Autor Wątek: Kolba + młynek do 6tys  (Przeczytany 7098 razy)

Offline dariuszek75

  • Wiadomości: 21
Kolba + młynek do 6tys
« dnia: 12 Październik 2019, 11:14:08 »
Witam serdecznie, zazwyczaj tylko czytam tutaj Wasze porady, opinie. W końcu i na mnie przyszła pora. zmiana mieszkania, więc jest jest powód w końcu zakupić coś fajnego. Szukam kolby tylko pod espresso, americano. Żadnych mlecznych kaw nie będzie. Maksymalnie z żoną 4 do 5 kaw łącznie dziennie. Do tej pory ślubna kolba DeLonghi, młyn pod alternatywy oraz Frenchpress. Przeskok będzie więc duży. Mimo dupowatej kolby zawsze kawa z palarni ;). Byłem już prawie zdecydowany na Lelit Grace lub Victoria, młynek lelit p72 ale.... zacząłem wnikać, szukać i myślę nad Quick Milk Carola. Możliwość ściągnięcia przez Coffesite. Oferta to np. QUICKMILL CAROLA  z młynkiem F4 E Nano – cena zestawu 5 978,- PLN lub QUICKMILL CAROLA  z młynkiem CEADO E6P – cena zestawu 6 698. Wiem, że większość z Was będzie doradzała Ceado ale to już sporo kwota. Wiadomo, iż dojdą dodatki itp. A mnie jeszcze ogranicza miejsce na blacie, kuchnia połączona z salonem. Dlatego myślałem głównie o Lelicie. Mogę prosić o Wasze sugestie, porady?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Październik 2019, 11:21:11 »
Kazak Rota, Cafelat Robot jako ekspres.
Do tego młynek on- demand.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Październik 2019, 12:32:27 »
Też się zastanawiam nad jakimś minimalistycznym ekspresem, w zasadzie 1-bojlerowym, tylko do espresso. Kazak i Robot to fajne urządzenia, ale trzeba do nich specjalnego podejścia i rezerwacji czasu, mogą być odprężeniem od codzienności, ale w laboratorium espresso trzeba zaparzyć od razu kilkanaście kaw z różnych ziaren każda. Dźwigienki typu La Pavoni, Ponte Vecchio też są fajne ale wymagają jeszcze innego podejścia. Nie specjalnie mi się uśmiecha zakup Orchestrale Nota, bo jest duża; znam jej jakość i w ciemno biorę ją ze względu na doskonałe espresso ale wolałbym coś dwa razy mniejszego.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Październik 2019, 12:42:21 »
Podobno, w przyszłym roku pojawi się w końcu  Londinium Compact.
Ma być kompaktowo, minimalistycznie i za rozsądne pieniądze. Jak wyjdzie i kiedy, nie wiadomo na razie.
Ale u Ciebie Antonio widziałbym na blacie Strietman CT2 :).


« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2019, 12:51:20 wysłana przez pj.w »

Offline dariuszek75

  • Wiadomości: 21
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Październik 2019, 12:53:03 »
A Panowie wracając do moich wyborów, ktoś się odniesie, coś doradzi...

skansen

  • Gość
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Październik 2019, 13:01:41 »
Na forum znajdziesz moją recenzję młynka William-oprocz braku bezstopniowej regulacji nie mam zastrzeżeń. Zaletą jest na pewno stylistyczne pokrewieństwo z ekspresem. Na zdjęciu mój zestaw - co prawda ekspres to Elizabeth ale obudowa jest jak Grace / Victoria tylko szersza. Ja ze swojego zestawu jestem zadowolony.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Październik 2019, 13:03:41 »
Jeśli lubisz poświęcić trochę czasu i chęci, to jak już podpowiedział @pj.w możesz uzyskać doskonałe espresso z tego oto urządzenia:



Resztę kasy jaką zaoszczędzisz nie kupując żadnego większego, przeznacz na dobry młynek. Dobry młynek jest tego wart, jest bardzo istotną częścią układanki espresso.

Offline dariuszek75

  • Wiadomości: 21
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Październik 2019, 13:47:16 »
Panowie ale jest jeszcze małżonka, która nie ma czasu bawić się tyle nie licząc wcześniejszego włączenia ekspresu. Proszę mi wierzyć, iż ja aż takim maniakiem również nie jestem. Główne moje pytanie to, czy warto brać polecaną przez Was Carolę czy zaoszczędzić troszkę pieniążków i pójść w Lelita :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Październik 2019, 14:04:12 »
Pójdź w Carolę, Ceado E5P z wagą. Podoba mi się programowanie ustawień PID w tej maszynce. Jeśli jednak żona nie ogarnie dźwigienki, to pójdź w te Lelity... ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2019, 14:16:11 wysłana przez Antonio »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Październik 2019, 14:55:54 »
Każdy kolbowy ekspres trzeba jakoś ogarnąc, specjalnie trudne to nie jest. Jeśli możesz, to kup Carolę.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Październik 2019, 15:17:00 »
Jeśli żona bedzie używać sama zestawu to proponuję młynek z timerem - ty ustawisz, ona tylko bedzie klikać. W tej sytuacji E6p uważam za lepszy wybór (lub inne typu Eureka Zenith, czy Fiorek F64). Młynek z timerem sprawdza się przy żonie/partnerce itp. Znam z autopsji.

skansen

  • Gość
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Październik 2019, 23:46:36 »
Panowie ale jest jeszcze małżonka, która nie ma czasu bawić się tyle nie licząc wcześniejszego włączenia ekspresu. Proszę mi wierzyć, iż ja aż takim maniakiem również nie jestem. Główne moje pytanie to, czy warto brać polecaną przez Was Carolę czy zaoszczędzić troszkę pieniążków i pójść w Lelita :)
A gdyby tak pozostać przy ekspresie Lelita i kupić wypasiony młynek?


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Październik 2019, 23:48:52 »
Żona chyba umie skorzystać z wagi... Po co wypasiony młynek? Mam wypasiony, ale nie korzystam z timera :).

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Październik 2019, 01:00:34 »
Wiesz idąc tym tropem, to żona też może krecik kawę Rotą czy cisnąć Robotem - po co ekspres elektryczny. Chodzi o wygodę używania. Ustawiasz młynek raz, może dwa razy na paczkę - grubość i timer. Potem wystarczy nasypać do kolby ile jest ustawione - nie ważysz, nie dosypujesz - tamping i ekstrakcja. Dodatkowo osoba nie musi wiedzieć ile ma wsypać - bo jest zaprogramowane. Mowię o perspektywie zwykłego użytkownika a nie Power-usera jak ty czy inni pozytywnie zakręceni ludzie na tym forum.

Offline _Tedi_

  • Wiadomości: 24
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Październik 2019, 01:57:03 »
Żona chyba umie skorzystać z wagi... Po co wypasiony młynek? Mam wypasiony, ale nie korzystam z timera :).

Panie Andrzeju, Pan chyba jest czarodziejem lub jest Pan człowiekiem o nie spotykanie wyczulonym refleksie, że tak bez timera potrafi Pan wagę na własne oczy oceniać  ;)

A tak na poważnie, też nie raz tak robię, tylko wypada mieć przemiał z dobrego młynka który dzięki temu umożliwia balansowanie wagą +/- 0.5 g, a objawia się tylko kosztem intensywności naparu, no i min. innym czasem ekstrakcji  :)

Pif-Paf, chyba ja też jestem czarodziejem  :brawa:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi