Autor Wątek: Kawiarnie, palarnie, sklepy  (Przeczytany 20966 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Kawiarnie, palarnie, sklepy
« dnia: 04 Luty 2015, 11:26:22 »
x

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Owoce i Warzywa w Łodzi
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Luty 2015, 11:38:43 »
"Owoce i Warzywa", tak samo jak "Spaleni Słońcem" ( ten sam właściciel ) są lokale ukierunkowane młodszym odbiorcą a kawę mają z polskiej palarni, dwa młynki i w każdym inną mieszankę na bazie kaw dobrej jakości. Nie każdemu muszą smakować. Można zamówić i coś innego ...



Skomentuj...
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2015, 12:58:08 wysłana przez Spinacz »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Ludzka twarz biznesu - Palarnia Kawy W&A
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Luty 2015, 09:36:13 »
W odpowiedzi na ciekawą inicjatywę kolegi Spinacza pt. „ludzka twarz biznesu kawowego”, chciałabym Wam powiedzieć kilka słów o sobie. W przypadku naszej palarni jest trochę inaczej… Tzn. mogę Wam przybliżyć kim jesteśmy i co robimy na co dzień, a to dlatego, że kawa jest naszym poniekąd hobby. Jest czymś co robimy w wolnym czasie.
http://images67.fotosik.pl/620/4e20dafaf562b132.jpg
Kawiarnie, palarnie, sklepy
Jak już wszyscy pewnie wiecie mam na imię Kasia. Urodziłam się pewnej wyjątkowo mroźnej zimy w 1987 roku. Podobnie z resztą jak mój mąż Rafał tylko, że on był bardziej ciekawski i zrobił to 10 lat wcześniej…Na co dzień, a właściwie co drugi dzień pracuję zgodnie z zawodem jako kosmetolog, ale tak nawiasem mówiąc już chyba na studiach ciągnęło mnie do kawy, bo I stopień kończyłam pracą pt. „zielona herbata i kawa jako surowce wykorzystywane we współczesnej kosmetologii (ale przecież nie o zieleninie czy biochemii jest to forum).
Rafał  natomiast, mówi o sobie „pracuję na budowie”. Ja bym raczej powiedziała, że zajmuje się energetyką od strony mechanicznej.
http://images68.fotosik.pl/619/da10fa7b8f3de2d1.jpg
Kawiarnie, palarnie, sklepy
Co nas łączy? Chyba wszystko… Oboje kochamy sport. Rafał liczy zjazdy na nartach, a ja wypite grzańce na stoku <lol>  A tak na poważnie, Rafał zawsze stara się aktywnie spędzać czas. Lubi chodzić po górach, trochę się wspinał, jeździł rowerem po górach, jeździ na nartach. Trenował boks. Dzięki studenckiej praktyce w Stanach miał możliwość zobaczenia wielu wspaniałych miejsc, czego bardzo mu zazdroszczę.
Ze mnie jest natomiast antytalencie sportowe. Moją pasja jest przede wszystkim ogród. Nie ma dla mnie lepszej formy odpoczynku i uspokojenia niż plewienie, przycinanie, podlewanie, a nawet koszenie. Poza tym lubię spędzać czas w kuchni, ale pod warunkiem, że mogę gotować dla innych.
 
Oboje z mężem (zwanym przeze mnie dziubkiem :P) jesteśmy zakochani w Chorwacji. Już nie raz zdarzyło nam się wyjechać nawet na 4dni, pokonać 1200km by tylko się oderwać od codzienność. Mimo, że podróż jest wtedy bardzo męcząca, uważamy, że nie ma lepszego resetu (a przynajmniej jest to reset bez męczącego zespołu dnia następnego).
Naszą wspólną pasją na pewno są samochody. Oboje lubimy sportową jazdę, ale najlepiej kiedy każdy siedzi za swoją kierownicą :D W przeciwnym wypadku uważamy się za niepoprawnych piratów. Od wielu lat Rafał należy do klubu volvo. W miarę możliwości staramy się wspólnie jeździć na zloty i spoty. Atmosfera takich wyjazdów jest naprawdę genialna. Jeżeli pozwolicie to przedstawię Wam nasze dwie miłości. Mój jest „szafranek”, Rafała „czarny”. Pamiętam jak na naszych pierwszych randkach, prawie każde spotkanie kończyło się na myjni z przyczyn czysto estetycznych (żeby nie było)…  Do tej pory z resztą potrafimy się kłócić o brudny próg, czy nieodkurzony dywanik :D
 

Jeżeli chodzi o palarnie, to z pewnością powstała pod wpływem impulsu w 1995 r. z połączenia osobistej pasji do delektowania się najlepszą kawą i nieodpartego entuzjazmu do dzielenia się tą przyjemnością. Teraz my jako młodsze pokolenie dokładamy do jej prosperowania swoje przysłowiowe „trzy grosze”. A wszystko przez to, że nie ma nic fajniejszego w życiu niż robienie czegoś wspólnie, całą rodziną.

Pozdrawiam,
Kasia

Skomentuj...
« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2015, 10:09:46 wysłana przez Spinacz »
LMWDP #469

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Już niedługo, coraz bliżej...
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maj 2015, 13:34:12 »
Już niedługo, coraz bliżej  :taktak:



Nie powiem jeszcze co to, nie powiem skąd, nie powiem kiedy. Ale będzie bardzo kawowo i forumowo.
LMWDP #469

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Forumowy dripper - Kalita style
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwiec 2015, 22:23:32 »
Czas uchylić rąbka tajemnicy. Dzięki ciężkiej i twórczej pracy Pani Joanny Mika-Żarów z Wadowic powstała unikalna seria forumowych dripperów.

Więcej tutaj











« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec 2015, 22:26:03 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
presse by bobble - czyli sporo FP i trochę AP w jednym
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Czerwiec 2015, 13:28:06 »
Proste, śmieszne, tanie! urządzenie do przygotowania kawy. Wsypujesz kawę, zalewasz wodą, czekasz, przeciskasz i masz swoją małą czarną.



Podobno filtr skutecznie zatrzymuje ekstrakcję i po wciśnięciu przestaje się zaparzać kawa. Jako, że urządzenie to też kubek termiczny - kawa trzyma temperaturę bo są aż 3 ścianki

Podyskutujmy
LMWDP #469

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Świętujemy dzień kawy - 29 września
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Wrzesień 2015, 09:47:32 »
Już niedługo nasze święto - Międzynarodowy Dzień Kawy, 29 września 2015.
http://popularcoffee.pl/wp-content/uploads/2015/09/loveramics-color-01m-710x321.jpg
Kawiarnie, palarnie, sklepy

© Marcin Rzońca,  popularcoffee.pl

Rok temu z tej okazji kilka sklepów i palarni organizowało różne promocje. Popytajcie w waszych ulubionych kawiarniach i palarniach. A z okazji Dnia Kawy wypijcie kilka espresso więcej.


« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2015, 10:00:16 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Ciekawostki - termometr do konewek Hario
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Październik 2015, 18:15:53 »
Hario właśnie wypuszcza cyfrowy termometr do konewek. Montaż w pokrywce, sonda sięga do miejsca w którym zaczyna się  wylewka. Bardzo ładnie to rozwiązane.







Więcej informacji tutaj



LMWDP #469

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Agnieszka Rojewska wygrała 2015 Milano Latte Art Challenge
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Listopad 2015, 10:13:40 »
Agnieszka Rojewska - aktualna Mistrzyni Polski Barista i Latte Art wygrała 2015 Milano Latte Art Challenge. Impreza odbyła się podczas targów HOST w Mediolanie. To nie Mistrzostwa Świata ale sukces i tak wielki.

Relacja z pierwszej ręki od naszego włoskiego reportera, który właśnie dostarczył ten materiał swoją Alfą Romeo:


Odnotować należy że Agnieszka ma już na swoim koncie następujące tytuły:
  • Mistrzyni Polski Barista 2015
  • Mistrzyni Polski Latte Art 2014
  • Vice Mistrzyni Polski Barista 2014
  • Mistrzyni Świata Brisman Kawowy Bar 2011-2015

Serdeczne Gratulacje!!!
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2015, 10:26:10 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi