Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 Next
1
Ekspresy kolbowe / Odp: Lelit Victoria PL91T
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tukidydes dnia Dzisiaj o 18:23:48 »
 :Bicz: Mea culpa w takim razie. To wydaje mi się, że skoro technicznie jest taka możliwość, to najlepiej i najszybciej odezwać się do p. Michała z Konesso lub p. Janusza. Jeśli taka dwuotworowa końcówka istnieje, to na pewno mogą ją zdobyć :)
2
Ekspresy kolbowe / Odp: Lelit Victoria PL91T
« Ostatnia wiadomość wysłana przez drwaski dnia Dzisiaj o 18:04:19 »
U mnie jest wkręcana.
3
Ekspresy kolbowe / Odp: Lelit Victoria PL91T
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jka57 dnia Dzisiaj o 17:23:53 »
w której nie można wymieniać końcówek.

Czy aby na pewno?
Pewnym jest że ja w swojej odkręcałem i coś tam podmieniałem z tym że nic mi to nie dało bo ja tym ekspresem i poprzednim "SAGE coś tam" nie umiałem spieniać mleka.
A sama końcówka u mnie wyglądała tak.

20220825_131851.jpg

Ekspres z rocznika jak widać.

20220610_143445.jpg

Swoją drogą był to fajny domowy ekspres.

Jka
4
Ekspresy kolbowe / Odp: Lelit Victoria PL91T
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tukidydes dnia Dzisiaj o 17:07:10 »
Dyszę czy końcówkę dyszy? Precyzyjnie tu trzeba :) Ewentualnie wyślij fotkę. W oryginale Victoria ma prostą dyszę pary z jednym otworem, w której nie można wymieniać końcówek. Słyszałem, że Lelit w czasach Covidu z powodu problemów z dostępnością części montował czasami dysze przeznaczone do bardziej zaawansowanych modeli. Niektórzy właściciele robią to też na własną rękę. Także jest opcja, że masz niestandardową dyszę.
5
Ekspresy kolbowe / Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fill dnia Dzisiaj o 15:34:03 »
Ale o czym ty piszesz...
Czy ujęcie gorącej wody nie jest przy dnie bojlera pary ??? Dlaczego ciśnienie pary ma jej nie wypchnąć?



6
Ekspresy kolbowe / Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PiotrekBM dnia Dzisiaj o 15:17:54 »
No właśnie problem w tym , że z parowego bojlera jak spadnie ciśnienie to części wody nie usuniesz w sposób o którym piszesz ( chyba ze miałbyś odpływ w dnie bojlera , wtedy woda spływa tam gdzie niżej ). Ale tak nie jest , rurkami woda płynie do góry do wylewki tylko wtedy gdy jest ciśnienie wyższe niż na zewnątrz.
7
Ekspresy dźwigniowe / Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Valerii dnia Dzisiaj o 15:05:24 »
Preinfuzja przy ciśnieniu 1-2 bara - całkem OK, ale preinfuzja przy 0 bar niszczy ciastko.
8
Ekspresy kolbowe / Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kfiatos dnia Dzisiaj o 14:48:49 »
Pierwsze Micry  są już sporo ponad pół roku u naszych forumowiczów.
Mam pytanie. Rozbierał ktoś ekspres , zaglądał do środka?
Jest możliwość mechanicznego spuszczenia wody ( tj odkręcenia zaworu) w bojlerach parowym i kawowym ?  Czy są tam takie zawory?
Czy tylko Mini ma  zawory serwisowe.
Ja mam ekspres od sierpnia 2023. Wczoraj robiłem proste odkamienianie (używałem ŻK i od miesiąca bestmax premium). Woda była niebieskawa z obu bojlerów więc chyba coś to daje. Z parowego zrzucisz wodę poprzez nagrzanie, wyłącznie prądu i odkręcenie zaworu wylewki gorącej wody. Imo 2 razy wylać i napełnić wystarczy. Ja zrobiłem 4 razy aż woda przestała być niebieskawa. Kawowy to wystarczy raz napełnić odkamienianiaczem i potem przelać że 3L wody :)
Jako ciekawostkę powiem że woda z filtra ma u mnie 180ppm a po 2 tyg używania ekspresu (wylewki gorącej też) z boilera parowego leci ok 1000 więc trzeba tą wodę wymieniać
9
Ekspresy dźwigniowe / Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Antonio dnia Dzisiaj o 14:41:31 »
Preinfuzja niejako wymusza drobniejsze zmielenie kawy. Dla jasno palonych ziaren jest to istotne.
10
Ekspresy kolbowe / Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PiotrekBM dnia Dzisiaj o 14:38:34 »
Pierwsze Micry  są już sporo ponad pół roku u naszych forumowiczów.
Mam pytanie. Rozbierał ktoś ekspres , zaglądał do środka?
Jest możliwość mechanicznego spuszczenia wody ( tj odkręcenia zaworu) w bojlerach parowym i kawowym ?  Czy są tam takie zawory?
Czy tylko Mini ma  zawory serwisowe.
Strony: [1] 2 3 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi