Autor Wątek: Młynki od Chińczyka  (Przeczytany 157307 razy)

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #450 dnia: 08 Wrzesień 2019, 11:52:37 »


Dzień dobry,
Jako absolutny nowicjusz poczyniłem pierwsze kroki zakupowe.
Bialetti 3tz
Aeropress

Oraz dwie kawy od swiezopalona.pl
Espresso mojures
Columbia supremo

Wcześniej zamówiłem xeoleo, ale z jakiegoś powodu nie został wysłany. Tzn ja nie odczytałem wiadomości od sprzedającego.
W międzyczasie okazało się ze istnieje jeszcze mym54

1. Pierwsze moje pytanie , czy obawiać się przesyłki z Chin (ze względu na dodatkowe opłaty ) ? Czy zamówień z Hiszpanii dotyczy to samo i tez mogą cos doliczyć. Przedział cen 309-400 zł

2. Jeśli mym54 , to ten z plastikowym pojemnikiem ? Przyznam ze średnio mi się podoba. Czy ten pojemnik jest odkręcany  ?

3. A moze wrócić do pierwszego wyboru - xeoleo . 45? 50?

4. W innym poście padło tez pytanie (ale nikt nie odpowiedział )
Jak wypadają te chinskie , ręczne mlynki w stosunku np do wilfy svart, lub innego elektrycznego cenie około 400zl

Pozdrawiam
Michał

1. Najwyżej zapłacisz 23% VAT i tyle. Przesyłki wewnątrz UE są bez dodatkowych opłat.
3. Dużo lepiej kupić MYM
4. Bez porównania. Xeoleo zmieli podobnie jak Wilfa, a MYM dużo lepiej

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #451 dnia: 08 Wrzesień 2019, 11:53:34 »
Plastikowy pojemniczek w MYM'ie 54 jest na wcisk, tak jak kolega wyżej - lepiej wariant metalowy.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #452 dnia: 08 Wrzesień 2019, 13:55:43 »
No i przyszedł. Wykonanie świetne. Udało mi się jeszcze kupić w starej niższej cenie.
Super, a chciałoby Ci się zrobić jakieś zdjęcia żaren i jak mieli trochę gubszy przemiał. Taki powiedzmy, który daje większość cząsteczek koło 1 mm ?


Jak wypadają te chinskie , ręczne mlynki w stosunku np do wilfy svart, lub innego elektrycznego cenie około 400zl
Ja bym zdecydowanie polecał 1Zpresso . Od Wilfy Xeoleo też powinno być trochę lepsze, ale 1Z zdecydowanie najlepszy stosunek jakości do ceny. Przemiawiają za nim dopracowanie, wygoda użytkowania i jakość przemiału. Nie ma Co się zastanawiać tylko kupić i używać.

Offline michallyczek

  • Wiadomości: 8
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #453 dnia: 08 Wrzesień 2019, 17:19:36 »
Wszystko jasne. Dziękuję wszystkim za pomoc !

Offline Pinki911 Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Hario V60-01
  • Młynek: Mym54
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #454 dnia: 08 Wrzesień 2019, 21:54:58 »
Trafiają się jakieś promocje na Mym54? Na tą chwilę albo 90 dolarów z dowolnego kraju z metalowym pojemnikiem albo z plastikowym za 77 plus 10 wysyłka z Hiszpanii.
Z1presso mini z Amazona to to samo (amazon.com/1Zpresso-disassembly-cleaning-Lightweight-Capacity/dp/B07NN1WQXF)?
Pozdrawiam,
Przemek

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #455 dnia: 09 Wrzesień 2019, 07:27:22 »
Trafiają się jakieś promocje na Mym54? Na tą chwilę albo 90 dolarów z dowolnego kraju z metalowym pojemnikiem albo z plastikowym za 77 plus 10 wysyłka z Hiszpanii.
Z1presso mini z Amazona to to samo (amazon.com/1Zpresso-disassembly-cleaning-Lightweight-Capacity/dp/B07NN1WQXF)?
Pozdrawiam,
Przemek
A może tak dzień dobry najpierw w odpowiednim dziale?
Do klasy też tak znienacka wpadasz i odpowiadasz niepytany?
Fux
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Pinki911 Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Hario V60-01
  • Młynek: Mym54
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #456 dnia: 09 Wrzesień 2019, 12:22:17 »
Trafiają się jakieś promocje na Mym54? Na tą chwilę albo 90 dolarów z dowolnego kraju z metalowym pojemnikiem albo z plastikowym za 77 plus 10 wysyłka z Hiszpanii.
Z1presso mini z Amazona to to samo (amazon.com/1Zpresso-disassembly-cleaning-Lightweight-Capacity/dp/B07NN1WQXF)?
Pozdrawiam,
Przemek
A może tak dzień dobry najpierw w odpowiednim dziale?
Do klasy też tak znienacka wpadasz i odpowiadasz niepytany?
Fux


Parę ładnych lat już w szkole nie byłem i nie wpadałem znienacka.
Dlatego też przywitałem się ok 19.30 a ponad 2h później napisałem ten post. Niestety dopiero potem zauważyłem, że posty są publikowane po czasie, w tym wypadku powitanie jeszcze czeka na moce przerobowe moderatorów.
Pozdrawiam,
Przemek

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #457 dnia: 09 Wrzesień 2019, 12:56:56 »
Trafiają się jakieś promocje na Mym54? Na tą chwilę albo 90 dolarów z dowolnego kraju z metalowym pojemnikiem albo z plastikowym za 77 plus 10 wysyłka z Hiszpanii.
Z1presso mini z Amazona to to samo (amazon.com/1Zpresso-disassembly-cleaning-Lightweight-Capacity/dp/B07NN1WQXF)?
Pozdrawiam,
Przemek

Trafiają, ostatnio było -17%. (nawet więcej jakiś czas temu) Czasami można skorzystać z kuponów zniżkowych, no i oczywiście cashback z Planetplus.
Ja zapłaciłem ok 280 zł. za wersję z metalowym pojemniczkiem.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #458 dnia: 09 Wrzesień 2019, 13:45:24 »
Dlatego też przywitałem się ok 19.30 a ponad 2h później napisałem ten post. Niestety dopiero potem zauważyłem, że posty są publikowane po czasie, w tym wypadku powitanie jeszcze czeka na moce przerobowe moderatorów.

Nie widzę postu w przywitalni do akceptacji.
;-)
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Pinki911 Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Hario V60-01
  • Młynek: Mym54
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #459 dnia: 10 Wrzesień 2019, 13:30:04 »
Ja zapłaciłem ok 280 zł. za wersję z metalowym pojemniczkiem.

Bardzo fajna cena. Mógłbyś napisać coś więcej - ile obniżki, z kuponów, skąd wysyłka i czy wysyłka była darmowa?

Uprzedzając potencjalne komentarze tego typu - wiem, że na kawę wydam więcej, po prostu zakupy traktuję jako zabawę w polowanie :)

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #460 dnia: 11 Wrzesień 2019, 00:16:02 »
Nie pamiętam już dokładnie ale miałem jakiś tam kupon chyba, obniżka bodajże -17% i 9% cashback z planetplus, wysyłka z Chin darmowa. (doszło ekspresowo, w niecałe 2 tygodnie)
Po 2 miesiącach obcowania z nim na dzień dzisiejszy byłbym skłonny zapłacić pełną cenę gdybym musiał kupić jeszcze raz, świetny jest nawet na siłę nie potrafię wymyślić wad. Na początku jak żarna były super ostre troszkę pylił ale po tych 2 miesiącach jak już się żarna dotarły jest zdecydowanie lepiej, pyłu tyle co nic a przemiał równiótki jak diabli.
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2019, 00:26:10 wysłana przez k3lt »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #461 dnia: 11 Wrzesień 2019, 15:08:07 »
Mi się pojawiają jakieś opiłki przy regulacji, taki metalowy pył przy gwincie, moim zdaniem to duża wada. Nie wiem co się tam wyciera, ale obawiam się, że gwint przy nakrętce regulacji. Reguluję sporo, bo skaczę od espresso do dripa. Zastanawiam się co z tym aluminiowym gwintem po dłuższym czasie się będzie działo skoro tyle opiłków.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #462 dnia: 11 Wrzesień 2019, 18:02:35 »
Ja nie zauważyłem żadnych opiłków a też regularnie przeskakuję miedzy AP / Espresso.

Offline Dziki029 Mężczyzna

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Hario-V60, Aeropres, Phin, Bialetti+tuttocrema, GAT
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #463 dnia: 06 Październik 2019, 14:52:40 »
Mam pytanie do właścicieli Timmemore Chestnut otóż w trakcie mielenia potrafi się odkręcić nakrętka od osi żarna i zmienia się stopień mielenia. Dokręcałem ręką na maksa a i tak się luzuje. Pomyślałem, że może jakimiś szczypcami dokręcić ale wydaje mi się, że nie powinno się tej nakrętki dokręcać aż tak mocno. Chyba, że się mylę.
Czy ktoś miał lub ma podobny problem.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #464 dnia: 06 Październik 2019, 22:02:02 »
Trzeba ją trochę mocniej dokręcić niż jest to możliwe rękami. Najlepiej przytrzymać nakrętkę kombinerkami a oś dokręcić kluczem nasadkowym. Dobrze jest też wsadzić w otwór w dekielku, niewielką papierową kuleczkę, która podniesie go nieco wyżej podczas mielenia i odizoluje od tej nieszczęsnej, odkręcającej się nakrętki. Nakrętka ma niestety lewy gwint i dlatego dekielek ją odkręca podczas mielenia. Trzeba to kontrolować i od czasu do czasu dokręcać w razie potrzeby. Można też pokombinować z jakimś klejem do gwintów.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi