Autor Wątek: 1zpresso JE (PLUS)  (Przeczytany 35024 razy)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #90 dnia: 19 Listopad 2020, 09:12:29 »
https://1zpresso.coffee/contact-us/

Nie doczytałem gdzie produkowane.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3462
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #91 dnia: 19 Listopad 2020, 09:14:47 »
Made in China

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5342
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #92 dnia: 19 Listopad 2020, 09:17:06 »
Panowie,

K-Plus, czy ktoś z WoKowiczów już go użytkuje?
》tertium non datur《

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #93 dnia: 19 Listopad 2020, 09:20:39 »
W sumie z Tajwanem sprawa jest na tyle skomplikowana, że nie wiadomo czy coś tam produkowane jest Made in China czy Made in Taiwan...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5342
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #94 dnia: 19 Listopad 2020, 09:30:44 »
Teraz, jak odpowiednio zapłacisz fabryce w Chinach, to mogę ci zrobić lepszy produkt niż w macierzystej firmie.  Kiedyś czytałem o kolumnach hi-end i na ślepym teście wśród ekspertów, wypadły lepiej, niż takie same produkowane w Anglii.

Bo umknie, w natłoku info: ktoś posiada K-plus?
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #95 dnia: 19 Listopad 2020, 09:37:22 »
W sumie z Tajwanem sprawa jest na tyle skomplikowana, że nie wiadomo czy coś tam produkowane jest Made in China czy Made in Taiwan...

Produkty z Tajwanu - Made in Taiwan, Made in ROC. ROC - Republic of China - Republika Chińska.

Produkty z Chin kontynentalnych, "komunistycznych" - Mada in China, Made in PRC. PRC -  People's Republic of China - Chińska Republika Ludowa.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5342
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #96 dnia: 19 Listopad 2020, 11:26:10 »
Produkty z Tajwanu - Made in Taiwan, Made in ROC. ROC - Republic of China - Republika Chińska.

Nie wiedziałem.

Dziwne to, że producent z Tajwanu swój produkt sygnuje Republic of China,bo raczej to pejoratyw, niż wartość dodana.
》tertium non datur《

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 585
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #97 dnia: 19 Listopad 2020, 12:43:01 »
Przecież to jest tylko informacja gdzie dana rzecz była wyprodukowana, tak jak np. w przypadku telefonów Apple również masz "Made in China" mimo że to amerykańska firma.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 694
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #98 dnia: 19 Listopad 2020, 12:55:35 »
Inna sprawa że wierchuszka chińska nie akceptuje napisów w stylu Made in Taiwan. Taki napis może spowodować, że do szefa tej firmy zapuka kiedyś kilku smutnych panów w czarnych płaszczach i okaże sie, że nawet nie będzie wiedział kiedy się powiesi na własnych skarpetkach.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5342
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #99 dnia: 19 Listopad 2020, 13:07:49 »
Taki napis może spowodować, że do szefa tej firmy zapuka kiedyś kilku smutnych panów w czarnych płaszczach i okaże sie, że nawet nie będzie wiedział kiedy się powiesi na własnych skarpetkach.

Racja.

Miałem na myśli firmy z Tajwanu, w jakimś stopniu niezależne od chińskich komunistów.
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #100 dnia: 19 Listopad 2020, 14:12:08 »
Produkty z Tajwanu - Made in Taiwan, Made in ROC. ROC - Republic of China - Republika Chińska.
Dziwne to, że producent z Tajwanu swój produkt sygnuje Republic of China,bo raczej to pejoratyw, niż wartość dodana.
Tajwańczycy uważają się za Chińczyków i ich państwo (nie przez wszystkich uznawane) nazywa się Republika Chińska. Oni są wręcz z tego dumni. I aż do lat 1970 tych malutki Tajwan reprezentował całe Chiny na forum ONZ ponieważ Chiny komunistyczne nie były uznawane m.in. przez USA.
To trochę jak kiedyś RFN i NRD...

Offline andrzej.podgorny

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Gaggia Classic, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Eureka Mignon Silenzio, Xeoleo 45 mm, Wilfa svart
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #101 dnia: 01 Grudzień 2020, 13:38:47 »
Panowie, przyszedł mi dziś 1zpresso jo. Wg instrukcji do kawiarki trzeba ustawić 22-30 klików, tak zrobiłem.

Kawa strasznie długo się mieliła.. Naprawdę, z 5 minut jak nic. Jak już zakończyłem mielić, przesypałem kawę do kawiarki, zrobiłem kawę - lura i pyłek w wodzie... coś źle robię? czy to może wina kawy? za małego przemiału? Poniżej zdjęcie z kawą (30 klików)


Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6276
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #102 dnia: 01 Grudzień 2020, 14:29:49 »
Za drobno zmielone, powinno się mielić koło 20-30 sekund, a grubość taka żeby kawa się nie zlepiała ze sobą. Cząsteczki kawy powinny mieć wielkość trochę poniżej milimetra, czyli w okolicach mniejszego napisu na groszówce. Podejrzewam, że zrobił się kanał, którym przepłynęła woda zamiast zaparzyć całą zawartość sitka.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień 2020, 14:32:40 wysłana przez krystians »

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 694
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #103 dnia: 01 Grudzień 2020, 18:32:25 »
Te ich kliki z tej karteczki to o kant dupy potłuc  :sciana:

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #104 dnia: 01 Grudzień 2020, 18:56:17 »
1zpresso jo
A jaki model? Bo "jo" to chyba takie joł joł joł z radości ;)
jeśli masz JX (a pewnie i inne mają podobnie) to zauważ, że "właściwy klik" dzieli się na 3 "małe kliki" ;)
Never Give UP †

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi