Autor Wątek: Zasady wypalania kaw Afryka  (Przeczytany 14308 razy)

Offline Koszmar Mężczyzna

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: la pavoni prof. , szkło i bibuła
  • Młynek: catler, kinu m47, m38
Odp: Zasady wypalania kaw Afryka
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Grudzień 2016, 22:06:19 »
Właśnie dlatego zakupy najczęściej robię u Antonia. Większość niepijalnych białasów zostaje rozgryziona i  usunięta przed paleniem  :taniec:. Aromaty waszych kaw to bajka, tak,tak, upajam się już wąchając zaworek.
dzień bez kawy to jakiś koszmar

Offline fiks Mężczyzna

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: Lelit Mara X, Chemex, AeroPress, FP, Drip, Moka Pot
  • Młynek: Itop Sk40, Wilfa Svart, ręczny Rhinowares
Odp: Zasady wypalania kaw Afryka
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Grudzień 2016, 23:14:53 »
Myślę, że to był strzał w 10, winne są białasy, na stos z nimi!  :D
Kawka po zemleniu zaskoczyła dosyć pozytywnie, fistaszkowy aromat gdzieś uleciał.
Z zamierzonego podwójnego espresso wyszło ristretto, trochę się pobawiłem ustawieniami i wyszło całkiem ok.
Espresso - takie sobie, jako cappu bardzo przyjemne.
P.S. Zamówiłem Ariadnę od Antonio, na spróbowanie, już się doczekać nie mogę  ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2016, 23:18:10 wysłana przez fiks »
"Equality is a myth to protect the weak. Some of us are strong in the Force, others are not. Only a fool believes otherwise.”

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Zasady wypalania kaw Afryka
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Grudzień 2016, 23:41:58 »
Zdradzisz jak tę Brazylię i czym potraktowałeś? ;)

Offline fiks Mężczyzna

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: Lelit Mara X, Chemex, AeroPress, FP, Drip, Moka Pot
  • Młynek: Itop Sk40, Wilfa Svart, ręczny Rhinowares
Odp: Zasady wypalania kaw Afryka
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Grudzień 2016, 08:08:15 »
Jasne, użyłem maszyny do popcornu, a może raczej "maszyneczki", bo to takie małe...
Najpierw odpaliłem ją bez wkładu, trochę nagrzałem, następnie do środka 100g kawki - doszedłem do wniosku, że to taki optymalny załadunek, aby się wszystko ładnie w środku mieszało.
Nie mam żadnego dodatkowego sprzętu (jeszcze?), paliłem na oko i ucho, światełko nad maszynką i łapiemy chaff'y do durszlaka  ;) później w tymże, opróżnionym, durszlaku chłodzenie i voila.
Trochę zabawy z tym jest ale jak na tak małą inwestycję to chyba efekt jest zadowalający. Pozostaje spróbować z jakąś kawką speciality.
"Equality is a myth to protect the weak. Some of us are strong in the Force, others are not. Only a fool believes otherwise.”

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Zasady wypalania kaw Afryka
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Grudzień 2016, 08:19:19 »
Po paleniu często wybieram te jaśniejsze ziarna i testuję na żywo, rozgryzając je między zębami. Czasami ten aromat jest dość fajny, ale w filiżance oczywiście "niejadalny".

Typowa Brazylia może mieć tego sporo.

Widziałem kiedyś w Wałbrzychu, jak rodzina Politów przebierała taką Brazylię :).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi