Autor Wątek: Młynki od Chińczyka  (Przeczytany 157316 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #390 dnia: 24 Styczeń 2019, 11:06:01 »
A nie pomyślicie na przykład o Valerim, który produkuje w Polsce, płaci VAT, ZUS, podatek dochodowy?
Akurat, myślę o Valerim i polecam jego produkty, tylko czy ma coś co jest przykładowo alternatywą dla tych małych młynków z Chin? Czy w ogóle ma teraz jakiś młynek na stanie?  Twoje oskarżenie byłoby na miejscu gdybyśmy mieli do wyboru w Polskich sklepach dowolny produkt, najlepiej polskiej produkcji, ale ściągalibyśmy z Chin żeby zapłacić mniej. Tak nie jest. Poza tym dla niektórych względy finansowe są poważną barierą.

Smutna prawda jest taka, że najbardziej poszkodowani płaceniem za dużo, skoro mogą mniej, przeważnie czują się osoby, dla których ta różnica w cenie nie jest absolutnie żadną barierą.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2019, 11:16:24 wysłana przez krystians »

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #391 dnia: 24 Styczeń 2019, 11:22:05 »
Cytuj (zaznaczone)
Twoje oskarżenie byłoby na miejscu gdybyśmy mieli do wyboru w Polskich sklepach dowolny produkt, najlepiej polskiej produkcji, ale ściągalibyśmy z Chin żeby zapłacić mniej. Tak nie jest. Poza tym dla niektórych względy finansowe są poważną barierą.

Prawda - chętnie wybrałbym Kazaka zamiast jakiegoś wynalazku z Chin, jeśli oferowałby podobną jakość przemiału za wyższe, ale jednak podobne pieniądze. Różnica między 280 a 700 jest jednak zbyt duża - w tym momencie Kazak jest produktem dla zupełnie innego typu odbiorcy.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #392 dnia: 24 Styczeń 2019, 11:53:20 »
To i ja dodam swoje trzy grosze, mimo że zrobił się mały offtop.
Bardzo chętnie kupił bym kazaka, zarówno młynek jak i maszynkę do "espresso" i wspierał każdego innego rzemieślnika czy małą manufakturę, która produkuje coś fajnego. Ale rzeczywistość jest taka, że jesteśmy bardzo często skazani na tańsza masową produkcję.. Ograniczenia finansowe zbyt często są za duże. I o ile na jeden młynek można jeszcze odłożyć te parę stowek, tak kupując wszystko od takich producentów trzeba by mieć worek kasy.

Plus taki, że kupujemy kawę (najczęściej) u rodzimych sprzedawców czy palaczy.

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #393 dnia: 24 Styczeń 2019, 22:20:12 »
vat od 0.01).
VAT nie był przypadkiem dodawany dla przedmiotów o wartości powyżej 22 EUR?

Czy to jest to samo żarno co w popularnym 45mm?
To chyba musisz wystawiającego produkt zapytać.
22eur to próg dla tzw. giftów

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #394 dnia: 25 Styczeń 2019, 09:24:44 »
Ale zdajecie sobie sprawę, że te ograniczenia finansowe wynikają też z takiego podejścia? Im więcej $$$ wysyłacie do Azji, tym mniej jest tu. Jeśli wybieracie patrząc tylko na własną kieszeń, nie dziwcie się, że Wasi czy firm w których pracujecie klienci robią tak samo.

Offline burlap

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: DB, AP
  • Młynek: Specialita
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #395 dnia: 25 Styczeń 2019, 09:29:17 »
Ale zdajecie sobie sprawę, że te ograniczenia finansowe wynikają też z takiego podejścia? Im więcej $$$ wysyłacie do Azji, tym mniej jest tu. Jeśli wybieracie patrząc tylko na własną kieszeń, nie dziwcie się, że Wasi czy firm w których pracujecie klienci robią tak samo.
Jak przeglądem ten wątek (i inne o chińskich młynkach), to zawsze myślę o tym samym. Jakby tu zamówić najtańszy sprzęt z Azji, a najlepiej jeszcze nie płacić VAT i cła...

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #396 dnia: 25 Styczeń 2019, 09:52:30 »
Ale o to chodzi w zakupach z Chin. I z tego powodu tyle kasy u nich zostaje...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #397 dnia: 25 Styczeń 2019, 10:25:20 »
A stało się tak z powodu mądrej dla tego kraju polityki rządu chińskiego, który zainwestował w ściągnięcie do Chin światowej produkcji.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #398 dnia: 25 Styczeń 2019, 11:18:50 »
Jest też tradycja z czasów PRLu żeby nie szanować małych, prywatnych firm. W Skandynawii, Niemczech czy Czechach podejście jest zupełnie odwrotne.

Poza tym jest parcie ogółu na to, aby produkt był, czyli spełnił potrzebę posiadania, ale czy dobrze się sprawdzi i jest wart inwestycji to jest nieważne. Nawet jak się klientowi odradza taki zakup, bo nie sprawdzi się, to klient wie lepiej, że chce tani. Potem ewentualnie można powyzywać producenta jaki to chłam robi, a przeważnie robi chłam bo ludzie nie chcą kupić porządnego produktu. I tak w kółko..

Czasem można by się zastanowić czy nie lepiej posiadać mniej rzeczy, ale porządnych i robionych przez ludzi, którym chcielibyśmy je przekazać.

Z produktami z Chin jest jeszcze taki problem, że są co raz lepszej jakości więc jak ktoś widzi, że może wydać za to samo 300 lub 500 zł to gdzie kupi? Donkiszocie o ile % wzrosły Twoje dochody przez ostatnie kilka lat, a ile wzrosły ceny za produkty, które kupujemy codziennie i usługi jak dostawa mediów? Wielu osób nie stać, natomiast Ci co pieniądze mają to często bardzo się do nich przywiązują.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2019, 12:05:46 wysłana przez krystians »

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #399 dnia: 25 Styczeń 2019, 11:31:33 »


Ale zdajecie sobie sprawę, że te ograniczenia finansowe wynikają też z takiego podejścia? Im więcej $$$ wysyłacie do Azji, tym mniej jest tu. Jeśli wybieracie patrząc tylko na własną kieszeń, nie dziwcie się, że Wasi czy firm w których pracujecie klienci robią tak samo.

Ale ile młynków jest produkowanych w PL? Przecież te $ i tak trzeba wysłać z granicę. Albo bezpośrednio albo przez pośrednika.

OT: W przypadku mojej firmy nie ma tego problemu, a nawet odwrotnie - niestety handlowcy są aktywni w Azji.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #400 dnia: 25 Styczeń 2019, 19:33:22 »
Donkiszocie o ile % wzrosły Twoje dochody przez ostatnie kilka lat
Ostatnio moje zarobki drastycznie spadły, ale nie zmienia to mojego podejścia do zakupów. Nie rozumiem też stary energii na poszukiwanie oszczędności, zwyczajnie szkoda mi życia na szukanie tych kilku złotych rocznie.

Offline Ali7

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Saeco Poemia, Bialetti Moka Express, phin, V60
  • Młynek: C40 IH, Graef CM 702
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #401 dnia: 25 Styczeń 2019, 20:17:57 »
Mnie nawet nie przeszkadza, jak ktoś gdzieś tam daleko coś wymyśli i tanio wyprodukuje. Bardzo dobrze - to napędza postęp.
Ale jak widzę (a kto oczu nie zasłania, ten widzi) przykłady ordynarnego zrzynania pomysłu i projektu w celu wyprodukowania o połowę tańszej kopii, to już mi przeszkadza. Nie kupuję tego. Podrabianych butów i kradzionych samochodów za połowę ceny też nie.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #402 dnia: 25 Styczeń 2019, 21:22:44 »
Ostatnio moje zarobki drastycznie spadły, ale nie zmienia to mojego podejścia do zakupów.
Donkiszocie, przykro mi to słyszeć.  Tym bardziej cieszy, że Twoje podejście w temacie lokowania swoich zasobów finansowych się nie zmieniło.

Niestety praktycznie wszyscy wpadamy w jakiś sposób w pułapki naszego konsumpcyjnego świata. Dlatego staram się być wyrozumiały na różne postawy zakupowe. Wydaje mi się, że robienie ludziom wyrzutów jednak nie jest drogą, która może coś poprawić. Może poza paserstwem które dla mnie jest nie do przyjęcia.  Jednak trzeba budować świadomość wartości tego na co przeznaczamy nasze środki.

Tak jak Ali7 nigdy bym nie kupił nic wiedząc, że to od złodzieja. Tak samo kradzieży intelektualnej nie chciałbym wspierać. Jednak czy jest w tym aż takie zło, że kupi się bezpośrednio produkt z Chin zamiast przez importera w Polsce 50% drożej gdy tych 50% się nie ma?
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2019, 21:42:30 wysłana przez krystians »

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #403 dnia: 25 Styczeń 2019, 21:57:34 »
O ile zapłacisz cło i VAT, to nic w tym złego. Nie zarobi jedynie pośrednik.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #404 dnia: 26 Styczeń 2019, 00:23:49 »
przykro mi to słyszeć
Nie ma w tym nic przykrego (na szczęście), ot moja kolejna decyzja komfortu życia.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi