Autor Wątek: bestsellery espresso  (Przeczytany 58912 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Czerwiec 2018, 11:15:14 »
https://eurocafe.com.pl/PunktG/?mexico-esmeralda,138

Mexico Esmeralda od Gorana. Fajna Orzechowa kawka. Dla mnie trochę za bardzo w stronę orzechów i czekolady, bo lubię owocowe kwaski, ale kwaski też są. Jak ktoś lubi kawki w tym stylu, to bardzo polecam. Z paczki też uwalnia się fajny zapach prażonych orzechów.  :ok:

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Czerwiec 2018, 12:00:53 »
Gorilla Blend z Hard Beans - kupiłem u Deskowych

Naprawdę świetna mieszanka do espresso. Świetna, żeby odpocząć od owoców i kwasków ale niestety ostatnie palenie (ta partia kupiona u Deskowych) ze zbyt wyraźną jak na moje gusta goryczką. Poszła do młynka pod mleko - i tu sprawdziła się idealnie. Jedna z najlepszych kaw do mleka jakie piłem (a raczej próbowałem bo ja czarny jestem).

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Czerwiec 2018, 13:10:48 »
Gorilla Blend z Hard Beans - kupiłem u Deskowych

Naprawdę świetna mieszanka do espresso. Świetna, żeby odpocząć od owoców i kwasków ale niestety ostatnie palenie (ta partia kupiona u Deskowych) ze zbyt wyraźną jak na moje gusta goryczką. Poszła do młynka pod mleko - i tu sprawdziła się idealnie. Jedna z najlepszych kaw do mleka jakie piłem (a raczej próbowałem bo ja czarny jestem).

Ja trochę obniżyłem jej temperaturę zaparzania i jest dużo lepiej.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #48 dnia: 10 Wrzesień 2018, 20:09:05 »
JAVA 002
Brazylia Fazenda Da Lagoa, Kostaryka Tarrazu Don Roberto, Gwatemala SHB, Kolumbia Supremo/Excelso

Bardzo fajny, rzetelny blend. Klasyka, złamana lekko rześkością grejpfruta. Polecam.
Cena 35 zł za 250g.

https://sklep.javacoffee.pl/pl/kawa/148-java-002.html

Java002.jpg




Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Wrzesień 2018, 10:22:43 »
La Cabra - Brazil Cerrado
Brazylia, region Cerrado (Minas Gerais), farma Santa Cecillia. Kawa z obórki naturalnej, odmiany Acaia (Typica X Bourbon) uprawiana na wysokości 1200 m n.p.m. Zbiór z czerwca 2017. Palona 17.08.2018. Palarnia zaleca spożycie między 10 a 60 dniem od palenia.

Palenie dość jasne.

Bardzo przyjemna kawa, z wyraźnie wybijającym się posmakiem migdałów. Do tego rześkość jabłka. Idealne na pierwsze poranne espresso lub americano. Cena za kg w CoffeeDesk - 131,10 po uwzględnieniu rabatu WOK.
Mimo wszystko dość drogo, w okolicach 100 można kupić podobną jakościowo Brazylię Minas Gerais od Roastians (odmiany Yellow Catuai) czy Mastro Antonio. Synestezja też ma ciekawy mikrolot za 120 zł za kg, ale tego jeszcze nie próbowałem.

Doza 14,5g, uzysk 30g. Preinfuzja 3-5 sekund do pierwszej kropli, ekstrakcja pod pełnym ciśnieniem 30 sekund. Dość jasna, delikatna crema. Żeby przejść test 210 sekund, trzeba filiżankę o mniejszej średnicy :)

A tak już po wypiciu rysuje w filiżance:
LaCabra-BrazilCerrado.jpg

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Wrzesień 2018, 12:17:13 »
Zapomniałeś trzasnąć fotkę przed pierwszym łykiem? ;)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Wrzesień 2018, 12:22:24 »
 :Bicz: Tak :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Wrzesień 2018, 12:27:23 »
Może skoro oceniamy ciastko to i rysunek po wypiciu jest ważny? :mrgreen: Zawsze jakiś króliczek do gonienia jak już jest tygrys, suche ciastko i ekstrakcja  :jezyk: Trzeba by tylko określić wymagania  :mhh:

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Wrzesień 2018, 15:56:48 »
Macie czasem tak, że przygotujecie sobie kawę i nieoczekiwanie jej smak uderza Was jak obuchem? Na pewno macie. Właśnie sobie zrobiłem espresso z kawki Rwanda Intore 85 plus od Gorana. Dotychczas piłem ją w przelewie. Nie wypowiadam się o smaku, bo robiona byle jakim młynkiem, w dripperze no name, kopii mellity, w filtrach brązowych marketowych. Smaczna, ale pewnie dałoby się z niej wiele wyciągnąć. Zachciało mi się espresso, więc rozregulowanego Macapa ustawiłem na czuja pod espresso, bo wcześniej mieliłem cały worek koledze pod parzochę. Szkoda kawy, ale co zrobić. Zmieliłem z 5g, żeby wypchnęło grubszy przemiał. Zmieliłem 15,5 g i wyszło dokładnie 31 w 30 sekund. Ma się tą rękę . Już byłem mile zaskoczony, bo kawa wyszła ładnie, zapach dużo obiecywał, ale jak wziąłem łyka to jakby mnie ktoś zdzielił poduszką, takich śliwek w mlecznej czekoladzie to już dawno nie piłem. Tak wyraźne, jakbym miał prze sobą cukierki nie kawę. Bardzo długi czekoladowy aftertaste. Pycha.



Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Wrzesień 2018, 16:19:54 »
Macie oj macie  :taktak: Marek zapoznaj się z Koza Nostra Espresso Blend zupełnie jak by ktoś zdzielił pękiem kwiatów  :mrgreen:

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #55 dnia: 18 Wrzesień 2018, 16:23:12 »
jej smak uderza Was jak obuchem? Na pewno macie
Tak, ja miałem przyjemność podobnego doznania z mieszanką Synestezji na lato od MA. Super wyszła.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Wrzesień 2018, 16:31:12 »
Rubens Gardelli - CIGNOBIANCO

Od dawna chodziła za mną ta kawa, ale zawsze jak pojawiało się świeże palenie u Deskowego miałem akurat pełen zapas ziaren. W końcu się udało i bardzo się cieszę bo to naprawdę dobry blend.
Jedyny blend dostępny aktualnie u Pana Rubensa, w zamyślę, ma być jego autorską interpretacją dobrej, codziennej włoskiej kawy. I wyszło to znakomicie. Jest balans, są migdały, jest karmel, jest trochę owoców. Słodko i gładko.
Do mnie taka kawa przemawia :)

Palenie z 30 sierpnia to mieszanka Brazylii Mantiqueira de Minas oraz Honduras Marcala (obróbka naturalna, Red i Yellow Catuai).

Jest dobrze.
Gardelli.jpg

Polecam.
250g kosztowało 39 zł.
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2018, 16:46:41 wysłana przez pj.w »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Wrzesień 2018, 16:35:54 »
Honduras z jakiej obróbki? W zasadzie od lat takie blendy robimy. Nie wiedziałem ;). Nawet skład identyczny, tylko cena u nas znacznie mniejsza. Wkrótce w naszych blendach "zabłyśnie" znowu ziarno od pani Miriam z COMSA, Marcala w Hondurasie. Rok temu Ela paliła te ziarna głównie do alternatyw, w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowo-wiosennym będziemy mieli tegoż Hondurasu wystarczająco dużo także do mieszanek espresso.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: bestsellery espresso
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Wrzesień 2018, 16:40:27 »
Oba naturale. Red i Yellow Catuaì.
To czekamy na nowe mieszanki :)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
bestsellery espresso
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Wrzesień 2018, 17:14:23 »
Rubens Gardelli - CIGNOBIANCO

Jedyny blend dostępny aktualnie u Pana Rubensa, w zamyślę, ma być jego autorską interpretacją dobrej, codziennej włoskiej kawy. I wyszło to znakomicie. Jest balans, są migdały, jest karmel, jest trochę owoców. Słodko i gładko.
Do mnie taka kawa przemawia :)

Polecam.
250g kosztowało 39 zł.


Kiedyś próbowałem. Ogólnie mówiąc bardzo mi podeszła, ale pamietam, że była droga. Ta codzienna włoska kawa to raczej ze skrajnie północnych Włoch :).
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2018, 17:18:39 wysłana przez rubin »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi