Autor Wątek: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.  (Przeczytany 130071 razy)

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #135 dnia: 03 Styczeń 2017, 19:42:49 »
jestem po pierwszych rozmowach z Fracino. Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu wstępnie zaproponowano mi model Contempo w wersji zasilanej gazem. wszystkie szczegóły przedstawię po otrzymaniu oferty która zgodnie z zapowiedzią ma być najpóźniej w czwartek.
powiedzcie mi co sądzicie ogólnie o Fracino, jakie macie doświadczenia, jak wyglądają kwestie serwisowe no i czy ich młynki są warte uwagi. Rozważałem opcję żeby z jednego miejsca wziąć cały gruby sprzęt ale nie wiem czy to do końca dobry pomysł.
Jeżeli chodzi o kompleksowe przygotowanie mobilnego punktu to fracino się niby z tego wycofało, oni przygotowują cały sprzęt natomiast kwestię zabudowy rozwiązują poprzez wskazanie firm z którymi współpracują. Owe firmy są z wielkim doświadczeniem i mają zabudowy przygotowany pod dowolne konfiguracje sprzętu (chodzi głównie o odpowiednie wyważenie i rozkład masy).
Kolejna sprawa czy macie jakieś uprzedzenie do ekspresów automatycznych, czy jednak widząc konkretną dźwignię w kawiarni z miejsca stawiacie ją o poziom wyżej ??
Barts co do upierdliwości to wiem o czym gadasz, mam podobnie :lol2:
Ja poszukuję nowego sprzętu, z uwagi na korzystanie z dofinansowania - jest to niejako problem bo wolałbym kupić kilka rzeczy używanych ale z drugiej strony to przez pierwszy rok nie muszę wykładać własnego kapitału (mogę go odłożyć i po roku wykorzystać jako wkład do kolejnego dofinansowania)
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2017, 19:51:43 wysłana przez SulBar »

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #136 dnia: 03 Styczeń 2017, 22:12:23 »
Kolejna sprawa czy macie jakieś uprzedzenie do ekspresów automatycznych, czy jednak widząc konkretną dźwignię w kawiarni z miejsca stawiacie ją o poziom wyżej ??
Masz na myśli automat typu Jura, czy automat typu pompa zamiast sprężyny w dźwigniowcu?

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #137 dnia: 04 Styczeń 2017, 11:58:51 »
"Masz na myśli automat typu Jura, czy automat typu pompa zamiast sprężyny w dźwigniowcu"
"Maciek" źle sformułowałem pytanie
chodzi mi o ekspresy elektroniczne gdzie zamiast dźwigni mamy elektroniczne dozowanie ilości wody - ilości kawy
Kawiarnie gdzie widzę automaty typu Jura sam omijam szerokim łukiem pomimo że nie jestem ani specjalistą ani też wielkim kawoszem ale wyjątkowo kiepsko mi się kojarzą. Idąc do restauracji liczę na dobrą obsługę i jeszcze lepsze jedzenie natomiast w kawiarni dobrą kawę i odpowiednie jej przygotowanie.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #138 dnia: 04 Styczeń 2017, 13:19:43 »
Tak myślałem ale wolałem się upewnić ;)
Takie pół-automaty to nic złego, to wszechobecny standard, na pewno nie mam uprzedzenia do takich maszyn, tym bardziej, że sam mam taką na blacie.
Dźwignia przyciąga wzrok, wymaga więcej uwagi od operatora, za co potrafi się odpowiednio odwdzięczyć. No i jest bardziej "mobilna" - sprężyna zamiast pompy.

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #139 dnia: 04 Styczeń 2017, 21:54:31 »
właśnie otrzymałem ofertę od fracino
- retro 1 gr dźwignia dual fuel - 12468,00
- retro 2 gr dźwignia dual fuel - 17342,00
- contempo 1 gr manualny dual fuel - 10914,00
- contempo 1 gr elektroniczny dual fuel - 12468,00
- contempo 2 gr manualny dual fuel - 14890,00
- contempo 2 gr elektroniczny dual fuel - 17342,00
- młynek Fracino K3 - 2900,00
- młynek Fracino Luxomatic  - 3500,00
podane ceny są cenami netto bez rabatów (wysokość rabatów podadzą w przyszłym tygodniu jak sie rozpoczną akcje promocyjne).
wszystkie modele są gazowo/elektryczne.
Jak na razie najbardziej podchodzi mi contempo 2gr w wersji półautomatycznej. wygląd i wykończenie jak najbardziej pasujące.
ciekaw jestem waszej opinii czy warto w to inwestować czy nie (contempo 2gr +Luxomatic)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #140 dnia: 04 Styczeń 2017, 22:20:22 »
Za 3500 netto to można mieć chyba jednak lepszy młynek, zwłaszcza że w UK kosztuje on, patrząc na pierwszą z brzegu ofertę,  430GBP netto,  niech będzie 2300pln netto...

Taka sama przebitka jest na ekspresie 2225gbp niech będzie 12000  PLN netto.

Zamów na wyspach jak dobrej ceny nie dadzą. Napisz do UK żeby Ci ofertę przygotowali. I negocjuj.
LMWDP #469

Offline Tasma

  • Wiadomości: 9
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #141 dnia: 05 Styczeń 2017, 13:20:01 »
Ja prowadziłem mobilną kawiarenkę i mam dość duże doświadczenie z ekspresami. Zdecydowanie nie polecałbym Francino na outside.
Z doświadczenia mojego i producenta kawiarenek wiem, że gaśnie w nich płomień i dość długo się nagrzewają.

Gdyby coś, to mam Astorie Perle AL 2 Manual na sprzedaż, i dementuje wcale nie musisz kupować nowych sprzętów do dofinansowania z UP, wystarczy że przedstawisz oferte i po zakupie fakturę. Ja kupiłem nową maszyne i uważam że to nie potrzebne, te maszyny są niezawodne, bo proste w budowie a przy zakupie traci się na wartości od ręki 1-2 tys. Ciężko na rynku o gazówkę, ale jak się dobrze poszuka to idzie znaleźć.

W dziale pchli targ zerknij na Astorie, to moja oferta, link olx https://  www.  olx.pl/oferta/profesjonalny-ekspres-do-kawy-astoria-CID619-IDjyXUz.html

Offline Tasma

  • Wiadomości: 9
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #142 dnia: 05 Styczeń 2017, 13:21:47 »
I Btw, mobilna kawiarenka często pakuje w pułapki, których jest dużo. Jeśli chcesz o to podpytać to dzwoń śmiało 535-871-103, ja nie miałem tej pomocy - a bardzo by mi się przydała  :taktak:

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #143 dnia: 07 Styczeń 2017, 22:24:33 »
Sul Bar  widze ze dostałeś wycne.... za pierona żadnego bym nie kupował ekspresu za 15 tys..kiedy można lepsze kupić taniej z gwarancją po serwisie. I to znacznie tanie.
Kolejna sprawa.... a jak bierzesz dofinansowanie to musisz utrzymć działanie przez 2 lata chyba?
nie możesz zawiesić i ciągle placisz zus.. nawet jeśli ten niski..... 400zl miesięcznie to i tak w skali 2 lat trochę.
w układzie  kiedy bierzesz bez dofinansowania jesteś wolny...zawieszasz kiedy chcesz.
przewineło sie w temacie tego mnóstwo:
astoria perla i inne modele bo dokładki gazowe fabryczne widziałem w 2 modelach innych
bezzera, ibertal, eletra,faema, wega,gagia, san marco, i jeszcze pewnie z 6 firm więc szukaj , bo wiem jaki kit, i bełkot marketingowy można otrzymać od delerów,sprzedawców...nie wskazując nikogo:)

pytanie zasadnicze:
czy dofinansowanie możesz przeznaczyć na składki....pewnie nie bo to sensu by nie miało......i tak masz obniżony zus
więc dostajesz 15 tys ...z wymogiem utrzymania działalności przez 2 lata ( inaczej zwrot kasy ) i w tym czasie musisz wypracować zysk około 9 tys ( już po po podatkach ,vatach itp ) - ciąge zakładam że naprawdę mało jest miejscówek gdzie sezon i zarobek masz non stop cały rok albo te wahania są małe - no chyba że masz super hiper miejscówke gdzie ludzie są non stp...
Ja tam wolę wlność, kupie taniej ekspres ,nikt mi nie będzie w kwity zaglądał, nit nie będzie sie wymądrzał, nie będe sie musiał nikomu z żadnego urzędu dającego dotacje  tłumaczyć ,co po co i jak dlaczego.. jak biznes będzie sie kręcił w miejscówce działam, jak nie - zawieszam - i koniec kropka -czekam na sezon nie płacąc ani złotówki ,no ale ja zakładam że będe działał sezonowo ,tak czy inaczej z rozmów jakie przeprowadziłem z posiadaczami mobilnych wynika że ciężko naprawdę ciężo mieć miejscówke dobrą non stop cały rok .



« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2017, 00:19:05 wysłana przez kuń »

Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #144 dnia: 08 Styczeń 2017, 13:20:34 »
Dofinansowanie które uzyskałem nie pochodzi z UP, jest z LGD. jedyny wymóg jaki jest taki ażeby w perspektywie 5lat utrzymać jeden średnioroczny etat (tzn. że mogę zawieszać działalność ale w przeciągu 5lat muszę opłacić 12 składek ZUS oraz przedłożyć zaświadczenie z ZUS o pobieraniu podwójnych składek z racje tego że pracuję na etacie. składki za te 12miesięcy to ok 4000zł). Generalnie to nie zakładam zamykania działalności w najbliższych latach więc z kosztami utrzymania się liczę i zakładam że na nie zarobię. W chwili obecnej wygrałem przetarg na 5imprez plenerowych, każda na ok3-4 tyś ludzi, wyłączność na sprzedaż alkoholu jedzenia i napojów gorących, trwają negocjacje odnośnie drobnicy typu wata, popcorn gofry itp dodatkowo 5 kolejnych plenerów w formie festynu na ok 500 osób dostałem w gratisie. wszystko mam pod nosem w odległości do 30km od bazy.
mogę się ubiegać po roku prowadzenia działalności o wsparcie na rozwój w kwocie do 300tyś zł, no i w sytuacjach wyjątkowych o wsparcie pomostowe w kwocie ok 1200-1500 zł na utrzymanie bieżące (np.ZUS itp ale również prąd gaz czy koszt najmu lokalu) - na pomostówkę raczej nie mam szans z uwagi pracy na etacie, ciężko będzie wykazać że mi brakuje kasy na opłaty.
Niestety w moim przypadku sprzęt zakupiony musi być nowiutki - jest to wielki mankament gdyż ceny są niebotycznie zawyżone a utrata wartości podobna jak z samochodem - wyjeżdżasz za drzwi salonu i tracisz 30% wartości.
Wysłałem zapytanie ofertowe w dwa miejsca w UK niestety jeszcze nie mam odpowiedzi. Podejrzewam, że od otrzymanej oferty spokojnie 10% jeszcze urwę a jeżeli dobrze pójdzie to może i więcej. Gość z którym rozmawiałem kazał się wstrzymać z zakupem gdyż na przełomie styczeń/luty pojawią się bardzo atrakcyjne oferty promocyjne.
kolejna kwestia przemawiająca za nowym sprzętem to fakt że o sprzęcie baristycznym nie mam zbyt wielkiego pojęcia i nie chciałbym się wpakować na minę, no i kolejny fakt że w biznes planie w persektywie dwóch lat nie uwzględniałem kosztów serwisowych - liczyłem bardziej na gwarancję.
 
I Btw, mobilna kawiarenka często pakuje w pułapki, których jest dużo. Jeśli chcesz o to podpytać to dzwoń ...:taktak:
wielkie dzięki na pewno się odezwę i skonsultuję w kilku kwestiach. od kilku lat obstawiam imprezy plenerowe no i ta moja kawiarenka ma być niejako uzupełnieniem oferty.

Offline Tasma

  • Wiadomości: 9
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #145 dnia: 08 Styczeń 2017, 14:22:41 »
kolejna kwestia przemawiająca za nowym sprzętem to fakt że o sprzęcie baristycznym nie mam zbyt wielkiego pojęcia i nie chciałbym się wpakować na minę, no i kolejny fakt że w biznes planie w persektywie dwóch lat nie uwzględniałem kosztów serwisowych - liczyłem bardziej na gwarancję.

Ekspresy gazowe to łopatologiczna technologia, No moze nie licząc grupy. Bojler podgrzewany przez płomień, jedna komora z parą druga z gorąca wodą, odejście do grup ktore działają za pomocą sprężyn podobnych do resorów. Zabezpieczenia awaryjne działają na zasadzie presostatow manualnych, a jedyna elektronika to pompa wody, stosunkowo niezawodna. Nie masz czego sie obawiać w użytkowaniu, awarie sie rzadko zdarzają, to jak z mercedesem z 1980roku, licznik sie przekręcał po milionie kilometrów i auto jeździło dalej, a nowoczesne mercedesy sa tak upakowane elektronika ze po 2 miesiącach jedziesz na serwis. (Przykłady aut z zycia wzięte :p )

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #146 dnia: 08 Styczeń 2017, 14:53:27 »
nu to ino pogratulować wygrania przetargów:)  ja czekam dalej na decyzje czy w ogóle  ogłoszą:)
jak masz takie warunki finansowania to nic ino brać:) weź nówkę astorie po roku jako zdezelowaną odkupie chętnie za grosze:)


Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #147 dnia: 09 Styczeń 2017, 08:19:40 »
na te finansowanie czekałem dobre trzy lata, a przez ten czas dorabiałem innych i załatwiałem po znajomościach fv.
mam dobre układy z zamawiającym, był zadowolony z moich usług w minionym sezonie a przede wszystkim chciał się pozbyć kłopotu i mieć jeden podmiot odpowiedzialny za cała strefę np. gastro (dostaje kasę, ma problem z głowy a dodatkowo może sobie chodzić i tylko marudzić ...)

Ekspresy gazowe to łopatologiczna technologia, No moze nie licząc grupy.

coś w tym jest, wczoraj miałem okazję zobaczyć Bezzera gazowego i to jest faktycznie łopatologia ale działająca   [emoji38].
Niestety w mojej sytuacji jestem zmuszony na nowy z uwagi na dofinansowanie. w chwili obecnej czekam na ofertę na Bezzera, Astorie, Futurmata. Generalnie do 16.01 muszę coś wybrać (młynek i ekspres - to co najdroższe) reszta (przynajmniej większość) będzie z akcesoriabaristy
Będę wdzięczny za sugestię w którą stronę pójść (młynek i ekspres)  oraz jeżeli ktoś ma chęć rozpisać wyposażenie podstawowe niezbędne do funkcjonowania małego punktu.
A już wkrótce zapraszam wszystkich na kawę  (o ile wszystko wypali) :-\
jak masz takie warunki finansowania to nic ino brać:) weź nówkę astorie po roku jako zdezelowaną odkupie chętnie za grosze:)
zapis z LGD jest następujący : przez okres rozliczeniowy utrzymać etat średnioroczny. w moim przypadku mam 5lat na rozliczenie środków od dnia podpisania umowy no i w tym okresie muszę utrzymać jeden etat (może być z przerwami). a co do odsprzedania to jak już wcześniej wspomniałem na razie nie myślę o zamykaniu działalności (jeszcze jej nie założyłem), a w razie draki będę miał fajnie urządzoną kuchnie  :taniec:

Offline barts

  • Wiadomości: 10
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #148 dnia: 09 Styczeń 2017, 13:27:16 »
ta gazówka bezzery ,jakies namiary? ceny?

Offline Ukasz

    • xCafe - palarnia kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 186
  • Ekspres: Ascaso Duo Steel, DeLonghi esam 4200
  • Młynek: i-steel
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #149 dnia: 09 Styczeń 2017, 14:17:26 »
zapis z LGD jest następujący : przez okres rozliczeniowy utrzymać etat średnioroczny. w moim przypadku mam 5lat na rozliczenie środków od dnia podpisania umowy no i w tym okresie muszę utrzymać jeden etat (może być z przerwami). a co do odsprzedania to jak już wcześniej wspomniałem na razie nie myślę o zamykaniu działalności (jeszcze jej nie założyłem), a w razie draki będę miał fajnie urządzoną kuchnie  :taniec:

5 lat ???? Niemożliwe! Dlaczego w Twoim przypadku? Powinno być 2 lata od daty całkowitego rozliczenia inwestycji. (Np drugiej transzy jeśli dotacja jest podzielona ...)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi