Autor Wątek: Baratza Sette 270 - jakość przemiału (pod drip i espresso)  (Przeczytany 6662 razy)

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 204
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Baratza Sette 270 - jakość przemiału (pod drip i espresso)
« dnia: 27 Sierpień 2020, 19:29:55 »
Mam pewne wątpliwości co do jakości przemiału mojego Sette 270. Używając go do dripa Hario V60 02, ustawiam grubość mielenia w okolicach 15 (skala 1-31, gdzie 31 to najgrubszy przemiał) - dostaję wtedy w dripie błotko i nie ma szans na zakończenie ekstrakcji w "ustawowych" 3-4 minutach, bo woda kapie bardzo powoli, a ścianki są oblepione mokrym pyłem. Zmiana grubości mielenia niewiele zmienia, bo przy grubszym mieleniu nadal pył zakleja filtr do tego widać jeszcze grubsze cząstki kawy, przy mieleniu drobniejszym, woda przelatuje jeszcze wolniej. Czytałem sporo wątków na forach (tutejszym, jak i zagranicznych) o tym, że Sette nie jest rewelacyjny pod dripa, ale też że ludzie z powodzeniem używają go do dripa i napar jest "pijalny". Od razu zaznaczę, że zawsze kupuję oryginalne, japońskie filtry (słyszałem o tym, że produkowane w Holandii są o wiele gorsze).
Zdecydowanie lepiej jest przy użyciu większego Hario V60 03 (i filtrów też 03) - wtedy jestem w stanie zmieścić się w czasie 3-4 minuty, nawet jeśli robię napar z 3 pocji (45-50 gram), a uzyskany napar da się wypić (trudno mi porównywać, bo musiałbym tej samej kawy próbować w kawiarni).

Postanowiłem zrobić kilka zdjęć i poprosić Szanownych Forumowiczów o opinię/komentarz - czy wizualnie przemiał jak i wygląd fusów w dripie wygląda dobrze czy też nie. Szczególnie byłbym wdzięczny za opinie osób, które też używają Sette 270, bo nurtuje mnie pytanie, czy z moim młynkiem jest wszystko ok, czy też "ten typ tak ma".

Do testów użyłem kawy dedykowanej pod przelewy - Rwanda Minazi Village z palarni Mała Czarna we Wrocławiu, palonej 11. sierpnia. Drip - Hario V60 03.
IMG_20200826_164709.jpg

Przemiał na sucho wygląda tak (po lewej Single Dose, po prawej przy pełnym hopperze - "na oko" nie widzę różnicy):
Sette 15, L-SD, P-hopper.jpg

Ten sam przemiał rozsypany na kartce (po lewej Single Dose, po prawej przy pełnym hopperze) :
Sette 15, L-SD, P-hopper2.jpg

Po zaparzeniu w dripie:
IMG_20200826_172517.jpg
IMG_20200827_115259.jpg

To samo "rozgrzebane" łyżeczką:
IMG_20200827_115525.jpg

Dodatkowo zdjęcie drobinek przesianych przez 3 sita różnej grubości (w tej chwili nie pamiętam jakie to grubości, jak trzeba to znajdę numerki).
IMG_20200827_135545.jpg

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Baratza Sette 270 - jakość przemiału (pod drip i espresso)
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpień 2020, 20:29:04 »
o tym, że Sette nie jest rewelacyjny pod dripa, ale też że ludzie z powodzeniem używają go do dripa i napar jest "pijalny".

Z młynkiem wszystko OK. Przemiał rewelka na oko :).

Do alternatyw musisz zmienić żarna w swoim Baratza na takie przeznaczone właśnie do takiego mielenia:
https://hani.pl/pl/p/Baratza-Sette-BG-Zarno-z-uchwytem-3-rabatu/17381

Standardowo są żarna pod espresso.

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Baratza Sette 270 - jakość przemiału (pod drip i espresso)
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sierpień 2020, 23:01:06 »
jak wyżej - żarna masz do espresso i one przy grubszych mieleniach bardziej pylą i przytykają filtry dlatego żeby ich zbytnio nie oblepiały/zatykały proponuje troche zmienić technikę zaparzania w V60 a mianowicie staraj się jak najmniej lub jak najdelikatniej mieszać/wzburzać fusy w trakcie zaparzania. Spróbuj (jesli nie próbowałeś) zmielić troche grubiej niż do espresso (ratio 70-80gr kawy/1l wody) zrobić preinfuzję (35sec) a następnie reszta wody na 1 raz (metoda, którą używał mistrz World Brewers Cup 2017 Czad Wang z Tajwanu ;)) - czas parzenia powinien wynieść ok 2:30 -  3min
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline ili Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Rancilio Silvia PID, AeroPress, Clever, V60
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante
Odp: Baratza Sette 270 - jakość przemiału (pod drip i espresso)
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Sierpień 2020, 23:12:19 »
Jeszcze jedna prozaiczna rzecz:
Czy tak jest z każdą kawą? Jeśli chodzi o drip to są ziarna, które mocno zalepiają filtr i przy ustawieniu "x" parzysz 5 minut. Na tym samym ustawieniu zmielisz inne ziarna i przeleci w 3-4 minuty.

Z mojego doświadczenia - bardziej pylą i zalepiają afrykańskie, twarde ziarna.

avidrock

  • Gość
Odp: Baratza Sette 270 - jakość przemiału (pod drip i espresso)
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Sierpień 2020, 07:55:31 »
Postanowiłem zrobić kilka zdjęć i poprosić Szanownych Forumowiczów o opinię/komentarz
Od razu razu zaznaczę, że na temat metod  przelewowych mam podstawową wiedzę i nie więcej, ale czy ten przemiał nie jest za drobny na drip? Pytam bo u mnie zawsze dużo grubszy przemiał. Jak się mylę to proszę wyprowadzić mnie z błędu

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Baratza Sette 270 - jakość przemiału (pod drip i espresso)
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sierpień 2020, 09:44:38 »
Dziś na szybko, mieliłem Baratza Forte, 24 gram kawy do Kalita, Hayb Przelewa Się Klasyk.
Ustawienie 4W, normalnie robię 5W, ale chciałem trochę drobniej, aby być bliżej Twoich ustawień.
W weekend zrobię też na etzMax.

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 204
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Baratza Sette 270 - jakość przemiału (pod drip i espresso)
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpień 2020, 23:39:20 »
Na wstępie, bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi. Niestety ja nie miałem wcześnie możliwości odpisać, więc nadrabiam się dopiero teraz :)

Z młynkiem wszystko OK. Przemiał rewelka na oko
Dzięki za opinię, jak dla mnie to ten przemiał nie jest super, dlatego właśnie pytam Forumowiczów o opinię, bo może się czepiam ;)


Do alternatyw musisz zmienić żarna w swoim Baratza na takie przeznaczone właśnie do takiego mielenia. [...]
Standardowo są żarna pod espresso.
Tak - wiem że standardowe AP są "all purpose". Z tego co czytałem zmiana na BG niewiele pomaga:
home-barista.com/advice/opinions-on-baratza-sette-coarse-burr-t48483.html


proponuje troche zmienić technikę zaparzania w V60 a mianowicie staraj się jak najmniej lub jak najdelikatniej mieszać/wzburzać fusy w trakcie zaparzania. Spróbuj (jesli nie próbowałeś) zmielić troche grubiej niż do espresso (ratio 70-80gr kawy/1l wody) zrobić preinfuzję (35sec) a następnie reszta wody na 1 raz (metoda, którą używał mistrz World Brewers Cup 2017 Czad Wang z Tajwanu ;)) - czas parzenia powinien wynieść ok 2:30 -  3min
Dziękuję za podpowiedź - spróbuję. Widzę w opisie że posiadasz Sette AP 30 - czy z powodzeniem stosujesz tą metodę przy Hario V60 (jaki masz model - 02?) i standardowych filtrach od Hario?

Czy tak jest z każdą kawą? Jeśli chodzi o drip to są ziarna, które mocno zalepiają filtr i przy ustawieniu "x" parzysz 5 minut. Na tym samym ustawieniu zmielisz inne ziarna i przeleci w 3-4 minuty.
Generalnie tak jest z każdą kawą. Owszem, są niewielkie różnice, ale tak czy inaczej na V60 02 pył zalepia filtr i woda ledwie kapie (przy ok 30 - 45 g zmielonej kawy)

 
(...) czy ten przemiał nie jest za drobny na drip? Pytam bo u mnie zawsze dużo grubszy przemiał
Generalnie tak - wydaje mi się za gruby. Jednak paradoksalnie przy grubszym przemiale nadal jest dużo pyłu i wtedy jeszcze bardziej widać niejednorodność przemiału (muł z pyłu i pływające grubsze cząstki).

Dziś na szybko, mieliłem Baratza Forte, 24 gram kawy do Kalita, Hayb Przelewa Się Klasyk.
Ustawienie 4W, normalnie robię 5W, ale chciałem trochę drobniej, aby być bliżej Twoich ustawień.
Bardzo dziękuję za zdjęcia. Jak dla mnie twój przemiał wygląda o wiele lepiej - równiej i bez rzucającego się w oczy pyłu.

W weekend zrobię też na etzMax.
Czekam z niecierpliwością. Parametry o które prosiłeś podałem w wątku o etzMAX
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=4514.msg208972#msg208972
Gdybyś mógł dodatkowo rozsypać szczyptę zmielonej kawy na białej kartce (tak jak na moim zdjęciu z monetą), to byłbym wdzięczny.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2020, 01:11:28 wysłana przez MarcinFutrzak »

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Baratza Sette 270 - jakość przemiału (pod drip i espresso)
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Sierpień 2020, 06:51:49 »
Dziękuję za podpowiedź - spróbuję. Widzę w opisie że posiadasz Sette AP 30 - czy z powodzeniem stosujesz tą metodę przy Hario V60 (jaki masz model - 02?) i standardowych filtrach od Hario?

mam Hario 02. Tak stosuję tą metodę ale na Severinie (Baratzy nie chce przemęczać ;) ). Severin ma zakres mielenia od 1-10 -  raz stosuje 7-8 i  wtedy metoda 40-60, a raz wyżej opisaną metodę a przemiał na 3, w jednym i drugim przpadku napar wychodzi super tylko ma inną charakterystykę (opisaną w filmiku poniżej - często go wrzucam ale w moim wypadku baaaaaaardzo dużo mi wyjaśnił i polecam zobaczyć w całości ;)). Wyczytałem w jakiejś recenzji Baratzy, że im grubiej mieli tym więcej pyli dlatego może się sprawdzić ta metoda ;)

...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Baratza Sette 270 - jakość przemiału (pod drip i espresso)
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Sierpień 2020, 09:16:36 »
etzMax, ustawienie 21, dość grubo, ale czym grubiej tym trudniej dla młynka więc pomyślałem, że więcej będzie widać.

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 204
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Baratza Sette 270 - jakość przemiału (pod drip i espresso)
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Wrzesień 2020, 01:44:46 »
mam Hario 02. Tak stosuję tą metodę ale na Severinie (Baratzy nie chce przemęczać ;) ). Severin ma zakres mielenia od 1-10 -  raz stosuje 7-8 i  wtedy metoda 40-60, a raz wyżej opisaną metodę a przemiał na 3, w jednym i drugim przpadku napar wychodzi super tylko ma inną charakterystykę (opisaną w filmiku poniżej - często go wrzucam ale w moim wypadku baaaaaaardzo dużo mi wyjaśnił i polecam zobaczyć w całości ;)).

Dzięki za link do filmu - oglądałem i muszę popróbować. Prowadzący mówił też o różnych filtrach do V60 i to jest chyba główna przyczyna moich problemów z V60 02 - zmieniony rodzaj papieru. Wróciłem do domu i sprawdziłem - oznaczenie identyczne (poza rozmiarem) VCF-02-100W i VCF-03-100W, ale do wersji większej V60 03 najwyraźniej dostałem "stare, dobre" filtry z cieńszego papieru (pewnie są mniej popularne i leżały na magazynie :) ).

etzMax, ustawienie 21, dość grubo, ale czym grubiej tym trudniej dla młynka więc pomyślałem, że więcej będzie widać.

Na moje oko masz w przemiale trochę mniej pyłu, ale żeby to faktycznie ocenić, trzeba by przesiewać. Natomiast przy rozsypywaniu szczypty przemiału na kartkę, trzeba chyba mocniej rozcierać w palcach, bo widać na zdjęciu, że pył oblepia grubsze cząstki. Ilość pyłu dobrze też widać na fusach po zaparzeniu dripa - jak byś przy okazji zrobił zdjęcie to będę wdzięczny.

U mnie, na najgrubszym przemiale wygląda to tak:
IMG_20200826_145714.jpg
IMG_20200826_145748.jpg
IMG_20200826_151145.jpg


Cały czas nurtuje mnie ta ilość pyłu, ponieważ przy robieniu espresso, często dostaję napar dość ostry, gorzki, kwaśny, pomimo że trzymam się podstawowych reguł. Podobno właśnie ilość pyłu może na to wpływać, ale nie mam tyle doświadczenia, by stwierdzić to w 100%.

Off-Topic:
@pj.w - w jaki sposób umieszczasz obrazki, że pokazują się miniaturki i można obrazek powiększyć w osobnym okienku?
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień 2020, 02:22:08 wysłana przez MarcinFutrzak »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Baratza Sette 270 - jakość przemiału (pod drip i espresso)
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Wrzesień 2020, 15:30:43 »
Masz dwa młynki więc zawsze możesz porównać smak kawy z obu.
Byłbym bardzo zdziwiony, aby opisywane wady w smaku kawy były spowodowane jakością przemiału 270. Chyba, że masz już bardzo zużytą przekładnie i mechanizm mocowania żarna. Pył w przemiale do espresso, przydaje się, przynajmniej, przy standardowym rozumieniu espresso. Do przelewu, nasze żarna średnio się nadają. Moim zdaniem, znacznie lepiej radzą sobie przy przelewach płaskie żarna, nie wszystkie, ale takie z dedykowaną geometrią, nawet o niewielkiej średnicy dają bardzo dobre rezultaty. Bardzo obiecującym młynkiem moim zdaniem jest Wilfa Uniform, nie miałem jeszcze okazji testować, bo nie zamierzam zmieniać Forte, ale pewnie gdybym wybierał coś teraz i pił dużo alternatyw to byłby młynek pierwszego wyboru.
(https://www.konesso.pl/product-pol-6153-Mlynek-do-kawy-Wilfa-Uniform-WSFB-100S.html)

Wrzucasz załącznik, ale dodajesz odnośnika do niego w tekście (wybierz plik - TAK, insert Attachment - NIE).

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Baratza Sette 270 - jakość przemiału (pod drip i espresso)
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Wrzesień 2020, 21:19:47 »
Tak przy okazji

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 204
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Baratza Sette 270 - jakość przemiału (pod drip i espresso)
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Wrzesień 2020, 22:45:21 »
Masz dwa młynki więc zawsze możesz porównać smak kawy z obu.
Niestety Rossi jest w remoncie (ale to temat na inny wątek), więc nie mam możliwości porównania.

Pył w przemiale do espresso, przydaje się, przynajmniej, przy standardowym rozumieniu espresso
Pytanie tylko ile tego pyłu w proporcji do całego przemiału. Tutaj znalazłem porównanie dystrybucji przemiału dla Sette 270 i EK 43 (drugi post). Widać większą zawartość grubszych frakcji przy Sette. Jak będę miał czas to spróbuję zrobić swoje pomiary, bo mam kilka sitek laboratoryjnych.
https://www.home-barista.com/grinders/baratza-sette-vs-monolith-flat-no-difference-in-cup-t48343.html

Moim zdaniem, znacznie lepiej radzą sobie przy przelewach płaskie żarna, nie wszystkie, ale takie z dedykowaną geometrią, nawet o niewielkiej średnicy dają bardzo dobre rezultaty
Z ciekawości zapytam - próbowałeś milić pod espresso przy użyciu Baratza Forte BG? Jeśli tak, to jakie rezultaty?
Tutaj znalazłem pozytywną opinię

avidrock

  • Gość
Odp: Baratza Sette 270 - jakość przemiału (pod drip i espresso)
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Wrzesień 2020, 07:33:09 »
Tak przy okazji
Oglądałem film choć w języku angielskim nic nie kumam (siara jak nic, szczególnie biorąc pod uwagę  iż żona nauczyciel angielskiego:)) Z tego co zrozumiałem to Wilfa wygrała w przelewach a Niche w espresso. Proszę mnie wyprowadzić z błędnej interpretacji, jeżeli taka jest:)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Baratza Sette 270 - jakość przemiału (pod drip i espresso)
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Wrzesień 2020, 08:23:52 »
@avidrock u ciebie z angielskim jak w powiedzeniu, najciemniej pod latarnią :)

W skrócie oba młynki się sprawdziły, oba są świetne. Wilfa mieli wolniej i nieco równiej i ma ustawianie przez spore skoki/kliki, przez co ciężko wstrzelić się w espresso. Wynik generalnie spodziewany, bo wilfa była z założenia projektowana jako młynek do alternatyw i w tym się sprawdza. Niche ma dokładniejszą regulację i przemiał, którego nie musi się wstydzić przed żadnymi "dużymi" młynkami. Użytkowo James bardzo doceniał kubeczek w niche, bo świetnie pasuje do sitka i auto-off wilfy.

A jeszcze bardziej upraszczając, właściciel palarni i kawowy celebryta, czy może się teraz infułenser powinno mówić :D prywatnie w domu używa wilfy do dripów, a w studio niche dla espresso i czasami dripów i nie zamierza ich zmieniać.

ps
i w sumie to nie temat o tym, tylko o sette, więc sam przepraszam za offa kawka

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi