Autor Wątek: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.  (Przeczytany 130070 razy)

Offline barts

  • Wiadomości: 10
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #120 dnia: 21 Listopad 2016, 11:30:10 »
Myslę że rowerowe dadzą radę.
sprawdziłem mocowania tarcz moto, zupełnie inne , trzeba by dorabiać adaptery itp ,toczyć, a jak dam tarcze rowerową bedzie ok, wywierci sie i nagwintuje 6 otworów i gotowe.
Namierzyłem stare porządne klamko-mentki schimano jakie wyszperałem w domu, odkręciłem moduł manetki ,zostały same solidne klamki ( jakaś stówa w kieszeni )
Odnosnie budy... noo gotowa:)
drewno olchowe ,klejone klejem do drewna  :) całość trzyma skale 1;30 :) nawet mieszadełka do kawy - z jakich zrobiłem modeli - mają odpowiednią skale.
Ot chwila nudy w warsztacie:).
Dzisiaj mam mieć wycenę  od stolarza,ciekawe czy będzie konkret  czy znowu...eeeeeee.ohhhhh...uj.....ekh.....wmmmmm.....no wiszpan.... zadzwoń pan we srode tak..we czwartek bedzie dobrze:)

Offline barts

  • Wiadomości: 10
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #121 dnia: 21 Listopad 2016, 16:25:57 »
Licząc że materiału pójdzie koło 8m2 za 50zl m2.... deska modrzew... do material 400 ....... Transport 100... a stolarz ile che za gotową bude-nic przecież skomplikowanego... no w 2 tys sie powinniśmy zamknąc....

Offline maciekz

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #122 dnia: 22 Listopad 2016, 23:04:16 »
Do takiego rodzaju hamowania dobre byłyby hamulce bębnowe, tylko nie wiem, czy ktoś jeszcze robi (nowe) rowerowe. No i  ten styl...

Offline barts

  • Wiadomości: 10
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #123 dnia: 24 Listopad 2016, 09:13:54 »
niby tak ale...
2x heble bębnowe-nowe- bez problemu do kupienia-  440zl  + klamki oryginalne bo lepiej współpracują -jakaś stówa + rozwalenie  koła i zaplecenie od nowa ( tysz 36 szprych ale w posiadanej obręczy są otwory na grube szprychy- grubsze mniż 2,33 mm a to max do piast rowerowych z bebnem, więc rozwiercanie otworów w hamulcach? bezsens..albo cieńsze szprychy, tak samo glupota.
36 szprych razy 2 koła razy 3zł szprycha  wychodzi  ponad stówa na koło   ( pomijam problemy z ich montażem )
samo zaplecenie po 50zl na koło.
jak by nie liczył 7 stów i to i tak mało .......... a nie powiedziane ze bedą dobrze pracowały. Bo trzeba kombinować miejsce montowania tego zaczepu jaki jest przeważnie montowany do rury widelca.
Pomijam sprawę ośki....nie wiem czy moja by pasowała, pozatym piasty są przystosowane do widelca.... czyli mocowanie 2 punktowe a ja mam 1 punktowe.
Heble tarczowe :2x  49 zl tarcze 203mm  -tanie - plus promocyjne avidy 5 nówki za 273zl  , klamki mam ,kwestia linek i pancerzy.
proste dospawanie porządnego plaskownika z 2 otworami ( do podłużnicy )  oraz nawiercenie i nagwintowanie 6 otworów na sruby mocujace tarcze , koniec kropka -zamykam sie w niecałych 4 stówach.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #124 dnia: 27 Listopad 2016, 11:13:49 »
Ja to chyba głupi jestem... no bo jak inaczej tłumaczyć moje niezrozumienie dla cen robocizny -juz dostałem oferte za robote 2,2 tys  robota ze 2 dni? no 3 licząc schniecie kleju na klejonke...
( tosz ja mam w planach wzmocnienie więźby dachowej w domu bo sie ciut rozjeżdża i za tydzien roboty kilku chlopa z cięzkimi belkami ciesla chce 4 tys zl, a roboty jest o wiele wiele więcej itp.
 Odnosnie  wymogów jakie dają mi stolarze żeby wykonać budę....
  Sam jestem rzemieślnikiem i nie rozumiem takiego podejścia , np zamawiając pierscionek dla ukochanej nie dajesz rysunku technicznego -dajesz wskazówki jak to ma wyglądać albo złotnik sie pyta, jaka szyna...czyli ta obręcz-obrączka od dołu pierscionka czy szeroka czy wąska, jak słyszy rzemieślnik ze maksymalnie wąska to wystarczy, jego sprawa jak to zrobić zeby sie trzymało,ładnie wyglądało,sztywność trzymać musi i nie może sie zginać,złamać,koniec kropka .

a ja słysze..
"Weź Pan narysuj z wymiarami itp i gdzie drzwiczki i jakie szerokie wysokie....a  ja to zrobie...."
No ok zrobić sobie można ale to ma trzymać sztywność w czasie jazdy....drzwiczki przerwą sztywność- ciągłość  1 burty, więc logiczne jest zostawienie nad i pod drzwiczkami po jednej desce na całej długości budy..tosz pytam! jaka szerokość deski starczy żeby utrzymać sztywność ramy? czy no po 5, 7, 10cm zostawic z góry i dołu? bo to determinuje wysokość drzwiczek...całosciowo burta ma koło 60cm - 2,5cm na blat= 57,5cm  i teraz minus 5 czy 7 czy 10 razy dwa  co daje odpowiednio 47,5  lub 43,5 lub 37,5 cm wysokosci drzwiczek....no różnica jest znaczna..

Przy podejściu stolarzy na jakich trafiłem to wychodzi ze sam mam narysować, zaprojektować,oni zrobią biorąc dobrą kasę, a jak sie rozpieprzy na wybojach....no co...???? sam Pan chciałeś.....przecierz to sie musiało rozwalić  bo za cieńkie dałeś deski itp.....i wzmocnienia za słabe itp.....
no tosz o to pytałem..to mi kazałeś Pan narysować i tak w koło macieju....
Nieco flustracji przeze mnie w tym temacie zabudowy przemawia...no ale czemu sie dziwić.
Jako ze tamat kompendium ,podpowiedzi i porady dla ewentualnych wariatów stawiających samodzielnie mobilne.....bierzcie pod uwagę stolarkę,kto i jak to zrobi i za ile...
a co do mnie....postanowiłem zawstydzić fachowców:)
Mam znajomego emerytowanego stolarza ,po masywnym udarze, z paraliżem jednostronnym, ale ma łeb, można sie z nim dogadać i ma doświadczenie 40 lat w stolarce z cheblem w łapie ,porządną krajzegę i grubościówkę .
     Kupie długie ściski stolarskie ze 4 sztuki zeby nie trzeba było nic trzymać i kleic wygodnie , skończy się na tym że w kilka dni po pracy korzystając z użyczonej odplatnie stolarni zrobię zabudowę,może nie będzie tak ładna profesjonalna itp nie będzie jaskółczych ogonów,wczepów kołków ale z z tego sie nie strzela.
eh.


Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #125 dnia: 27 Listopad 2016, 13:01:50 »


mam w planach wzmocnienie więźby dachowej w domu bo sie ciut rozjeżdża i za tydzien roboty kilku chlopa z cięzkimi belkami ciesla chce 4 tys zl

Nie wiem jak w Twoich okolicach, u mnie cieśla zawsze woła mało a w trakcie roboty nagle wyrastają przeszkody generujące koszty. Z rozebranym dachem Twoja pozycja negocjacyjna jest wyjątkowo słaba a jeśli ktoś się uprze i postawi na swoim dziwnym trafem zdarza mu się jakieś nieszczęście typu pożar.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #126 dnia: 27 Listopad 2016, 13:10:51 »
luz..poniemiecka więźba była rozbabrana przez zakład kumunalny w latcha 60 pużniej posztukowana  bo stracili rezon.
Narazie sie trzyma ale lekko siadło, dodamy wzmocnienia,żadnego zdejmowania dachu,więźby,pokrycia.
dodamy  kleszcze,platwie,jetki,co trzeba sie wzmocni,skręci śrubami, dodamy słupy,materiał wysezonowany juz na strychu leży .

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #127 dnia: 29 Listopad 2016, 16:34:16 »
Co do pomysłów - przyczepka rowerowa. trochę bym się bał mając na sztycy taki ciężar z wysokim środkiem ciężkości.




Piaggio APE wydaje się ciekawą opcją:

LMWDP #469

essewissa

  • Gość
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #128 dnia: 29 Listopad 2016, 17:36:13 »
https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/09/a3/e7/29/wine-with-a-view.jpg
też chyba Piaggio, po Lizbonie popyla z winem, malutkie to to, ale klimat ma. Ciekawe ile kosztuje.

Nawet jest jeden mobilna kawiarnia
http://otomoto.pl/oferta/piaggio-ape-50-pickup-mobilna-kawiarnia-faktura-vat-model-ape-af4t-ID6yF1bP.html
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2016, 17:40:10 wysłana przez essewissa »

Offline Lisu

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Ascaso Basic, La San Marco 95-pract-a
  • Młynek: Ascaso i2-mini
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #129 dnia: 21 Grudzień 2016, 18:45:21 »
Witam
Od lutego planuję wystartować z wózkiem własnej produkcji😀 przystosowanym do sprzedaży kawy. Wszystko generalnie ok, mały problem napotkałem po rozmowie z panią z sanepidu w sprawie ekspresu. Powiedziała mi, że potrzebna jest tzw. deklaracja zgodności. Generalnie rozumiem, że ekspres musi spełniać jakieś wymogi, to oczywiste, jednak nie mam pojęcia gdzie można takową znaleźć. Dodam że ekspres chcę zakupić używany. Wpadł mi w oko jednogrupowy Grimac lub San Marco. Dzwoniłem do firmy, która sprzedaje takowe i pan po drugiej stronie słuchawki wyraził zdziwienie, bo nigdy go nikt o coś takiego nie zapytał, a ekspresów takich zainstalował już wiele. Może ktoś z forumowiczów posiada wiedzę na ten temat.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #130 dnia: 22 Grudzień 2016, 10:22:24 »
Zapytaj pani z sanepidu co to za deklaracja? Może o znaczek CE chodzi? Jeśli tak to powinien być na tabliczce znamionowej.
LMWDP #469

Offline maciekz

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #131 dnia: 23 Grudzień 2016, 18:42:20 »
Deklaracja zgodności to "drugie pół" do znaczka CE. Powinieneś od producenta dostać bez problemu, zwykle jest po prostu na początku/końcu instrukcji

Offline barts

  • Wiadomości: 10
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #132 dnia: 29 Grudzień 2016, 20:18:54 »
a tak z ciekawości Lisu:
jakie dostałeś wytyczne od senepidu? te same nie okreslone zapisy o powierzchniach zmywalnych itp?
Na odpowiedź po zadaniu  pytania czy powierzchnia zmywalna to drewno modrzewiowe olejowane olejem do blatów kuchennych czekam juz dobre kilka miesięcy.
jest lista certyfikowanych doradców czy jak to sie tam nazywa senepidowskich i można z nimi konsultować odpłatnie, dobrze wiedzą co sanepid z okreslonego terenu puszcza a co nie.
pamiętaj wszystko na papierze:)
szerokości max budy nie przekroczyłes?
pochwal sie swoją samoróbką.


Offline SulBar Mężczyzna

  • Wiadomości: 94
  • Ekspres: V60-2; kawiarka Gat Carmen; Astoria Calypso, Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Zassenhaus Caffettiera, Lelit William pl72
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #133 dnia: 01 Styczeń 2017, 15:55:58 »
Witam wszystkich forumowiczów
Jest to mój pierwszy wpis ale nie ostatni.
Również przymierzam się do uruchomienia mobilnej kawiarenki (okolice Olsztyna)
Jeżeli chodzi o biurokrację to z dnia na dzień przekonuję się, że Polska to bandycki kraj stworzony na potrzeby kryminalistów.
Ilu urzędników tyle też decyzji (na piśmie) - jak się ustosunkować do pięciu różniących się od siebie decyzji (pięć wizyt w sanepidzie, pięciu urzędników , pięć decyzji)
w tym wątku pojawiło się określenie, że kawiarnie rowerowe przypominają nieco karawan - z przykrością stwierdzam że mam podobne odczucie. Marzy mi się mobilny punkt ale w nieco odmiennym stylu np. Syrenka 105 bosto
Kolejny problem który napotkałem to kwestia ustawienia pojazdu - okazuje się że znalezienie dobrej lokalizacji graniczy z cudem, okazuje się że grunty miejskie nie do końca są miejskie (podmioty postronne dzierżawią zarządzaj czy bóg jeden tylko wie co z tym robią).
Wkrótce jak tylko otrzymam oferty napiszę na jaki sprzęt się zdecydowałem oraz opiszę kilka szczegółów z mojej batalii.
Koń szacunek za rzemiosło. A tak na marginesie praca rzemieślników jest w cenie no i pojedyncze zlecenia wyceniają jak tylko chcą - w zasadzie robię podobnie bo na tym się najwięcej zarabia. A co do rys. itd nikt nie chce brać odpowiedzialności w razie usterki, a jak jest projekt czują się bezpieczniej.

przeczytałem już dwa kompletne watki i mam coraz większy mętlik.
Proszę w takim razie o pomoc i porady - powiedzmy że dysponuję kwotą 60 tyś zł z czego 30tyś chciałbym przeznaczyć na zakup podstawy tzn. ekspres, młynek, podstawowy zestaw baristy itp. z drugiej połowy (pozostałych 30 tyś) chciałbym opłacić dobre kursy z zakresu parzenia kawy (mam nadzieję że tak ok 5-6tys starczy).
pozostała kwota rozejdzie się na kwestię rozruchowe i urzędowe.
w związku z powyższym proszę o poradę jaki zestaw skompletować a nie pogardzę również za namiary na jakieś ciekawe kursy.
w jednym z wątków pojawiła się sugestia że nie ma co pakować się w badziew, sądzę podobnie więc liczę na wasze sugestię.


Scaliłem.f.
   
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2017, 08:20:06 wysłana przez fux »

Offline barts

  • Wiadomości: 10
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #134 dnia: 02 Styczeń 2017, 10:23:16 »
barts = kuń.. i znowu problemy z odzyskaniem hasła bo nie wysyła system nowych haseł.zaraz bede sie upominał:)


odnośnie  senpidu napisał bym coś ale........net nie zapomina więc wychodząc z założenia że już niejeden sobie swoim językiem gardło poderżnął będe milczał znacząco....
podpowiem Ci coś....okazuje sie ze jest regionalizacja, określ miejsca handlu-przykładowe- i sprawdź kto ten teren nadzoruje albo inaczej: bo nie wiem jakie są kryteria...możliwe ze o odbiorze,dopuszczeniu - tzn kto to opiniuje w senepidzie -  decyduje miejsce rejestracji.
i mając tą regionalizacje wiesz kto będzie cie opiniował i  możesz rozmawiać.

burdel z gruntami.....nawet mi nie mów:)
powiem tak, podważano mi nawet teoretyczną możliwość zmiany we wpisie do działalności..... tzn dopisania handlu przewoźnego kawą itp...
a dlaczego??? a dlatego ze według pani urzędnik  w naszym mieście nie ma miejsca na takie podmioty- bo na pewno panu nie wydadzą zgody na terenie miejskim-sama o tym nie decyduje:) a u prywatnych na pewno pan nie załatwi.....

odnośnie sanepidu cieszę się ze zrobiłem foty decyzji z warszawy na taki rower.

sprzęt.......pewnie przeryłeś to co pisałem.
przegadałem i zagadałem kilku serwisantów.....wiem jestem upierdliwy:)
wnioski, brac dobry sprzęt...łatwy do serwisu- dostępność części.
możesz brać sprzęt  jakiejś firmy ale jak za cholerę nie można tego serwisować, to lepiej odpuścić.
nie wiem na  ile to prawda ale odradzono mi  brasilie, san marco itp
namierzyłem faeme e 61  z zaporoża na ukrainie za 900E ale uszkodzona a gość udaje idiote ze nie nie uszkodzona i nie kapie i ze już sprzedana- od 3 miesiecy  ponawiana aukcja .

jakimś pomysłem jest ukraina........
ekspresy serwisowane, regenerowane, np perla 2 grupy dźwignia za 1200-1300E 
clo to 2,75%   no i vat 23%
a są jekieś inne w miare, za 700 E około.

odnośnie rzemiosła....to co robie to jakieś tam popłuczyny porządnego rzemiosła w drewnie:)
siedzę w metalu raczej.

ze sprzętem ci nie pomogę bo sam szukam i sam nic nie wiem o ekspresach:)






 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi