Autor Wątek: Dywagacje palaczy-Quijote Kaffee - Black Ape  (Przeczytany 24293 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dywagacje palaczy-Quijote Kaffee - Black Ape
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Październik 2014, 18:59:57 »
Pisała  do niego Ela. Odpowiedź była raczej zniechęcająca. Facet ma swój biznes, szkolenia, autografy, nie ma czasu na naukę ;). Jedna z nieprawidłowości, jakie podał bez refleksji jest w tabelce dotyczącej prędkości obrotowej bębna. Nijak podane przez niego wartości nie pasują do rzeczywistości.

Fajny komentarz miał Stephen Diedrich, zapytany między innymi o tę prędkość i inne rzeczy, o których chętnie opowiadał: nie pisuję książek lecz buduję piece; stąd moja wiedza.

Fajni w rozmowie i w treści są ludzie żyjący kawą, tworzący coś konkretnego...
« Ostatnia zmiana: 01 Październik 2014, 19:35:58 wysłana przez Antonio »

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Dywagacje palaczy-Quijote Kaffee - Black Ape
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Październik 2014, 19:48:18 »
No, trochę mnie zasmucił ten post ;/

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Dywagacje palaczy-Quijote Kaffee - Black Ape
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Październik 2014, 21:13:44 »
Autor pisze tak, jakby pozjadał wszystkie rozumy
Czytając posty Twojego autorstwa też bardzo często mam takie wrażenie  ;) Bardzo lubię gdy dostaję dużo informacji o kawie, którą kupuję. W rodzimych palarniach przeważnie niczego nie są w stanie o kawie powiedzieć poza tym co jest napisane na fakturze zakupu zielonego ziarna. W kilku sklepach (forumowych też) na pytanie gdzie była palona kawa dostaję odpowiedź, że "we współpracującej palarni" na pytanie jaki jest skład mieszanki słyszę odpowiedź "tajemnica firmy"... Kpiny !
Moim zdaniem zamiast pytać "po co Ci ta akurat informacja" zmieść taką samą i dorzuć do nie jeszcze jedną  ;)
Przykład z The Barn:
http://images67.fotosik.pl/236/de9ac5cc66840171.jpg
Dywagacje palaczy-Quijote Kaffee - Black Ape

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dywagacje palaczy-Quijote Kaffee - Black Ape
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Październik 2014, 21:20:46 »
Odpowiem Ci dość przewrotnie: sam jesteś the barn ;).
"Czytając posty Twojego autorstwa" to nie to samo, co "czytając Twoje publikacje". Czytając posty Twojego autorstwa, wyrobiłem sobie równie dobre zdanie o Tobie, jak Ty o mnie.

Jeszcze o książkach Scotta. Są świetnie napisane, zwłaszcza ostatnia. Poza tym ostatnia jest faktycznie pierwszym bardziej wnikliwym,  choć wciąż popularnym ujęciem tematu palenia kawy. Za to należą mu się brawa i pieniądze :).

Natomiast po co publikować i dlaczego nie publikować profile palenia? Dyskusja toczy się od lat. Ale pewnie o tym nie wiesz... Jeśli chcesz wiedzieć więcej, to zgadzam się ze zdaniem Jamesa Hoffmana :).
« Ostatnia zmiana: 01 Październik 2014, 21:33:14 wysłana przez Antonio »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Dywagacje palaczy-Quijote Kaffee - Black Ape
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Październik 2014, 21:28:32 »
Bardzo lubię gdy dostaję dużo informacji o kawie, którą kupuję.
W mięsnym kupując schab, drób, inne także pytasz, gdzie pasało się zwierzę, które spożyjesz?
Dla mnie to akurat wiedza niepotrzebna.
Jak wygląda ubój świni, kurczaka czy byka wiem.
Od wyprowadzenia od rolnika do powieszenia na haku.
Jeszcze jadam...

Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dywagacje palaczy-Quijote Kaffee - Black Ape
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Październik 2014, 21:41:13 »
A tu taki mądry profil palenia. Ciekawe co można z tego wywnioskować? ;)



Sorry, ale tylko takie zdjęcie mam w telefonie ;). Dziś zrobione.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Dywagacje palaczy-Quijote Kaffee - Black Ape
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Październik 2014, 22:20:36 »
W mięsnym kupując schab, drób, inne także pytasz, gdzie pasało się zwierzę, które spożyjesz? Dla mnie to akurat wiedza niepotrzebna.
Nie jadam mięsa ale gdybym jadał to na pewno by mnie interesowało jak hodowano te zwierzęta i czym je karmiono. Interesuje mnie zawsze pochodzenie, sposób i warunki przetwarzania tego co kupuję i spożywam. Dla tego preferuję żywność (kawę też) co do której mogę pozyskać możliwie szeroką informację o pochodzeniu itd... 
Oczywiście tacy jak Ty, którym taka wiedza "nie jest potrzebna" też z głodu i pragnienia nie umrą ale możliwe że umrą wcześniej bo w mięsie akurat jest sporo "dodatków" niekoniecznie zdrowych.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Dywagacje palaczy-Quijote Kaffee - Black Ape
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Październik 2014, 22:25:15 »
A tu taki mądry profil palenia. Ciekawe co można z tego wywnioskować?

Trochę kiepska rozdzielczość - ale i tak będzie pysznie :D
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dywagacje palaczy-Quijote Kaffee - Black Ape
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Październik 2014, 22:44:36 »
I w mięsie i w roślinnym pożywieniu są "dodatki". Co można zjeść zamiast mięsa? Soję, fasolę, soczewicę? Czy to mniej ryzykowne od baraniny? ;)

Jutro pokażę dokładną wersję. Była to pierwsza próba beta wersji Artisana, czyli programu do rejestracji i wspomagania procesu palenia. Na razie jeden tylko przebieg temperatury ziarna. Ten podobny do ekg przebieg to tzw. Rate of rise czyli po prostu przyrost temperatury. Niezbyt gładki ten RoR, bo Artisan ma z tym chyba problem... Są tu zresztą dwa przebiegi następujących po sobie paleń... Możliwość rejestracji palenia z  wzorcem w tle jest kapitalna w takich programach...

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Dywagacje palaczy-Quijote Kaffee - Black Ape
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Październik 2014, 07:08:07 »
Nie jadam mięsa ale gdybym jadał to na pewno by mnie interesowało jak hodowano te zwierzęta i czym je karmiono. Interesuje mnie zawsze pochodzenie, sposób i warunki przetwarzania tego co kupuję i spożywam. Dla tego preferuję żywność (kawę też) co do której mogę pozyskać możliwie szeroką informację o pochodzeniu itd... 
Oczywiście tacy jak Ty, którym taka wiedza "nie jest potrzebna" też z głodu i pragnienia nie umrą ale możliwe że umrą wcześniej bo w mięsie akurat jest sporo "dodatków" niekoniecznie zdrowych.


Mogę Ciebie zapewnić, że w marketach raczej mięsa nie kupuję. Zresztą taką dysputę to możemy w oddzielnym wątku w długie zimowe wieczory toczyć...
I zapewniam Ciebie, że „zwycięstwa" w tej dyskusji nie będzie.
Tyle, ile argumentów będzie „za" mięsem, tyle „wytoczę" „przeciwko" samym roślinom i warzywom. O odwrotnie.
;-)

P.S. Za godzinę jadę po szynki od rzeźnika takiego wiejskiego Uwierz, że nawet on używa peklosoli, co dla wielu jest passe...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Dywagacje palaczy-Quijote Kaffee - Black Ape
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Październik 2014, 08:38:09 »
Za godzinę jadę po szynki od rzeźnika takiego wiejskiego Uwierz, że nawet on używa peklosoli, co dla wielu jest passe...
No widzisz jednak nie kupujesz "anonimowego" mięsa w markecie tyko od znanego sobie rzeźnika, który na pewno kupił zwierzę również od znajomego hodowcy i wie że ten na przykład nie tuczy zwierząt mączką kostną czy podobnym ścierwem lub nie wypasa ich przy ruchliwej drodze/autostradzie itp.
Analogicznie jest z kawą czyli ja staram się wybierać produkty palarni które są w stanie przekazać mi maksimum informacji o produkcie począwszy od tego skąd ziarno pochodzi itd... Najchętniej kupuję u "palaczy" którzy sami wybrali plantację (podobnie jak ty swojego rzeźnika) i nie mają jakichś niedorzecznych "tajemnic" lub w ogóle wiedzy odnośnie tego co sypią do palarki. Natomiast "zwycięzcy" jak piszesz w tej dyskusji nie będzie i nie może być niestety. W sytuacji kurczących się na całym świecie areałów i rosnącej liczby ludności "technologie upraw" będą się rozwijały co w praktyce oznacza dążenie do uzyskania jak największego plonu z jak najmniejszej powierzchni uprawnej przy zastosowaniu chemikaliów. Plantatorów kawy też to nie omija, im większa plantacja tym więcej azotu, fosforu i potasu z nawozów będzie w ziarnie. Ciekawe jaki ich procent przechodzi przez piec i trafia do filiżanki ?   

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Dywagacje palaczy-Quijote Kaffee - Black Ape
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Październik 2014, 08:53:14 »
W całej etiopii jak znajdziesz z 5 traktorów to będzie dobrze. Chemia w takie miejsca ma ciężko dotrzeć.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Dywagacje palaczy-Quijote Kaffee - Black Ape
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Październik 2014, 09:36:25 »
Mięso nie anonimowe wpadnie na stół może ze dwa-trzy razy w roku.
Taka jest podaż. Co do wędlin i szynek, to ich pochodzenie jest niby nie no name, ale co dał rolnik do koryta, to tylko on wie.
W paszy, która kupił, także nie siedzi i koło sie zamyka.

P.S. Szynki się jeszcze wędzą do wieczora, ale żywiecka z czarnym chlebkiem mniam...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Dywagacje palaczy-Quijote Kaffee - Black Ape
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Październik 2014, 09:59:35 »
Pytanie zasadnicze brzmi: czy wystarczy nam zaufanie do palarni, czy naprawdę potrzebujemy wiedzieć więcej?

Mnie cała reszta nie obchodzi, wystarczy mi wiedza, że moja palarnia dokonuje wiele słusznych wyborów za mnie. Oczywiście chętnie czytam wszystkie inne informacje, ale to raczej z ciekawości i dla edukacji ogólnej. Być może ta ciekawość pozwoli mi kiedyś szybciej zyskać lub stracić zaufanie do jakiejś palarni, ale na dziś wystarczają mi wrażenia smakowe popierające mój wybór źródła.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dywagacje palaczy-Quijote Kaffee - Black Ape
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Październik 2014, 11:51:57 »
Tu obiecane przebiegi. Można je kupić jako Espresso 5 (Brazylia Cerrado-Rwanda Gisuma 30%) i Espresso 6 (Brazylia Cerrado-Kolumbia ACEDGA 30%) ;).



Ciekaw jestem jak porównalibyście moje profile z niemieckimi? ;) U mnie czas palenia trwał mniej więcej 12 i pół minuty... Skończył się w 206-210 stopniach. Czy zatem moje ziarna są jaśniejsze czy ciemniejsze niż kichotowe? ;) Artisan w fajny sposób graficznie podsumowuje proces palenia. Kolorowe paski na górze są kwintesencją: widać na nich ile czasu trwały poszczególne fazy palenia, jakie były średnie przyrosty temperatury w tychże fazach. Rzec by można, że te profile zgodne są ze "złotą myślą" Scotta Rao: RDT (Roast Development Time) czyli czas od 1-ego cracku do końca zajmuje 20-30% całego procesu. Podobno on czyli Scott przebadał dziesiątki tysięcy paleń i profili i stwierdził, że tak to jest dla najlepszych kaw. Ale prawda nie da się zamknąć w takiej sztywnej "złotej myśli", niestety.
« Ostatnia zmiana: 02 Październik 2014, 11:59:52 wysłana przez Antonio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi