Autor Wątek: Kolba + młynek do 6tys  (Przeczytany 7174 razy)

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Październik 2019, 08:47:23 »
Bierz ekspres używany i dobry mlynek.
Ja tak zrobiłem i jestem mega zadowolony wydając niecałe 1,5k na Domita classico i comandante c40.
Też pije jedna maksymalnie dwie espresso i to niecodzienne.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Październik 2019, 09:45:00 »
Żona chyba umie skorzystać z wagi... Po co wypasiony młynek? Mam wypasiony, ale nie korzystam z timera :).
Koledze wyżej nie chodziło o wypasiony młynek ale o słowo na L w poście. Chyba ponad 90% wypowiedzi kolegi od momentu rejestracji zawiera to magiczne słowo To się dopiero nazywa pozycjonowanie a tak wszyscy krzyczymy jak ktoś w pierwszym poście już reklamuje

Wracając do meritum. Jeżeli nie musi być nowe to możesz podpytać Janusza czy nie maja czegoś fajnego używanego. Sam kupiłem co prawda nowy ale obsługa klienta na najwyższym poziomie. Dodatkowo mogę Ci polecić użytkownika olomarcin, od którego znajoma dla siebie i siostry kupiła dwa ekspresy i jest bardzo zadowolona z zakupu i późniejszej pomocy.

PS. nie deprecjonujcie już tak swoich żon bo to się strasznie czyta
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2019, 09:48:03 wysłana przez Mader »

skansen

  • Gość
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Październik 2019, 10:59:02 »
Żona chyba umie skorzystać z wagi... Po co wypasiony młynek? Mam wypasiony, ale nie korzystam z timera :).
Koledze wyżej nie chodziło o wypasiony młynek ale o słowo na L w poście. Chyba ponad 90% wypowiedzi kolegi od momentu rejestracji zawiera to magiczne słowo To się dopiero nazywa pozycjonowanie a tak wszyscy krzyczymy jak ktoś w pierwszym poście już reklamuje

E tam, do 90% nie dobiłem :) Nie jestem jedyną osobą która chwali swój sprzęt. O wadach też piszę - nie ma sprzętów idealnych. Teraz jestem w trakcie testowania Sage Dual Boiler więc kilka postów o nim na pewno napiszę. Wtedy udział procentowy postów o Lelicie spadnie :)

PS
Gdy wypowiedziałęm się kilka razy na temat innych sprzętów na podstawie krótkich oględzin/obserwacji to zostałem zganiony za pisanie o sprzęcie którego dobrze nie znam :)

PS2
Od dłuższego czasu namawiam rodziców i siostrę na porządną kolbę. Fajnie by było gdyby to nie był Lelit - mógłbym wtedy pisać o innych sprzętach. A tak zostaje mi pisanie o tym co mam lub ewentualnie dostaje na testy...

« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2019, 11:40:38 wysłana przez skansen »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Październik 2019, 12:47:00 »
PS. nie deprecjonujcie już tak swoich żon bo to się strasznie czyta
Wypraszam sobie! To, że żona chce się napić wypasionej kawy bez towarzyszących ceremonii czy procedur nie znaczy, że ją deprecjonuję. Dbam tylko o jej wysoki user experience :).
Żona jest tutaj abstrakcyjnym symbolem użytkownika, który jest klientem dla nas home-baristów. Równie dobrze może to być sąsiadka.
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2019, 12:50:46 wysłana przez rubin »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Październik 2019, 14:27:15 »
Off-Topic:
zostaje mi pisanie o tym co mam lub ewentualnie dostaje na testy...


Recenzja na zamówienie :picardpalm:.

skansen

  • Gość
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Październik 2019, 14:59:18 »
Off-Topic:
zostaje mi pisanie o tym co mam lub ewentualnie dostaje na testy...


Recenzja na zamówienie :picardpalm:.

Nie jestem jedyną osobą na forum która testuje udostępniony sprzęt. Zawsze jest wskazane, kto sprzęt udostępnił. Mój młynek i ekspres ze stopki to moje własne maszyny - kupione dla przyjemności picia kawy a nie w celu napisania recenzji na WoK. Administracje proszę o wydzielenie wątku o recenzjach.
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2019, 15:32:13 wysłana przez skansen »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Październik 2019, 17:52:49 »
@WS jeśli masz czas i chęci na jakieś testy by podzielić się swoimi odczuciami z innymi to daj znać na priv z miłą chęcią coś wypożyczę :)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Październik 2019, 19:57:38 »
Dziękuję za zaproszenie. Poza tym myślę, że takie testy, połączone z publikacją wyników na forum, przede wszystkim powinny być uzgodnione z admonistracją forum.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Październik 2019, 10:34:48 »
Testy, recenzje zawsze są mile widziane. Zawsze to inne spojrzenie na sprzęt, którego niekoniecznie możemy dotknąć na żywo.


LMWDP #469

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Październik 2019, 12:18:53 »
Testy, recenzje zawsze są mile widziane. Zawsze to inne spojrzenie na sprzęt, którego niekoniecznie możemy dotknąć na żywo.
Tak, ale ostatnia recenzja to jak pamiętam wklejenie zdjęć z internetu i opisu z internetu. Recenzje o jakich piszesz to takie po używaniu danego sprzętu jak na popularnym blogu kawowym

skansen

  • Gość
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Październik 2019, 12:50:30 »
Testy, recenzje zawsze są mile widziane. Zawsze to inne spojrzenie na sprzęt, którego niekoniecznie możemy dotknąć na żywo.
Tak, ale ostatnia recenzja to jak pamiętam wklejenie zdjęć z internetu i opisu z internetu. Recenzje o jakich piszesz to takie po używaniu danego sprzętu jak na popularnym blogu kawowym

W której recenzji wrzuciłem zdjęcia z Internetu?
Można szybko sprawdzić. Dotychczas napisałem trzy recenzje - dwie własnych sprzętów (ekspres Elizabeth*, młynek William**) i jedną wypożyczonej maszyny (Lelit Glenda***). We wszystkich moich recenzjach były moje zdjęcia i filmiki.

Wrzuciłem również krótki opis (nie recenzję) zaprezentowanej niedawno nowej wersji ekspresu Lelit Mara. Po ostatnich targach pojawiło się na forum więcej tego typu zapowiedzi. Oto chyba chodzi w forum. Jeśli przetestuje nową Marę to wówczas również wrzucę jej recenzję.

Nie jest też prawdą, że 90% moich postów traktuje o Lelicie. Na 287 moich postów Lelit pojawia się w 40. To mniej niż 14%. W niektórych porównaniach wskazywałem na sprzęt konkurencyjny jako lepszy wybór.

* https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=7842.0
** https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8075.0
*** https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8169.0
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2019, 12:57:59 wysłana przez skansen »

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Październik 2019, 14:11:28 »
Niedawno się zarejestrowałeś i od razu zarzuciłeś nas recenzjami ekspresów na L z firmy Konesso. Jeżeli Konesso chce robi reklamę to powinien robić to w swoim wątku a nie w ten sposób. Żaden użytkownik komercyjny nie reklamuje tak towaru, który sprzedaje.
 Nie twierdzę, że recenzje są złe. Tylko taki sposób narzucania jest po prostu dziwny. To jest oczywiście tylko i wyłącznie moje skromne zdanie.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Październik 2019, 14:19:09 »
taki sposób narzucania jest po prostu dziwny. To jest oczywiście tylko i wyłącznie moje skromne zdanie.

Nie tylko Twoje.

skansen

  • Gość
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Październik 2019, 14:39:41 »
Z trzech recenzji tylko jedna była recenzją sprzętu z Konesso. Swoje dwa Lelity kupiłem gdzie indziej (specjalnie nie wymieniam tutaj dostawcy, ale wcześniej o tym pisałem). Moim recenzjom daleko było do reklamy - piszę również o wadach. Dla mnie dziwne było, że inni użytkownicy nie recenzują swoich sprzętów. Ale patrząc na powyższe nie powinno to aż tak bardzo dziwić. A przecież forum ma służyć dzieleniu się opiniami, doświadczeniami.
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2019, 14:54:36 wysłana przez skansen »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kolba + młynek do 6tys
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Październik 2019, 15:39:14 »
Powiem tak. Administrator wiedział o recenzjach. Dajcie trochę na luz. User z krótkim stażem też może tworzyć, do czego sam zachęcam.

Konesso oferuje wypożyczenie sprzętu każdemu, nie każdy chce, nie każdy potrafi napisać coś potem.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi