Autor Wątek: Nowa EUREKA MIGNON XL  (Przeczytany 4826 razy)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Nowa EUREKA MIGNON XL
« dnia: 30 Wrzesień 2020, 20:17:29 »
Miałem dziś przyjemność przedpremierowo zobaczyć i "pomacać" nowość od EUREKI.

Moodel - MIGNON XL.   :kawa:

Młynek z wyglądu identyczny jak SPECIALITA,  ale  jest kilka centymetrów wyższy. Wymiarów nie mam, nie mierzyłem i nie otrzymałem danych.
Nie mam też informacji o mocy silnika, postaram się to ustalić.

Spec:

"High Speed" grinding

Dimond Inside 65 mm buses (patented proces)

W zestawie z młynkiem - Mignon Mat Kit included

ELR System (Extremely Low Retention)

Very High dose consistency (around +- 0,2g)

Silent Technology (around 60dB)

Patented system of continuous micrometric adjustment, with larger knob

ACE System (Anti Clumps & Electrostaticiti)


Premiera oficjalna niebawem, cena nie jest jeszcze finalnie ustalona. Przybliżoną znam, ale zostałem zobowiązany do jej nieupubliczniania.

Wygląda to naprawde ciekawie.
Można dyskutować  :ogien:



« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień 2020, 20:41:27 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: Nowa EUREKA MIGNON XL
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrzesień 2020, 21:59:58 »
Wygląda wspaniale. Cieszę się, że taki młynek powstał.
Uważam Mignona za jeden z najładniejszych młynków jakie kiedykolwiek powstały. Niestety w "zwykłej" Specialicie żarna były trochę mniejsze niż u podobnie wycenianej konkurencji co stawiało ten młynek w gorszej pozycji.
Dzięki większym żarnom nie będzie trzeba poświęcać atrakcyjnego wyglądu na rzecz większych żaren. Jestem zachwycony.
@MacJaro dziękuje za pokazanie nam tego młynka - plusik leci.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Nowa EUREKA MIGNON XL
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Wrzesień 2020, 22:10:48 »
Ja już prawie zdecydowałem się na ZENITH ATOM 60E, nie bez powodu. Jest dosyć szybki, podwójna doza 18 g w mniej niż 8 sek. Ładny "puchaty" przemiał, dziś sam miałem okazję go potestować sprawdzałem, dodatkowo kilka filmów w necie to potwierdza, potężny ale z małym płaskim hopperem wygląda nieziemsko. Czarny mat. Jest cichy. Łatwo dostać się do żaren, by go wyczyścić.
Miałem wątpliwości czy żarna 60 mm nie za małe, uważam że nie.

A tu pojawił się XL i "zagwozdka" pięknotka z fajnymi żarnami  :sciana:
 
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: Nowa EUREKA MIGNON XL
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrzesień 2020, 22:13:48 »
To nad czym Ty się jeszcze zastanawiasz? Chłopie, żeń się, kupuj Mignona XL :)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Nowa EUREKA MIGNON XL
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Wrzesień 2020, 23:09:12 »
To nad czym Ty się jeszcze zastanawiasz? Chłopie, żeń się, kupuj Mignona XL :)

Hehe, ;) jeszcze nie ma oficjalnie w sprzedaży, czekam na finalną cenę i rabat :) Ale chyba skończy się na ATOM'ie.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline bMind

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: Gaggia New Classic, Kazak Rota, Bialetti Venus, Chemex, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Fiamma MCF 64 OD, Wilfa Svart CGWS-130B
Odp: Nowa EUREKA MIGNON XL
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Październik 2020, 10:53:22 »
Ciekawa specyfikacja, ale kurde..ja chyba jestem dziwny, ale do mnie design tego młynka totalnie nie trafia. Ale to tak po bandzie. Nie wiem, może przez to, ze wygląda jak by to z prostopadłościanów poskładać i mi te wszystkie kanty przeszkadzają? Sam nie wiem :)

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 249
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Nowa EUREKA MIGNON XL
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Październik 2020, 12:17:19 »
To nad czym Ty się jeszcze zastanawiasz? Chłopie, żeń się, kupuj Mignona XL :)

Hehe, ;) jeszcze nie ma oficjalnie w sprzedaży, czekam na finalną cenę i rabat :) Ale chyba skończy się na ATOM'ie.

Lepiej wybierz ten z mniejszą retencją - ta  Eureka czymś takim kusi. Mnie trochę retencja w moim poprzednim młynku wykończyła ;) - żeby nie marnować kawy, zaparzałem pierwszą ze starym przemiałem i wypijałem z żoną na pół - dopiero potem po swieżym i smacznym shocie piliśmy ;), ale po pewnym czasie miałem w świadomości, że 1/3 wypitej rano kawy jest nie do końca dobra (o ile nie chcę marnować kawy na wymielanie porcji -w domowych warunkach trzeba oszczędzać ;)), więc zmieniłem na SD - bo psychicznie nie mogłem tego zdzierżyć.

Ciekawe ile faktycznie retencji jest wg tego "ELR System (Extremely Low Retention)" jakby to było 1/2g to by chyba była fajnie jak na taki młynek.
« Ostatnia zmiana: 01 Październik 2020, 12:24:51 wysłana przez MarcinK »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Nowa EUREKA MIGNON XL
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Październik 2020, 14:06:29 »
To nad czym Ty się jeszcze zastanawiasz? Chłopie, żeń się, kupuj Mignona XL :)

Hehe, ;) jeszcze nie ma oficjalnie w sprzedaży, czekam na finalną cenę i rabat :) Ale chyba skończy się na ATOM'ie.

Lepiej wybierz ten z mniejszą retencją - ta  Eureka czymś takim kusi. Mnie trochę retencja w moim poprzednim młynku wykończyła ;) - żeby nie marnować kawy, zaparzałem pierwszą ze starym przemiałem i wypijałem z żoną na pół - dopiero potem po swieżym i smacznym shocie piliśmy ;), ale po pewnym czasie miałem w świadomości, że 1/3 wypitej rano kawy jest nie do końca dobra (o ile nie chcę marnować kawy na wymielanie porcji -w domowych warunkach trzeba oszczędzać ;)), więc zmieniłem na SD - bo psychicznie nie mogłem tego zdzierżyć.

Ciekawe ile faktycznie retencji jest wg tego "ELR System (Extremely Low Retention)" jakby to było 1/2g to by chyba była fajnie jak na taki młynek.

Używając do tej pory młynka ECM S-Manuelle zauważyłem, że retencja jest mniejsza jak w hopperze jest więcej kawy ok 150g. Generalnie retencja e S-Manuelle była akceptowalna.
Jak mi się uda przetestować Mignon'a XL pod kątem retencji, opublikuję wyniki. A będę miał jeszcze okazję. Bo jeśli chodzi jakość samego przemiału to jest ok, równo, kawa jest puszysta. Nie ma się do czego przyczepić. Nie zauważyłem zbrylania, ale może to sprawa kawy.
« Ostatnia zmiana: 01 Październik 2020, 14:08:33 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: Nowa EUREKA MIGNON XL
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Październik 2020, 14:29:15 »
Mam też wrażenie, że dla Ciebie, skoro zależy Ci na wysokiej jakości produktów lepszy będzie Mignon XL niż Atom, z uwagi na plastikowy panel w Atomie. Panel w Atomie wygląda mało luksusowo :)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Nowa EUREKA MIGNON XL
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Październik 2020, 17:51:26 »
Mam też wrażenie, że dla Ciebie, skoro zależy Ci na wysokiej jakości produktów lepszy będzie Mignon XL niż Atom, z uwagi na plastikowy panel w Atomie. Panel w Atomie wygląda mało luksusowo :)
Ekskluzywność ma drugorzędne znaczenia. Gdybym nie testował Atoma, nie brał bym go pod uwagę. Moje kryteria spełnia to najważniejsze ;)
Nie da się przetestować wszystkiego. Więc pozostaje wybór z pośród tych sprawdzonych. Testowałem Fiorenzato 64E, bardzo fajny młyn ale nie do zaakceptowania jego gabaryty w mojej kuchni. Ceado E6P ten tak naprawdę najbardziej przypadł mi do gustu. Uważam go za jeden z najlepszych, jak nie najlepszy w przedziale cenowym do 3500,-. Przemiał zawsze równy, retencja mała ale cena powyżej budżetu (muszę go aktualnie ograniczyć do 2700). Potwierdzą to też liczne testy w internetach dostępne.
Nowy Mignon XL jest interesujący, ale za krótko testowany prze zemnie. Dopiero wchodzi na rynek. Dziś ustaliłem moc silnika (z tabliczki znamionowej) 245W, hm... mocą nie grzeszy. Zawsze będzie jakiś kompromis. Dla mnie jest nim Atom na tę chwilę. Ale z decyzją jeszcze poczekam kilka dni.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline yendrzei

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit PL62
  • Młynek: Ceado E5P
Odp: Nowa EUREKA MIGNON XL
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Październik 2020, 18:09:18 »
@MacJaro uderz do @Antonio, oprócz świetnej kawy ma także młynki Ceado - zapytaj się o promocje, może jakaś kawę dodatkowo do zakupu, aby młynek przetestować. Ja u niego kupowałem E5P i moge śmiało polecić :).

skansen

  • Gość
Odp: Nowa EUREKA MIGNON XL
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Październik 2020, 20:34:22 »
Dziś ustaliłem moc silnika (z tabliczki znamionowej) 245W, hm... mocą nie grzeszy. Zawsze będzie jakiś kompromis. Dla mnie jest nim Atom na tę chwilę.

To może być silnik z modelu Atom 60, dla niego instrukcja podaje:
Motor power 245W
Power consumption 450W.

W ogóle bym się nie zdziwił, gdyby Mignon XL dzielił więcej podzespołów z Atomem.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Nowa EUREKA MIGNON XL
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Październik 2020, 21:02:15 »
Dziś ustaliłem moc silnika (z tabliczki znamionowej) 245W, hm... mocą nie grzeszy. Zawsze będzie jakiś kompromis. Dla mnie jest nim Atom na tę chwilę.

To może być silnik z modelu Atom 60, dla niego instrukcja podaje:
Motor power 245W
Power consumption 450W.

W ogóle bym się nie zdziwił, gdyby Mignon XL dzielił więcej podzespołów z Atomem.

To w sumie dobra wiadomość, jutro mam nadzieję mieć więcej informacji dot retencji.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Nowa EUREKA MIGNON XL
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Październik 2020, 13:58:19 »
Macie rozeznanie odnośnie tej technologii? żarna te 65 mm zaadoptowane zostały właśnie do nowego Mignon XL, w ATOMIE tej technologii żaren nie ma.

ze strony producenta:

"DIAMOND INSIDE BURRS
The new patented process for a superior crystal structure of the burrs"

"Diamond Inside is a patented process for thermal cryogenic treatment of burrs at temperature -193° C (patent pending) resulting in the formation of a increased crystal structure that guarantees a superior wear resistance and duration.

Diamond Inside is able to preserve the optimal geometry of the sharpening longer than any other burrs typology. It allows to keep the granulometry constant for an exceptionally high quantity of ground coffee: around 1300 kg with burrs of 65 mm, while the total duration can reach up to 1500/1600 kg.

Diamond Inside burrs are available in diameter of 65 and 75 mm."
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Nowa EUREKA MIGNON XL
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Październik 2020, 21:42:12 »
Mam też wrażenie, że dla Ciebie, skoro zależy Ci na wysokiej jakości produktów lepszy będzie Mignon XL niż Atom, z uwagi na plastikowy panel w Atomie. Panel w Atomie wygląda mało luksusowo :)
Specialita też ma plastikowy front, tylko widełki są metalowe. Ale i tak ładnie wygląda na żywo. :)

Tutaj więcej info o nowej Eurece i Zeusie i Prometeuszu ;)
https://www.eureka.co.it/en/eureka_oro.aspx

Swoją drogą bardzo ciekawe, bo według specyfikacji jest tak samo szeroka i głęboka, a zaledwie 3cm wyższa, musieli tam upchnąć sporo większy silnik.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi