Autor Wątek: Warto dopłacić? Lelit William PL71 vs Lelit William PL72  (Przeczytany 4304 razy)

Offline brt0z

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Rancilio Silvia v6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Warto dopłacić? Lelit William PL71 vs Lelit William PL72
« dnia: 20 Październik 2020, 00:48:33 »
Mam podstawową kolbę Delonghi (z tego co pamiętam serii EC200), przyszedł czas na młynek.
Aktualnie w lokalnej palarni kupuje mieloną i jest ok, ale fajnie byłoby spróbować czegoś innego :)
Nie chcę ręcznego(miałem Hario, kręcenie korbą to nie to co lubię najbardziej).
Tak na prawdę byłem już zdecydowany na Ascaso i-1mini, potem, żeby się upewnić wszedłem na forum, przeczytałem duuuuużo wątków, testów i ...  :doh:
Budżet z ~1000zł rozrósł się do Wiliama PL72, ale tylko dla tego, że chyba za dużo się naczytałem, pewnie wystarczyłby mi Fred, Ascaso, albo inny Minion? Natomiast PL72 mógłby być docelowym młynkiem i mogę do niego dozbierać, ale tu pojawia się PL71.
Do sedna, Williama PL71 można dorwać za około 1500zł - czy on też może być docelowym młynkiem? czy ktoś z was miał PL71 i przesiadł się na PL72? Wiem jakie są różnice w specyfikacji, ale, czy do moich zastosowań mają one realne znaczenie?
PS: Piję tylko czarne kawy, na bazie espresso z kolby, najczęściej podwójne espresso.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Warto dopłacić? Lelit William PL71 vs Lelit William PL72
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik 2020, 07:51:04 »
Nie dziwi mnie że masz niechęć do ręcznych po tym jak używałeś Hario ale uwierz mi że młynek ręczny typu comandante, 1zpresso, kinu, kazak to nie to samo co hario. Wymienione młynki kręci się z przyjemnością ;) Ale jak tak się uparłeś o elektryk to Wiliam jest dobrym młynkiem do espresso. Z drugiej strony jeżeli kupujesz już młynek w budżecie 1500 zł to rozważył bym w najbliższej przyszłości zmianę ekspresu, bo z tego to za dużo nie wyciśniesz. 

Offline brt0z

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Rancilio Silvia v6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Warto dopłacić? Lelit William PL71 vs Lelit William PL72
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Październik 2020, 09:37:04 »
Ekspres jest w planach na stosunkowo niedaleką przyszłość i będzie to RS, chyba, że znów się forum za dużo naczytam ;)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Warto dopłacić? Lelit William PL71 vs Lelit William PL72
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Październik 2020, 11:22:05 »
Ekspres jest w planach na stosunkowo niedaleką przyszłość i będzie to RS, chyba, że znów się forum za dużo naczytam ;)
Wiliam jest dobrym wyborem do 1500 zł, też możesz poczekać na EUREKA MIGNON SPECIALITA może jakaś okazja się trafi.

Offline brt0z

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Rancilio Silvia v6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Warto dopłacić? Lelit William PL71 vs Lelit William PL72
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Październik 2020, 00:57:34 »
Jakoś bardzo mi się nie spieszy, poczekam prawdopodobnie do Black Friday, albo nawet i wyprzedaży na początku nowego roku, liczę, że będą promocje, Eureka wydaje mi się duża(niezgrabna?), ale im dłużej o niej czytam, tym bardziej mi się podoba.  :sciana:

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Warto dopłacić? Lelit William PL71 vs Lelit William PL72
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Październik 2020, 07:31:34 »
Rozmiary:
- Lelit PL7: 14x22,5x36,5 cm/ 6 kg
- Eureka Mignon Specialita: 350x120x180 mm/ 5,6 kg

Jak widzisz Eureka będzie bardziej kompaktowa. Na zdjęciach wygląda duża, ale zobacz recenzje na YouTube  i zobaczysz że nie jest taka duża.

Tak żeby namieszać jeszcze bardziej ;) jak możesz poczekać to najlepsze rozwiązanie młynka domowego będzie Niche Zero (obecnie sam czekam, już zamówiony [emoji38])

Offline brt0z

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Rancilio Silvia v6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Warto dopłacić? Lelit William PL71 vs Lelit William PL72
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Październik 2020, 13:23:32 »
Eureka jest spoko, ale jest za droga i jeśli nie będzie wyprzedaży, to pewnie będę myślał nad Wiliamem jednak.
Niche - tu nie liczę na promocję, więc finansowo nie podołam ;) 

Offline brt0z

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Rancilio Silvia v6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Warto dopłacić? Lelit William PL71 vs Lelit William PL72
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Listopad 2020, 23:54:05 »
Dla potomnych napiszę, że padło na Eureka Mignon Specialita  :mrgreen:
Aktualnie poznaję młynek, wstrzeliwuję się w swoje espresso. Młynek robi mega dobre wrażenie na żywo. Mały, cichy, bardzo solidny(ciężki), bardzo równy przemiał, mam mały filtr(52mm) a z trafianiem nie ma problemu :)
Już się cieszę na poniedziałkową wycieczkę do lokalnej palarni po ziarenka :D

PS: Ostatecznie tytułowych Lelith'ów nie testowałem, a nawet nie widziałem, ale z obecną wiedzą, z tych dwóch tytułowych polowałbym na PL72 ;)

PS2: Niche byłby o ~1k zł droższy od mojej Eureki(używana, ale jeszcze z roczną gwarancją), nie stać mnie było na niego. Może kiedyś uzbieram, ale teraz celem no.1 jest już ekspres  :ogien:
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2020, 00:58:45 wysłana przez brt0z »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Warto dopłacić? Lelit William PL71 vs Lelit William PL72
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Listopad 2020, 09:26:35 »
EM Specialita to fajny , solidny domowy młynek do espresso.
Z czasem go docenisz.
Gratulacje.

Offline null

  • Wiadomości: 3
Odp: Warto dopłacić? Lelit William PL71 vs Lelit William PL72
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Lipiec 2022, 21:25:12 »
odświeżę temat ponieważ nie mogę znaleźć rzetelnej informacji, w różnych miejscach różne opisy na temat wykończenia PL71, z tej (https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8075.0) super recenzji wynika ze PL72 to stal szczotkowana i pasuje idealnie do ekspresu Victoria który właśnie zakupiłem, jednak nie wiem jak jest w przypadku PL71 - czy też ma takie samo wykończenie i będzie pasować?

skansen

  • Gość
Odp: Warto dopłacić? Lelit William PL71 vs Lelit William PL72
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Lipiec 2022, 22:51:10 »
PL72 to stal szczotkowana i pasuje idealnie do ekspresu Victoria który właśnie zakupiłem, jednak nie wiem jak jest w przypadku PL71 - czy też ma takie samo wykończenie i będzie pasować?
PL71 ma obudowę ze stali szczotkowanej, tak jak Victoria. Przy czym PL71 nie ma sterownika z wyświetlaczem graficznym (LCC) takiego jak ma Victoria i PL72.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Warto dopłacić? Lelit William PL71 vs Lelit William PL72
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Lipiec 2022, 23:24:18 »
Nie zapominaj tylko o tym, że tych młynków nie ma co porównywać. PL72 to minimum klasa wyżej niż PL71...

Offline null

  • Wiadomości: 3
Odp: Warto dopłacić? Lelit William PL71 vs Lelit William PL72
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Lipiec 2022, 23:50:36 »
dzięki za odpowiedź, chyba zdecyduje się mimo wszystko na PL72 ponieważ w cenie nie ma dużej różnicy a LCC + wielkość żaren jest chyba tego wart.
PS. gdyby ktoś chciał sprzedać również jestem zainteresowany :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Warto dopłacić? Lelit William PL71 vs Lelit William PL72
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Lipiec 2022, 11:05:36 »
Zdecydowanie warto, nawet jedynie ze względu na same żarna.

Offline null

  • Wiadomości: 3
Odp: Warto dopłacić? Lelit William PL71 vs Lelit William PL72
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Lipiec 2022, 12:40:59 »
zamówione, do tej pory uzywałem tylko Wilfa Svart do v60 i areopressu, także juz nie mogę się doczekać zmiany

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi