Autor Wątek: Noże kuchenne i deski do krojenia  (Przeczytany 52767 razy)

Online siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #180 dnia: 26 Wrzesień 2022, 13:48:35 »
Tak, właśnie zmierzenie. Chyba zostanie suwmiarka, kartka i tablice matematyczne...

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #181 dnia: 26 Wrzesień 2022, 14:31:23 »
Jak dla mnie to prosto nie będzie... wzory są trywialne i w byle arkuszu excelowym można zrobić w ~5 minut, gorzej z pomiarem, bo to tak trochę "na oko" trzeba suwmiarkę ustawić :(
np. zakładając, że to trójkąt równoramienny (szlif symetryczny) wystarcza podstawa (łatwo zmierzyć) i wysokość albo długość boku (to już tak sobie się mierzy...)
Przy jednostronnych szlifach podobnie...
Pierwszy problem, to jak ostrze się już stępiło/wytarło, to pomiar jest oszukany - trzeba nowy, ostry nóż mierzyć ;)
lub skorzystać z danych producenta (o ile podaje...)

Kolejny problem to ostrze nie musi być trójkątem... (foto z https://pyzamadeinpoland.pl/2021/03/jak-kupic-i-naostrzyc-noz/)


sama końcówka takiego ostrza jest na tyle mała, że suwmiarką dość trudno zmierzyć

Jeszcze bardziej się komplikuje przy asymetrycznych, ja mam np. japoński double bevel 70/30 (wg producenta)
coś jak tu opisane: https://www.togknives.com/what-angle-should-i-sharpen-my-knife-at/



Zmierzyć coś takiego suwmiarką to jak dla mnie prawie awykonalne :(


« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień 2022, 14:49:28 wysłana przez WS5 »

Online siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #182 dnia: 26 Wrzesień 2022, 15:56:22 »
Ja liczę na to, że jest prosty, klasyczny szlif bez żadnych kombinacji. A mierzenie zostaje, no cóż... Liczę na to, że chińska suwmiarka da radę, a jak nie to będzie rzeźba :lol: Postaram się przykleić równo taśmę jako punkt odniesienia licząc na to, że jakoś się uda.

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #183 dnia: 26 Wrzesień 2022, 16:10:12 »
Wg mnie problem z suwmiarką jest taki, że nie ma o co zahaczyć, czyli takie porównywanie na oko pozostaje.
Ale z drugiej strony po co to info? Ostrzy się na kąt, który się lubi. Chyba, że do recenzji... ;)
 
Nawet przy tym moim double bevel 70/30 (praworęcznym) mają opcję zmiany na leworęczny, po prostu ostrząc go jeszcze raz odwrotnie (30/70)
Fabryczne ostrzenie nie jest "jedynie słusznym"...



Online siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #184 dnia: 26 Wrzesień 2022, 18:18:16 »
Szczerze? Nie chce mi się na tyle, żeby rzeźbić kt od nowa ;) gdybym potrzebował to papierek ścierny na szybę, do tego kamienie i jechane... Albo od razu bym kupił work sharpa i tyle.

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #185 dnia: 26 Wrzesień 2022, 18:31:17 »
No nie, to tylko samo ostrzenie, jeśli kt jest równa, to takiego bevela od ręki się zrobi, bez zastanawiania na ile było fabrycznie. Czyli troszkę więcej niż szlif główny i wtedy ~5 min roboty diamentem...

Online siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #186 dnia: 27 Wrzesień 2022, 08:58:00 »
Przy ostrzałce typu work sharp nie ma problemu, bo tam mogę nawet na oko próbować przykładając kamień do ostrza, świecić latarką z drugiej strony i regulować aż przestanie przebijać światło na drugą stronę... Ale bardziej chodzi o to, że ja nie potrzebuję kupować takiej ostrzałki do podostrzenia czegoś raz na ruski rok - chyba bardziej by się opłacało wysłać po prostu do naostrzenia. Wydać trzy stówki na ostrzałkę a później dokładać do kamieni trochę słaba opcja, choć z drugiej strony chyba będę miał jeden nóż do naostrzenia całkowicie od zera...

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #187 dnia: 01 Październik 2022, 09:22:44 »
@siewcu tanio i skutecznie
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #188 dnia: 05 Październik 2022, 10:33:54 »
Wynik ostrzenia.

http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1010
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #189 dnia: 05 Październik 2022, 10:53:12 »
No Paaanie, nieźle  :ok:

Taki ostry to on prosto z "pudła" nie był ;)

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #190 dnia: 06 Październik 2022, 21:25:52 »
Wydać trzy stówki na ostrzałkę a później dokładać do kamieni trochę słaba opcja, choć z drugiej strony chyba będę miał jeden nóż do naostrzenia całkowicie od zera...

tego typu można od ręki kupić za ~225 z diamentowymi płytkami
np. ruixin
https://shopee.pl/DIAMENTOWA-OSTRZA%C5%81KA-DO-NO%C5%BBY-PROFESJONALNA-RUIXIN-i.863819794.21846506672?sp_atk=e5929d68-9a8d-4290-b597-5225fa9d98c9&xptdk=e5929d68-9a8d-4290-b597-5225fa9d98c9

to chyba w PL, z CHRL pewnie jeszcze taniej się da... (?)

Co do kupowania płytek, to przy domowym użytkowaniu (zwłaszcza przy miękkich stalach) raczej dożywotnio wystarczą ;)


Online siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #191 dnia: 07 Październik 2022, 09:00:29 »
Za niewiele więcej można kupić work sharp. O chinolach czytałem opinie i wychodzi na to, że to marnowanie pieniędzy.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #192 dnia: 07 Październik 2022, 09:09:36 »
To ustrojstwo wygląda dziwnie i mało stabilnie, chociażby samo mocowanie noża. Work sharp jest bardzo fajny ale nie radzi sobie z bardzo wąskim nożami jeżeli mamy kąt 15-18 stopni oraz z tymi bardzo szerokimi albo długimi bo zasięgi płytek są za małe.

Online siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #193 dnia: 07 Październik 2022, 09:42:36 »
Takich nie mam, ale wygląda tak, jakby dało się to łatwo przedłużyć... Ale spodobało mi się takie coś jak work sharp pivot plus, szczególnie cenowo :D Tyle że mało uniwersalne, jeden kąt ostrzenia.

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Noże kuchenne i deski do krojenia
« Odpowiedź #194 dnia: 07 Październik 2022, 11:00:59 »
Za niewiele więcej można kupić work sharp. O chinolach czytałem opinie i wychodzi na to, że to marnowanie pieniędzy.

Bo ja wiem? Work sharp też specjalnym cudem techniki nie jest, zwłaszcza bez tuningu ;)


Ja mam jeszcze większy badziew, kupiony za 113PLN w 10.2018, + kilka diamentowych płytek dokupiłem później, bo z zestawu za wolno ostrzyły wg mnie...
coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/32827635758.html

Ostrzy się tym w miarę OK (oczywiście własne noże tylko, więc mało ich jest), długie trzeba na 2x (mocowany w ~1/4 długości i ~3/4)
Jak dla mnie jest to znacznie szybsze i prostsze od ostrzenia na kamieniu, bo "z ręki" na kamieniu utrzymać kąt z dokładnością do ~stopnia jest trudno (ja nie potrafię) a tu "samo działa".
Precyzja ustawiania kata też do niczego nie jest potrzebna, trzeba się tylko zdecydować na ile ma być ostrzony  10 / 15 / 20 ? a czy będzie to 18.5 czy 20.5 zamiast zakładanego "20"  to już nie jest zauważalne przy nożu kuchennym.

Ale co kto lubi ;)




 



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi