Autor Wątek: Młynki od Chińczyka  (Przeczytany 156875 razy)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #585 dnia: 25 Sierpień 2020, 22:08:46 »
Upadł mi MYM54 i się uszkodził, warto dołożyć do wyższego modelu, czy nie ma sensu i mogę kupić jeszcze raz ten sam? Używam go tylko pod alternatywy (głównie chemex 700-800 ml)
miałem q1, mam JX - moim zdaniem warto dołożyć
Never Give UP †

Offline yendrzei

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit PL62
  • Młynek: Ceado E5P
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #586 dnia: 26 Sierpień 2020, 10:57:57 »
A który młynek od 1zpresso będzie dobry i do espresso i do alternatywy? Troche ich jest :)

avidrock

  • Gość
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #587 dnia: 26 Sierpień 2020, 11:14:56 »
A który młynek od 1zpresso będzie dobry i do espresso i do alternatywy? Troche ich jest :)
1zpresso JE lub JE plus.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #588 dnia: 26 Sierpień 2020, 12:07:54 »
Pozwolę sobie zacytować Jim-a z 1zpresso.

"According to your brewing methods, pour-over and sometimes espresso, I would like to recommend you the JX-Pro, which has a fine adjustment allowing you to find your “sweet spot” more easily for espresso.

And also it has a larger catch cup which can contain 30-35g coffee beans.

If you would like a relatively brighter flavor in pour-over, the K series can also meet your needs!

Please contact us if you have any further questions. It’s our pleasure to find the most suitable grinder for you."

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Nikopol Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: V60, Phin, AP, FP, Kawiarka
  • Młynek: Nivona 130
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #589 dnia: 26 Sierpień 2020, 17:38:53 »
Czy jest na sali ktoś, kto miał w rękach zarówno Xeoleo jak i JX lub JX PRO ? Pożyczyłem od znajomego Xeoleo i szczerze mówiąc, żeby ruszyć z mieleniem 15g jasno palonej Kostaryki z Good Coffe na 15tym kliku musiałem użyć sporo siły. Jak już poszło to z każdym zmielonym gramem było lżej. Wiem, że pytam o subiektywne rzeczy, w teorii wiem, że na większym żarnie w masywniejszej obudowie powinno iść lżej, ale pytanie czy byłoby to A) Trochę B) Sporo C) Ogromnie lżej? ;)

Offline yendrzei

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit PL62
  • Młynek: Ceado E5P
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #590 dnia: 26 Sierpień 2020, 18:20:06 »
Tylko JE Plus na jednym kliku obraca się o 12.5um, a JX o 22um (chyba, ze się mylę z jakaś inna seria). Ludzie piszą, ze w JE 1klik to nawet 4s na ekstrakcji. Ktoś może to potwierdzić?

avidrock

  • Gość
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #591 dnia: 26 Sierpień 2020, 20:07:27 »
Tylko JE Plus na jednym kliku obraca się o 12.5um, a JX o 22um (chyba, ze się mylę z jakaś inna seria). Ludzie piszą, ze w JE 1klik to nawet 4s na ekstrakcji. Ktoś może to potwierdzić?
Nigdy tego nie badałem na moim JE, ale jedno mogę powiedzieć, że problemu się wstrzelić przy zmianie kawy prawie żadnego nie ma, jeden strzał i już wiem na ile mam grubiej lub drobniej ustawić.

Offline TidesX

  • Wiadomości: 9
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #592 dnia: 29 Sierpień 2020, 16:09:58 »
Panowie , czy wiadomo coś na temat tego xeoleo ? Zakupiony w cenie 130zł i zastanawiam się czy opłacić gdyż opinii niewiele .

http s://a.aliexpress.com/_mKJ6Vdt

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #593 dnia: 29 Sierpień 2020, 16:26:51 »
Młynki można mniej więcej tak ustawić ("ranking" subiektywny i niepełny)

 - w cenie do ok 200zł - Xeleo
 - w cenie ok 350zł 1zpresso Q2
 - w cenie ok 450-600zł - 1Zpresso JX (przelewy) i 1zpresso JE (espresso)
 - Kazak, Commandente, Kinu

poniżej 200zł - odpuść sobie Hario czy inne ceramiczne  - i bierz tego Xeleo
a w cenie 130 - to już w ogóle warto
Never Give UP †

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #594 dnia: 30 Sierpień 2020, 12:50:51 »
Czy jest na sali ktoś, kto miał w rękach zarówno Xeoleo jak i JX lub JX PRO ? Pożyczyłem od znajomego Xeoleo i szczerze mówiąc, żeby ruszyć z mieleniem 15g jasno palonej Kostaryki z Good Coffe na 15tym kliku musiałem użyć sporo siły. Jak już poszło to z każdym zmielonym gramem było lżej. Wiem, że pytam o subiektywne rzeczy, w teorii wiem, że na większym żarnie w masywniejszej obudowie powinno iść lżej, ale pytanie czy byłoby to A) Trochę B) Sporo C) Ogromnie lżej? ;)

Ostatnio mialem jakiś afrykański bardzo jasny wypał, króry zablokował wilfę, w recznym jx-pro, z ciekawości zmieliłem pod espresso bez problemu.
Problemem jest rozmiar młynka i jego średnica, nie każdemu będzie dobrze leżał "w dłoni", czy tam ręce.
Żarna 48mm, robią swoje ;)
Myślę że żona mogłaby mieć problem z bezpiecznym trzymaniem młynka i kręceniem równocześnie.
Guma na młynku oczywiście pomaga, ale zwieksza też średnicę, coś za coś.
W xeoleo, też mieliłem jasne żarna, tylko tam chwyt był jakby lepszy 45mm.
Tak jak pisałeś jak już ruszysz to później z górki.
Wielkość ziaren też zrobi swoje.
@yendrzei
Przestawiłem o 2 kropki ciemny wypał 16 gram i różnica bardzo duża, oczywiscie dochodzi kwestia powtarzalności, ubicia kawy i dystrybucji, ale wyszlo jakby 25-27 sekund do 38 - 40.

JE-Plus and JX-Pro are equipped with the top adjustment with 10 numbers/ 40 clicks per rotation, 12.5 microns each click. The central shaft and burr are fixed together, enhancing grinding consistency.

Edit: Znalazłem u siebie punkt, na 7ce i staram poruszac sie w okolicy 1- 2 kropek przy świeższych ciemnych kawach i dozie 16-16,5 g kawy, czas pokaże.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2020, 12:55:37 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #595 dnia: 05 Wrzesień 2020, 10:56:26 »
Teraz na ali do 29 sierpnia można kupić taniej młynek z kodem ALIINPOST824 np. https://www.pepper.pl/promocje/timemore-c2-mlynek-do-kawy-292457
@Marecki, ogromne dzięki, C2 w cenie.<170 zł, zamówienie 26-27, przyszedł 03.09, dla mnie bomba !

Edit:
Pierwsze zakupy blikiem, albo kredytówką zbijały cenę jeszcze o 12 i 9 zł.
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień 2020, 11:07:11 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline zephyr_67

    • nie
  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Aero, v60-2 i chemex mniejszy :)
  • Młynek: Hario Skerton
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #596 dnia: 12 Październik 2020, 19:51:25 »
Zamówiłem przed chwilą Timemore C2 w sklepie Coffee Talk Store na ali za 59$ z groszem... jest niby jakaś promocja obecnie. A mogłem do tego wątku zajrzeć na koniec sierpnia [emoji14]

Offline madith Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Kawiarka elektryczna Kamille
  • Młynek: szukam
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #597 dnia: 15 Styczeń 2021, 01:22:49 »
Cześć,

Trafiłem okazje na Timemore C2 za $55 na AliX.

czy ten młynek nada się do mielenia kawy do kawiarki?
Czytałem ze pod AP i French Press jest super.
Do espresso się niby średnio nadaje - ale milenie do kawiarki jest trochę grubsze, tak?

Będzie to mój pierwszy młynek w życiu :P nie wiem na ile się wkręcę w takie "profesjonalne" parzenie kawy więc nie chce na początek wydawać 500-1000 zł na młynek z najwyższej półki - na to przyjdzie czas.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2021, 02:44:24 wysłana przez madith »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #598 dnia: 15 Styczeń 2021, 10:51:06 »
czy ten młynek nada się do mielenia kawy do kawiarki?

Tak, nada się.

Offline zuku1985

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: kawiarka G.A.T Lady induction, Aeropress, Hario V60-02, Wilfa CMC-100BL
  • Młynek: 1Zpresso Q2
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #599 dnia: 26 Styczeń 2021, 22:28:02 »
Witajcie!

Jezeli komuś przyda się moja opinia to gorąco polecam 1Zpresso Q2. Jakość mielenia i niewielkie wymiary na duży plus. A i cena atrakcyjna.

Poszukuję większego zbiorniczka na zmieloną kawę, ponieważ przy większej ilości kawy muszę przesypywać do innego naczynia. Może nie jest to jakoś mocno uciążliwe ale jeżeli jest możliwość zakupu większego zbiornika na kawę pasującego do młynka to będę wdzięczny za informacje 😉

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi