Autor Wątek: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia  (Przeczytany 10717 razy)

Offline grcx00

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: AeroPress / Hario V60 / Bialetti Musa
  • Młynek: Knock Aergrind / Rhinowares
Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« dnia: 08 Listopad 2018, 16:21:40 »
Dzień dobry, jest to mój pierwszy post na forum więc wypada się przywitać :). Chociaż zaznaczam, że bez posiadania konta czytam forum od ponad roku (i do tej pory udawało mi się tutaj znaleźć odpowiedź na każdy nurtujący mnie kawowy problem :) ).
Do tej pory kawę przygotowywałem przy pomocy kawiarki oraz metod alternatywnych (v60, aeropress w podróżach), dawniej posiadałem maszynę na kapsułki, z której nie korzystam odkąd wiem jak smakuje kawa zmielona przed zaparzeniem.

Przechodząc do sedna sprawy, wydaje mi się, że jestem gotów na zakup do domu ekspresu, dzięki któremu będę mógł przygotować prawdziwe espresso (które pijam do tej pory tylko w kawiarniach kilka razy w tygodniu). Moje kryteria:
Ilość kaw - wśród standardowych domowników mam dwie osoby i pijamy w domu dwie kawy dziennie (rano i wieczorem). Nikt z nas nie pija mleka / kaw mlecznych. Oczywiście w weekend zdarza się wypić więcej kaw (3/4 dziennie), a gdy ktoś nas odwiedza przydałaby się możliwość spienienia mleka - ale zaznaczam że zdarza się to rzadko.
Młynek - metody alternatywne wymusiły na mnie zmianę młynka z Rhinowares (którego kupiłem razem z AeroPressem) na Knock Aergrind, który podobno radzi sobie z przemiałem pod espresso, aczkolwiek na bazie kolejnych doświadczeń planuję inwestycję w młynek elektryczny.
Wygląd - przyznaję, że chciałbym kupić ekspres, który dobrze wygląda w nowoczesnej kuchni.
Budżet - okolice ceny Silvia (na bazie powyższych wymagań wydaje mi się, że pojedynczy boiler mi wystarczy).

Od dłuższego czasu czytam i oglądam materiały na temat Rancilio Silvia ale też poszukuję alternatyw i w oko wpadły mi Lelit Anna, Lelit Grace i Lelit Glenda.

W RS nie odpowiada mi wygląd (stal szczotkowana, wolałbym żeby była polerowana) + czarne elementy, które jak widziałem na filmach mają tendencję do rdzewienia + czarna pokrywa na górze.

Chciałbym też zrozumieć w co lepiej zainwestować:
- Rancilio Silvia (musiałbym pogodzić się z wyglądem), a później inwestycja w PID (np. meCoffee z aplikacją na telefon)
- Lelit Anna PL41TEM - grupa o średnicy 57mm a nie 58mm (czy to ma znaczenie?) i czarny drip-tray
- Lelit Grace PL81T - grupa o średnicy 57mm a nie 58mm (czy to ma znaczenie?) i szczotkowana stal
- Lelit Glenda PL41PLUS - z wyglądu najładniejsza, grupa o średnicy 58mm ale nie ma PID (chociaż w DE jest wersja PLUST z PID np. mobacoffee.de/Lelit-Glenda-PL41PLUST-PID, ale jednak wolałbym kupić w PL)

Oczywiście jest też wiele innych modeli Lelit, ale wydaje mi się że lepiej kupić ekspres z PID / manometrem, żeby później z tego powodu nie musieć go zmieniać.

Będę wdzięczny za wszelkie porady w tym temacie, szczególnie od posiadaczy alternatyw RS :) , z góry dziękuję za pomoc!

Halik

  • Gość
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad 2018, 16:59:51 »
Nie pomogę Ci, bo do mnie dzisiaj przyjechał świeżutki Rancilio Silvia, więc też jestem świeży w temacie, natomiast będę zaglądał do tego wątku, bo ekspres Lelit także rozważałem i interesują mnie zalety/wady w stosunku do Silvii.

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad 2018, 17:34:12 »
Generalnie z wymienionych modeli najnowszą i najlepszą konstrukcją jest PL81T Grace choć i najdroższą.

Ma jednak kilka fajnych bajerów dostępnych z poziomu LCC (temperatura, pre-infuzja, czas shota itp) i mi osobiście wizualnie najbardziej się również podoba. Wszystkie wymienione konstrukcje mają mały bojler (250 - 300 ml), różnią się tylko dodatkowymi rzeczami, które czy są warte dopłacenia - to musisz już sam zdecydować. Ja bym wziął wspomniany model, bo bawiłem się LCC i mi odpowiadało.

Co do średnicy grupy - 58 zwyczajnie jest najbardziej popularna, najwięcej różnego rodzaju akcesoriów występuje pod ten rozmiar. Z punktu widzenia kawy w kubku - bez znaczenia. Wszystkie potrzebne rzeczy dla 57mm Lelit sprzedaje, bez problemu kupisz w kraju, w Konesso.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2018, 17:49:51 wysłana przez MSL »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad 2018, 17:44:55 »
Ja w tej cenie tylko do espresso pewnie nabył bym La Pavoni ale pida to on nie ma, Lelit to niezła opcja, bardzo zwarty i ładny ekspres.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Listopad 2018, 17:57:51 »
Z mojego doświadczenia z Ascaso z grupą 57mm - ze względu na grubsze ciastko niż przy 58mm łatwiej opanować początki.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Listopad 2018, 18:15:23 »
A z mojego doświadczenia, to fantazja Cię ponosi :). Większe znaczenie ma wysokość ciastka niż 1 mm różnicy w jego średnicy.

Offline Lukhasz

    • -
  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60 forever, Aeropress, Chemex, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Timemore Chestnut Nano
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Listopad 2018, 18:57:49 »
Jesteś pewien, że najpierw warto wybrać ekspres, a dopiero potem młynek?

Przechodziłem podobna drogę i bardzo potem zalowalem, że nie zainwestowałem w porządny młynek od początku. Nawet najlepszy ekspres potrzebuje dobrze zmielonej kawy. Nie jestem pewien czy Aergrindem da się zrobić espro, ale nawet jeśli tak, to pewnie szybko znudzi Ci się machanie korbą.

A przyzwoity młynek do pary do ekspresu z półki, którą się interesujesz to ponad 1000 zł, a i 3000 nie będzie przesadą (np. Ceado E6P czy Fiorenzato F64).

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Listopad 2018, 18:59:58 »
Większe znaczenie ma wysokość ciastka niż 1 mm różnicy w jego średnicy.
No przecież to napisałem, może trochę okrężną drogą. Mniejsza średnica sitka wymaga dla tej samej masy kawy wyższego ciastka, nad którym łatwiej zapanować.

Jesteś pewien, że najpierw warto wybrać ekspres, a dopiero potem młynek?
Wszyscy tak robią, żeby na końcu odkryć, że powinno było być odwrotnie.

to fantazja Cię ponosi :)
A czemu tak sądzisz? Miałem sitko 57mm, teraz mam 58mm i łatwiej było (na tym samym młynku, kawie i metodzie dystrybucji) przy 57mm.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2018, 19:03:25 wysłana przez Krakus »

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Listopad 2018, 19:04:07 »

Z mojego doświadczenia z Ascaso z grupą 57mm - ze względu na grubsze ciastko niż przy 58mm łatwiej opanować początki.



Masz rację. Tak jest. 1 mm, to wcale nie jest mało.


A z mojego doświadczenia, to fantazja Cię ponosi :) . Większe znaczenie ma wysokość ciastka niż 1 mm różnicy w jego średnicy.



Zapakuj 15 g kawy do sitka 58 mm i to samo zrób z sitkiem 57 mm. Które ciacho będzie wyższe?

A co jeszcze z grubością przemiału w wyżej wymienionych sitkach kontra ten sam czas ekstrakcji.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Listopad 2018, 20:17:27 »
Zapakuj 15 g kawy do sitka 58 mm i to samo zrób z sitkiem 57 mm. Które ciacho będzie wyższe?
No i dlatego nie ma się co fixować na gramy tylko pakować tyle ile wchodzi do danego sitka/grupy.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Listopad 2018, 21:31:53 »
Mniejsza średnica sitka wymaga dla tej samej masy kawy wyższego ciastka, nad którym łatwiej zapanować.

Różnica w wysokości ciastka będzie niewielka, a przy kilku innych zmiennych, nieistotna. Co innego przy sitkach La Spaziale, 53 mm chyba, wtedy mialem wrażenie, że rzeczywiście jest łatwiej.

[Miałem sitko 57mm, teraz mam 58mm i łatwiej było (na tym samym młynku, kawie i metodzie dystrybucji) przy 57mm.

Ale chyba przy innym ekspresie.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2018, 21:39:54 wysłana przez WS »

Offline grcx00

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: AeroPress / Hario V60 / Bialetti Musa
  • Młynek: Knock Aergrind / Rhinowares
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Listopad 2018, 22:07:19 »
Przede wszystkim dzięki wszystkim za duże zainteresowanie wątkiem i ilość odpowiedzi w tak krótkim czasie jakiej na pewno się nie spodziewałem !

Jesteś pewien, że najpierw warto wybrać ekspres, a dopiero potem młynek?
Przechodziłem podobna drogę i bardzo potem zalowalem, że nie zainwestowałem w porządny młynek od początku.
To nie tak, że nie chce kupić młynka - wiem, że to będzie konieczne i jestem świadomy, że to będzie inwestycja w okolicach 1-2k zł. Natomiast z dotychczasowego ręczniaka jestem bardzo zadowolony (wydaje się być dobrym egzemplarzem wśród wielu wadliwych/niezbyt perfekcyjnych Aergrindów), a poza tym lubię kręcić, buduje to rytuał i jest ciche. Tak więc dam mu szansę. Jeszcze jedno - jak napisałem w pierwszym poście chcę zbudować zestaw, który będzie ładny / pasujący (np do Lelit podoba mi się młynek Fred chociaż nie wiem jeszcze czy jest "dobry", a do RS będzie wyglądem pasować coś innego).

Co do średnicy grupy - 58 zwyczajnie jest najbardziej popularna, najwięcej różnego rodzaju akcesoriów występuje pod ten rozmiar. Z punktu widzenia kawy w kubku - bez znaczenia.
Z dyskusji dotyczącej 57mm vs 58mm rozumiem, że na samą kawę nie powinno mieć to wielkiego wpływu.. racja?


Ja w tej cenie tylko do espresso pewnie nabył bym La Pavoni ale pida to on nie ma
Widzę, że jest coś takiego jak "La Pavoni Gran Caffe GCM" - warto się temu przyjrzeć?

Natomiast co do innych gadżetów:
Jakie jest Wasze przeświadczenie, czy PID warto mieć od razu?
Czy manometr się przydaje?
Czy może macie jeszcze jakieś alternatywy? (np. Quick Mill ?)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Listopad 2018, 22:16:14 »

No i dlatego nie ma się co fixować na gramy tylko pakować tyle ile wchodzi do danego sitka/grupy.


Nie wyznaję pewnej zasady, że pojemność sitka prawdę powie ile mam sypać zmielonego ziarna w sitko.
Jest sporo ziarna które, żeby otworzyło swój pozytywny smak i zostało to odczute, potrzebuje konkretnej ilości ziarna w g.
Zabiegi typu mniej lub więcej wody, krótszy dłuższy czas ekstrakcji, nie wiele często wnoszą pozytywów w odczuwalny smak.
Co innego jest manipulacja stopniem grubości przemiału przez zmianę sitka, lub za sprawą zmiany ciśnienia na pompie a czas ekstrakcji pozostaje ten sam.




Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Listopad 2018, 08:26:29 »
Dobrze pomyśl nad młynkiem, a w kwestii ekspresu to jak wcześniej było wspomniane Grace ma fajne funkcję sterowane LCC. Dla sprostowania czas który pokazuje wyświetlacz jest tylko pomocą bo po wyzerowaniu licznika ekspres nie odcina pompy - to tylko taka pomoc przy parzeniu kawy i zegar można sobie ustawić na  ile sekund się chcę.

http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Lelit (Anna / Grace / Glenda) vs. Rancilio Silvia
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Listopad 2018, 11:10:19 »
Różnica w wysokości ciastka będzie niewielka, a przy kilku innych zmiennych, nieistotna. Co innego przy sitkach La Spaziale, 53 mm chyba, wtedy mialem wrażenie, że rzeczywiście jest łatwiej.
Policzyłem, i z samej różnicy średnic wynika niewiele - 3%. Może kwestia kształtu sitka (to było oryginalne Ascaso) - nie pamiętam, czy nie było lekko stożkowe - było łatwiej niż teraz, przy sitkach IMS.

Ale chyba przy innym ekspresie.
Wyobraź sobie, że przy tym samym - Ascaso Arc. Teraz mam w nim grupę z Uno Prof.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2018, 11:20:45 wysłana przez Krakus »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi