Autor Wątek: Jaki młynek ręczny pod dripa i espresso  (Przeczytany 4810 razy)

Słowian

  • Gość
Odp: Jaki młynek ręczny pod dripa i espresso
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Wrzesień 2021, 13:15:03 »
Taki dylemat, tańszy JX-Pro ma dokładniejszą regulację, a droższy K-Plus z uwagi na inny kształt żaren mniej pyli, gdyby połączyli te dwa modele, oczywiście ich pozytywne cechy, mielibyśmy młynek doskonały 😉 Ciekawe jak wygląda różnica w "pyleniu" między nimi. Kusi mnie trochę, żeby kupić coś ze stajni 1zpresso, w celach kolekcjonerskich i porównawczych z Turą ::)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Jaki młynek ręczny pod dripa i espresso
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Wrzesień 2021, 13:42:02 »
JX-PRO raczej mało pyli. Jaką kawę bym nie wsypał do Clevera to spływa powtarzalnie w minutę.

Offline grabek_music

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Gaggia Classic Pro, Bialetti 6, French Press, V60
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: Jaki młynek ręczny pod dripa i espresso
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Wrzesień 2021, 20:23:09 »
Niestety ciężko u mnie z wizualizacją i ciężko mi wyobrazić mielimy na grubość soli 

hehe, u nas w domu z trzy rodzaje soli - jodowana, kamienna, himalajska, czasem jeszcze czarna... i każda innej grubości :)

Tylko pytanie teraz JX Pro czy K-Plus?

bierz K-Plus - pokochasz łatwość w ustawianiu i magnetyczny pojemnik na zmieloną kawę

Online MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: Jaki młynek ręczny pod dripa i espresso
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Wrzesień 2021, 21:18:20 »
To zależy czy cena gra rolę czy też nie. Różnica w tym momencie między nimi u Deskowych to 280 zł. A za tą kwotę można kupić sporo akcesoriów do alternatyw. Dla mnie na przykład JX-PRO jest na tyle doskonałym młynkiem do alternatyw, że nie czuję już potrzeby czaić się na coś jeszcze lepszego. Traktuję go obecnie jako młynek docelowy na najbliższe kilka lat i jakoś tak przestałem patrzeć z pożądaniem na młynki dwa razy droższe   Ale jeśli K-Plus bardziej ci się spodoba to absolutnie nie odradzam, pewnie będzie jeszcze lepszy/ trochę inny - bierz i ciesz się pyszną kawą  Co byś nie wybrał będziesz zadowolony...
K-Plus kosztuje 900zł i tak można dokładać w nieskończoność do jakiegoś młynka. Chyba jak miałbym wydać 900zł to już chyba wolałbym kupić nowego MK3 C40.
Wiadomo, że to zakup na lata. Mam mętlik w głowie a tym bardziej do espresso służy mi Eureka Mignom która i tak chce w przyszłości wymienić na Fiorenzato F64 ale dobra nie o tym bo rozmawiamy o ręcznym pod alternatywy.
Zgadzam się, że 280zł mogę kupić wiele dodatków a w koszyku coffeedesk mam jeszcze czajnik Fellow Stagg EKG i  samo V60 :)
Brakuje mi sensownego porównania 1Zpresso JE-PLUS vs 1Zpresso JX-PRO vs 1Zpresso K-PLUS a najlepiej jeszcze po polsku :) :)

Offline jarzynn Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II, Hario V60, AeroPress, Bialetti Moka
  • Młynek: Fiorenzato F64E, 1Zpresso K-Plus
Odp: Jaki młynek ręczny pod dripa i espresso
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Wrzesień 2021, 21:46:54 »
A co dokładnie chcesz wiedzieć o tych młynkach? Każdy z osobna jest bardzo dobrze tu opisany, jak pogrzebiesz i poczytasz to znajdziesz odpowiedz na to co Cię interesuje :)
Ja trochę poczytałem, mam JX (pierwszy ręczny młynek jaki obsługiwałem) i tak mi się 1Zpresso spodobało, ze kupilem K-Plus jako główny/docelowy do alternatyw ;)

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: Jaki młynek ręczny pod dripa i espresso
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Wrzesień 2021, 21:55:32 »
Brakuje mi sensownego porównania 1Zpresso JE-PLUS vs 1Zpresso JX-PRO vs 1Zpresso K-PLUS a najlepiej jeszcze po polsku

Bo w zasadzie takiego porównania to nawet na anglojęzycznym YT nie ma. Jedynie możesz sobie poczytać na reddicie pojedyncze posty.

Offline darellus Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Cafelat Robot
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Jaki młynek ręczny pod dripa i espresso
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Wrzesień 2021, 10:34:19 »
K-Plus kosztuje 900zł i tak można dokładać w nieskończoność do jakiegoś młynka. Chyba jak miałbym wydać 900zł to już chyba wolałbym kupić nowego MK3 C40.
Wiadomo, że to zakup na lata. [...] bo rozmawiamy o ręcznym pod alternatywy.
Zerknij jeszcze w ten test: uniwersytetkawy.pl/kinu-simplicity-vs-comandante/
Tam jest droższa wersja, ale już za 899 zł masz Kinu M47 Phoenix.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi