Autor Wątek: Kaldi - mała koreańska palarka  (Przeczytany 17045 razy)

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Kaldi - mała koreańska palarka
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Lipiec 2016, 14:06:32 »
Teraz, może być już tylko lepiej ...
Nocne palenie, bo w ciągu dnia trudno znaleźć miejsce i czas, by spokojnie pokręcić korbką.
Nie ma dymu bez ognia, jak mówią. Co tu tak czuć, stwierdziła Małżonka wybudzona ze snu  :mrgreen:
Kolor ziarna był odpowiedni, a jeszcze nie było cracka. Także coś tu nie teges, najprawdopodobniej za duży ogień i za wolne kręcenie (dzięki Pafciu za rady).
Obsługa artisana i kręcenie to jakaś ekwilibrystyka. Kliknij jak zaczyna się crack, sprawdź kolor ziarna, odbierz łuskę, kliknij jak się kończy crack.
Pewnie jak będę mniej zafascynowany procesem. Może ogarnę ..
Co prawda jeszcze nie włoskie palenie, ale nie było tego co się spodziewałem. Miało być jasno i przyjemnie. A jest pod espresso  :ogien:
Im dłużej odgazowuje, coraz lepiej pachnie, jest nadzieja ! Jest jakaś radość z tego palenia, co samemu to samemu. Pewnie dlatego nawet tak "nie udany" wypał, cieszy w espresso.
Następne palenie już nie długo.

Ps. Broda jest znakomitym pochłaniaczem zapachów. Także jak ktoś chce mieć zapach palonej kawy na całą noc. Nic tylko zapuszczać :)
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2016, 14:42:52 wysłana przez mr_j »

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kaldi - mała koreańska palarka
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Lipiec 2016, 19:35:48 »


Tymczasem zakończyłem pierwszy cupping w mojej kuchennej mikropalarni.
7 próbek z tych samych kaw (oznaczonych jedynie numerami, by zachować "ślepość") poleciało do Marcina do Lublina, by zrobił niezależny cupping.
Poe, jeśli jeszcze nie próbowałeś to może nie czytaj, by podświadomie się nie nastawiać ;) i mieć niespodziankę co do rodzajów kaw.

Poziom zupełnie wysoki, moim zdaniem wyższy od cuppingu kaw amerykańskich, jaki miałem jakiś czas temu.
Kawy palone jednego dnia we wsadach 125g, testowane 2 dni po paleniu, doza 8.25/150, woda 96, przemiał chemeksowy, 4 min parzenie.
Zwycięzców wyłoniliśmy dwóch - ex aequo:

Etiopia Rocko Mountain - tutaj wszystko jasne. Kawa rozpoznawalna już po aromacie ziaren, charakterystyczna i przepyszna. Było pisane o niej wiele. Nieskromnie wydaje nam się, że wypał dorównuje Antoniowemu. Na pierwszym miejscu zmieściła się też
Kenia Peaberry - w tych małych ziarenkach chowa się eksplozja owocowych aromatów. Pełne "ciałko", mnóstwo cytrusów.
Dalej uplasowało się Kongo DRC, intensywnie rabarbarowe (?), są też suszone owoce, orzeźwiające i znakomite.
Poza podium, lecz wciąż dawały radę Etiopia Limu - jasna, z nutką brzoskwini i kwiatów, Nikaragua Dipilto SHG - miło zbalansowana i słodka, oraz Panama Palmyra SHB - przyjemna, ale w tym towarzystwie nieco nijaka, "bezpiecznie herbaciana".
Na tle konkurencji nieciekawie wyszedł jedynie Salwador SHG Los Nubes mocno orzechowy, lekko gorzkawy - pójdzie do cappu. Co ciekawe ziarna ma najprzystojniejsze, najrówniej wypalone, łuska zeszła najlepiej...
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec 2016, 20:01:07 wysłana przez pafcio0 »

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Kaldi - mała koreańska palarka
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Lipiec 2016, 14:17:57 »
Etiopia z wczoraj. Jeszcze ciut za ciemno. Wcześniej crack, czy zapach i kolor, oto jest pytanie.
Następne palenie spróbuję na mniejszym ogniu.
Z lewej moje palenie, z prawej Mastro Antonio.
2.jpg

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kaldi - mała koreańska palarka
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Lipiec 2016, 15:40:55 »
Spróbuj strzelić z niej espresso, może być niezłe :)

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Kaldi - mała koreańska palarka
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Lipiec 2016, 17:47:53 »
Zrobiłem i powiem, że jestem mile zaskoczony, niezły balans, orzechy laskowe, mleczny posmak, leciutki grejfrut.
Aż strach pomyśleć, jak dojdę do wprawy z paleniem ;)

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Kaldi - mała koreańska palarka
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Sierpień 2016, 01:55:36 »
Hondurasik ... Aż porównałem przed crackiem i po.
IMG_20160818_015458_295.jpg

Offline thesiu Mężczyzna

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Gaggia Classic, Ascaso Steel Uno Prof, Aeropress, Hario V60-02, Phin, Mr Clever Dripper
  • Młynek: Mazzer SJ, Graef CM 70, Graef CM 800, Rhinowares
Odp: Kaldi - mała koreańska palarka
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Sierpień 2016, 14:43:01 »
Może nie do końca dobry wątek ale mam pytanie do domowych palaczy, zwłaszcza tych mieszkających w blokach :) Czy sąsiadom nie przeszkadzają zapachy i latające łuski? Zastanawiam się czy zabrać sprzęt do miasta i wypalać na balkonie.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kaldi - mała koreańska palarka
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Sierpień 2016, 17:04:11 »
Te mikropalarki to inny kaliber. Nie mam w mieszkaniu w bloku okapu nad kuchnią, po prostu uchylam okno. Nic się nie dymi (palę jasno :) ) zapach błyskawicznie ulatuje, łuski lądują w promieniu 30cm od palarki, w 5 sekund ogarnięte.

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Kaldi - mała koreańska palarka
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Październik 2016, 14:28:24 »
Nauka trwa ... Chyba dalej za ciemno. Ach to Rocko. Porównanie do palenia Eli (Mastro Antonio).
kawRocko.jpg

Offline [email protected]

  • Wiadomości: 4
Odp: Kaldi - mała koreańska palarka
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Marzec 2017, 10:49:31 »
a gdzie zakupujesz ziarno?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kaldi - mała koreańska palarka
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Marzec 2017, 11:37:32 »
Paląc budżetowo, dla rodzinki - Arkom.
Paląc wyszukanie - pennineteaandcoffee, rohkaffeebohnen, no i czasem brat coś z USA przywiezie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi