Autor Wątek: Prysznic IMS  (Przeczytany 22744 razy)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Prysznic IMS
« Odpowiedź #75 dnia: 12 Grudzień 2020, 11:50:48 »
W Londinium IMS jest wersja wzmocniona.
ALe ten prysznic IMS nie jest w zestawie, musisz dokupić LOL

IMS35 ma tendencję do zapychania, wciąż do londinium najlepszy. W zwykłych ekspresach 200 lepsza (EB mieszane uczucia)
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2020, 11:52:51 wysłana przez lucasd »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5290
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Prysznic IMS
« Odpowiedź #76 dnia: 12 Grudzień 2020, 12:19:11 »
W Londinium IMS jest wersja wzmocniona.

Sprawdzę, jak dojedzie.

Dla mnie, E&B RNT najlepszy, z pośród 4, które testowałem.
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5290
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Prysznic IMS
« Odpowiedź #77 dnia: 17 Grudzień 2020, 13:47:37 »
Cześć Pawle (innym też może się przyda)

Prysznic dotarł, na szczęście nie pogięty. Jak widać na zdjęciach jest to wersja wzmocniona. Blaszka, która trzyma siateczkę 35uM jest grubsza i mimo sześciu otworów więcej niż standardowym IMS waga prysznica Londinium jest większa.
》tertium non datur《

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Prysznic IMS
« Odpowiedź #78 dnia: 17 Grudzień 2020, 15:38:17 »
Że wzmocniony mówiłem wcześniej (nazwa ma literkę R od reinforced), ale daj znać jak się sprawuje i czy się przytyka ;)

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 398
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: Prysznic IMS
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Czerwiec 2021, 13:36:38 »
Od trzech dni mam w Rocie prysznic IMS 200 nano. Zmiana bardzo wyraźna, ale po niespełna 10 kawach wyłącznie na pojedynczym sitku za wcześnie na wnioski. Parzę cztery rodzaje ziaren + parę nastawów przemiału i zmian dozy + zwięzłe notki + fotki ciastka po ekstrakcji. Za ok. 2 dni dam z powrotem prysznic no name i jak najwierniej powtórzę procedurę na tych samych ziarnach.

Wstępnie stawiam hipotezę, że wymiana prysznica na IMS dała znacznie większe zmiany niż wymiana sitka na IMS.
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Prysznic IMS
« Odpowiedź #80 dnia: 18 Czerwiec 2021, 13:56:43 »
Wstępnie stawiam hipotezę, że wymiana prysznica na IMS dała znacznie większe zmiany niż wymiana sitka na IMS.

Lustro pokaże. :)
Ogólnie ciekawy temat do dyskusji na spotkaniu 4 lipca.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Prysznic IMS
« Odpowiedź #81 dnia: 18 Czerwiec 2021, 17:51:47 »
Wstępnie stawiam hipotezę, że wymiana prysznica na IMS dała znacznie większe zmiany niż wymiana sitka na IMS.

Zawsze było odwrotnie, sitko ważniejsze od prysznica, co jest zresztą logiczne. Pomijając, oczywiście, jakieś wadliwe projekty.
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2021, 18:09:54 wysłana przez WS »

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 398
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: Prysznic IMS
« Odpowiedź #82 dnia: 18 Czerwiec 2021, 18:37:43 »
jakieś wadliwe projekty.

No nie wiem, czy Rota albo ten prysznic są wadliwymi projektami.  :smiech:

Żartuję. ;)

Moje pierwsze obserwacje mogą być wadliwe, okaże się za kilka dni po zakończeniu testów porównawczych. 8)

A może ta reguła dotyczy przede (tylko?) ekspresów kolbowych? Nie wiem.

Pamiętam, jak mi odradzałeś ten prysznic kiedyś, pisząc, że to bez sensu, bo w Rocie ciśnienie się i tak reguluje manualnie. Zobaczymy, może ja się mylę - lustro i smak pokażą. :taktak:

@Valerii - tak - ciekawy temat do dyskusji na spotkaniu - zawsze lepiej, jak kilka osób zobaczy, oceni - będzie obiektywniej. :taktak:
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2021, 19:05:09 wysłana przez Miro Miro »
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Prysznic IMS
« Odpowiedź #83 dnia: 18 Czerwiec 2021, 20:26:14 »
Wadliwy projekt to taki, kiedy budowa prysznica i krążka dyspersyjnego uniemożliwia odpowiednie ich ustawienie, co owocuje kanałami w kawowym ciastku.
Wymianę prysznica mogłem odradzać, a słowa  „manualnej regulacji ciśnienia w Rocie”, nie są moje. Raz, że za ciśnienie dużo bardziej odpowiada przemiał w sitku niż prysznic. Dwa, że nie używam takich sformułowań.

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 398
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: Prysznic IMS
« Odpowiedź #84 dnia: 18 Czerwiec 2021, 21:33:54 »
Przepraszam, mogłem pomylić osoby.

Tak, ciśnienie buduje się na ciastku, wiem - dlatego jestem sam zaskoczony działaniem tego prysznica. Rota nie ma krążka dyspersyjnego, a prysznic IMS ma identyczny kształt jak jego zamiennik no name, który był oryginalnie zamontowany i działał bez zarzutu.

Ale dzięki za wyjaśnienie - niepotrzebny mój żart.

Z prysznica IMS woda leci wyraźnie szybciej, trudniej uzyskać ciśnienie (ok. pół bara różnicy), jest zauważalnie szybsza reakcja w poziomie ciśnienia na ruch/bezruch korbki. Ciastko kawowe na górze jest wyraźniej równiejsze. Pod starym prysznicem często było widać na środku zapadnięty lejek otoczony załamaniem lub załamaniem z niewielkimi dziurkami na całym obwodzie lub jego części - co się pokrywało ze zwężeniem użytego pojedynczego sitka, na powierzchni sitka bywały też nierówności.

Teraz ten efekt jest znacznie słabszy i rzadszy, a zazwyczaj powierzchnia ciasta jest gładka, a środkowe zagłębienie bez lub prawie bez załamań na obwodzie. To nie jest niuansowa różnica - bije po oczach.

Ekstrakcja wygląda na NPF wygląda na równiejszą, a pojedynczy strumyk szybciej się tworzy.

Smak bardziej wyrównany, smaczniejszy - kwaski bardziej miękkie, goryczki "słodsze" - po pierwszym szocie to mnie uderzyło.

Wiem, jak działa placebo, prawo krótkiej serii, biorę też pod uwagę to obniżenie ciśnienia - dlatego musi być dużo więcej obnotowanych prób na obu prysznicach, z tym lekkim obniżeniem ciśnienia na starym.
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 398
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: Prysznic IMS
« Odpowiedź #85 dnia: 06 Lipiec 2021, 15:44:00 »
Test trwa - długi - bo 1, maks. 2 kawy dziennie - ale powoli zbliża się do końca. Dziesiątki prób z krótkimi ujednoliconymi notkami.

Na razie prawidłowość się potwierdza - prysznic IMS narzuca drobniejsze zmielenie, by utrzymać do samo ciśnienie co z tanim prysznicem no name - smak jest bardziej wyrównany, dla mnie lepszy - ekstrakcja jest szybsza, ale równiejsza, ciastko kawowe gładsze.

Hipoteza mówiąca, że w wypadku Roty prysznic wprowadził większą zmianę niż sitko, też się potwierdza - ale czekam do końca z konkluzjami.
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi