:51:24 »
Odczytałem tak jak odczytałem, wież mi, czytam ze zrozumieniem, nawet to co jest między wierszami. Suche fakty, które podałeś:

-Kupujesz tam od dłuższego czasu
-można pogadać, dowiedzieć się czegoś
-pytasz o opinię na temat tej palarni

(czytaj: zachęcasz do zakupów i dyskusji)

-prosisz o polecenie innych palarni, żeby mieć porównanie

(Czytaj: dla niepoznaki lekko rozmydlę temat)

Czytając ze zrozumieniem, mając świadomość, że to twój pierwszy post tak właśnie odczytałem twój wpis. Chyba, że uważasz, że w dobie zaawansowanych technik reklamy czytanie ze zrozumieniem oznacza naiwne dosłowne odczytywanie przekazu.

Moim zdaniem jeśli jesteś nowym użytkownikiem i nie masz zdania na temat tej palarni, to powinieneś informację o niej zupełnie pominąć i pozostać przy pytaniu o rekomendacje w twojej okolicy. Ewentualnie napisać coś w stylu "kupuję kawę w jednej lokalnej palarni, ale nie mam zdania więc proszę o rekomendacje dla porównania.



Marek.

kto chciał ten zrozumiał o co mi chodzi. A wystarczy tylko było napisać: Nie znam tej palarni, ale polecam to i to. Szkoda czasu.  Ale za uwagi dziekuję, Padre
Oszczędzaj wodę, pij wino

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Luty 2019, 13:32:12 »
@rafael stanę w obronie @Miklas, ponieważ przez ostatnich kilka tygodni na forum przewinęło się sporo tzw. internetowych trolli oraz tzw. szeptany marketing.

1. @Miklas we wszystkich swoich wiadomościach był kulturalny i tylko zwrócił Ci uwagę, wyjaśniając dlaczego takie miał odczucie, a nie inne.
2. Ja też zrozumiałem Twój pierwszy post jako marketing szeptany, bo pierwsze co mi się rzuciło na oczy to nazwa nowej palarni, której na forum wcześniej nie widziałem oraz Twoja ilość postów.
3. W warszawie masz sporo kawiarni speciality, gdzie możesz pójść porozmawiać, zapytać o pomoc przy robieniu kawy i o podpowiedzi do przepisu, może w tą stronę iść najpierw?

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Luty 2019, 17:19:33 »
Szkoda, że zostało to odebrane w ten właśnie sposób.  Trudno. Nie o to mi chodziło. Pozdrawiam
Oszczędzaj wodę, pij wino

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Luty 2019, 21:15:25 »
Niestety jest to efekt tego, że firmy próbują się w ten sposób (krypto)reklamować lub wręcz podkręcać licznik odwiedzin czy pozycjonowanie kosztem społeczności forum. Stąd ludzie są bardzo na to wyczuleni.
Jeśli jesteś niewinny - nie zrażaj się i korzystaj z wiedzy ludzi tutaj zebranych.
A jeśli jednak chciałeś się zareklamować (sam takie wrażenie odniosłem) to ci się należało. Jest na działalność komercyjną odpowiednia kategoria na tym forum - można w cywilizowany sposób to robić. Nie piszę tego tylko do ciebie, ale ewentualnych przyszłych śmiałków.

W temacie kawy - palarni nie znam. Natomiast jeśli chcesz popróbować kaw, a nie chcesz płacić za przesyłkę przy małych zamówieniach, to możesz zamawiać np. w Coffeedesku z odbiorem w kawiarni na Wilczej - albo wręcz tam testować kawy. Ten sklep ma bardzo duży wybór choć producentów kawy - każdy coś dla siebie znajdzie. Ludzie tam potrafią naprawdę dobrze kawę robić.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi