Autor Wątek: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia  (Przeczytany 10719 razy)

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Listopad 2018, 12:23:14 »
Co do średnicy grupy - 58 zwyczajnie jest najbardziej popularna, najwięcej różnego rodzaju akcesoriów występuje pod ten rozmiar. Z punktu widzenia kawy w kubku - bez znaczenia.
Z dyskusji dotyczącej 57mm vs 58mm rozumiem, że na samą kawę nie powinno mieć to wielkiego wpływu.. racja?


Dokładnie tak, ta różnica jest pomijalna.

Dobrze pomyśl nad młynkiem, a w kwestii ekspresu to jak wcześniej było wspomniane Grace ma fajne funkcję sterowane LCC. Dla sprostowania czas który pokazuje wyświetlacz jest tylko pomocą bo po wyzerowaniu licznika ekspres nie odcina pompy - to tylko taka pomoc przy parzeniu kawy i zegar można sobie ustawić na  ile sekund się chcę.

Nikt nie pisał inaczej? W sensie czasu shota na LCC. Ot miły dodatek, jakich kilka. Nie trzeba bawić się timerem ze smartfona. Optymalnie może kiedyś zakupić wagę z timerem, jakiś Lunar/Brewista lub podobnie jeśli będzie czuł potrzebę / chciał wygodniej.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Listopad 2018, 12:30:42 »
Z dyskusji dotyczącej 57mm vs 58mm rozumiem, że na samą kawę nie powinno mieć to wielkiego wpływu.. racja?
Być może tak (choć ja mam inne doświadczenia), ale jak będziesz chciał inne elementy dokupić (tamper, sitka, kolby, lejek do WDT), to tylko do 58mm.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Listopad 2018, 12:32:17 »
3 % to niewiele, dlatego pisałem, że zmiana średnicy sitka o 1mm nie będzie miała istotnego znaczenia. A sitka IMS są bardziej wymagające od "ascasowych", jeśli chodzi o jakość przemiału. A dokładniej sitka sprzed kilku lat, bo ostatnio nie mam kontaktu z wyrobami Ascaso.

 
Cytat: WS w 08 Listopad  2018, 21:31:53
Ale chyba przy innym ekspresie.
Wyobraź sobie, że przy tym samym - Ascaso Arc. Teraz mam w nim grupę z Uno Prof.

Ekspres jakby inny. Wyobraź sobie, że grupa to dosyć istotna część ekspresu :).

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Listopad 2018, 12:56:30 »
Z dyskusji dotyczącej 57mm vs 58mm rozumiem, że na samą kawę nie powinno mieć to wielkiego wpływu.. racja?
Być może tak (choć ja mam inne doświadczenia), ale jak będziesz chciał inne elementy dokupić (tamper, sitka, kolby, lejek do WDT), to tylko do 58mm.

Wszystko to dokupi bez problemu pod 57mm i jeszcze będzie mógł wybierać. Rzuciłem okiem tylko do Konesso. Bez problemu z tamperem, kolbą (w tym i NPF) i sitkiem. Ot zwyczajnie wybór jest znacznie mniejszy niż dla standardowego 58mm, ale bez problemu dostanie wszystkie akcesoria. Więc nie przesadzaj z tym "tylko to do 58mm".

Offline grcx00

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: AeroPress / Hario V60 / Bialetti Musa
  • Młynek: Knock Aergrind / Rhinowares
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Listopad 2018, 13:19:39 »
Optymalnie może kiedyś zakupić wagę z timerem, jakiś Lunar/Brewista lub podobnie jeśli będzie czuł potrzebę
Mam wagę z timerem - Brewista, nie wyobrażam sobię życia bez niej przy przelewach, wcześniej nie raz telefon zachlapałem :P

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Listopad 2018, 13:25:46 »
wcześniej nie raz telefon zachlapałem :P
A gdzie sprzedają takie telefony z wbudowaną wagą?  [emoji12]

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Listopad 2018, 13:29:00 »
Wszystko to dokupi bez problemu pod 57mm i jeszcze będzie mógł wybierać. Rzuciłem okiem tylko do Konesso.
Rzuciłem okiem i nie znalazłem:
1) Sitek 57mm,
2) Lejka do WDT 57mm

Grupa 57mm jest egzotyczna - robią ją tylko Ascaso i Lelit, a i to tylko w swoich tańszych ekspresach. W związku z tym nie znajdziesz sitek portafiltra 57mm ani u IMS, ani u VST. NPF kupisz tylko firmowy, czyli dwa razy droższy niż no-name do 58mm.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Listopad 2018, 13:39:25 »
Wszystko to dokupi bez problemu pod 57mm i jeszcze będzie mógł wybierać. Rzuciłem okiem tylko do Konesso.
Rzuciłem okiem i nie znalazłem:
1) Sitek 57mm,
2) Lejka do WDT 57mm

Grupa 57mm jest egzotyczna - robią ją tylko Ascaso i Lelit, a i to tylko w swoich tańszych ekspresach. W związku z tym nie znajdziesz sitek portafiltra 57mm ani u IMS, ani u VST. NPF kupisz tylko firmowy, czyli dwa razy droższy niż no-name do 58mm.

A tutaj sprawdzales? https://akcesoriabaristy.pl/pl
La Pavoni tez stosuje grupy 57mm.

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Listopad 2018, 14:20:17 »
Wszystko to dokupi bez problemu pod 57mm i jeszcze będzie mógł wybierać. Rzuciłem okiem tylko do Konesso.
Rzuciłem okiem i nie znalazłem:
1) Sitek 57mm,
2) Lejka do WDT 57mm

Grupa 57mm jest egzotyczna - robią ją tylko Ascaso i Lelit, a i to tylko w swoich tańszych ekspresach. W związku z tym nie znajdziesz sitek portafiltra 57mm ani u IMS, ani u VST. NPF kupisz tylko firmowy, czyli dwa razy droższy niż no-name do 58mm.

Ktoś kupuje NPF no-name? Nawet jeśli, no już bez dramatu Lelita kosztuje 199 zł, ja za swoje ECM dałem 250 zł/szt (i zdecydowanie bardziej mi odpowiada niż no-name, ale to oczywiście kwestia gustu). Tak, nie ma sitek IMS i VST. Co nie oznacza, że sitek nie kupi. Kupi bez problemu ot nie tych dwóch firm. Nie wiem tylko jak wygląda sprawa z lejkiem do WDT, ale to spokojnie można obejść jeśli będzie czuł potrzebę.

I oczywiście, że inni również korzystają z grupy 57 mm, fakt nie jest nigdzie w pobliżu popularności 58, ale nie jest źle. Masz Ascaso, Lelit, La Pavoni oraz niektóre modele Gaggia i pewnie coś jeszcze by się znalazło. Ogólnie trochę tak jakbyś dramatyzował.


Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Listopad 2018, 14:42:48 »
Nie sądzę, żebym dramatyzował. Kiedyś, jak miałem jeszcze grupę 57mm szukałem takich sitek i ich nie znalazłem - nikt ze znanych mi miejsc ich nie oferuje. Akcesoriabaristy.pl nie mają sitek 57mm. Poza tym, nie wiem jak inni niż Ascaso, ale sitka Ascaso mają płaski rant, co skutecznie utrudnia uszczelnianie.

A co do NPF - nie każdy kupuje od razu taki za trzy stówy, a w przypadku np. Ascaso takiego nawet nie ma. Przy 58mm masz wybór, przy 57 - nie.

NPF na ebayu do La Pavoni Domus Bar no name 222 zł. Ciut przydrogo.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2018, 14:46:05 wysłana przez Krakus »

Offline zioloka

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: Lelit William PL72
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Listopad 2018, 10:48:48 »
Niedawno miałem dokładnie taki sam dylemat, co autor postu. Jako pierwszy ekspres rozważałem zakup albo RS albo Lelit Anna. Zwyciężyła opcja z PID-em i manometrem. Ciężko mi porównać jakość Lelita do innych marek, ale jak dla mnie wszystko jest OK. W tej cenie nie znalazłem innego jednobojlerowca z tymi dwiema całkiem fajnymi rzeczami w komplecie. Espresso wychodzi, ale jako, że jestem początkujący, to dopiero wszystkiego powoli się uczę.

Halik

  • Gość
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Listopad 2018, 13:35:12 »
Najważniejsze, że jesteś zadowolony z zakupu, reszta do ogarnięcia. :)

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Czerwiec 2019, 08:34:40 »
Cześć, czy ktoś z doświadczonych posiadaczy RS chciałby podjąć się testu porównawczego z LELIT GLENDA PL41PLUS  :mhh:
Obecnie cenowo ten model wychodzi jak Rancilio i ma bardzo zbliżone parametry.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Czerwiec 2019, 10:47:11 »
@Halik może jesteś chętny na taki teścik? :)

Halik

  • Gość
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Czerwiec 2019, 22:04:22 »
@Halik może jesteś chętny na taki teścik?


Hehe, tutaj padło ktoś z doświadczonych. :D


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi