Autor Wątek: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.  (Przeczytany 130081 razy)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #90 dnia: 04 Listopad 2016, 13:26:00 »
No i na gotowo , no prawie, doszlifować  lampę bo zrobiłem za duże wcięcie, będzie trochę niżej niż na zdjęciach.
Pokost pięknie sie wciągnął. Powierzchnia ładna.
Nad lampą  będzie tajemnicze cuś:) muszę  pomyśleć czy nie przekombinuje.
Skrzynka stara, ewidentnie do wymiany, przymierzona żeby sprawdzić jak to wyglądać będzie.
Plaster modrzewia i kruciak obstalowany:) będzie na jutro.

aha i wiadomość dnia:)  oficjalnie biurokratyczna machina nie powiedziała Nie... a to ważne bo być może....rozważamy takie pozwolenie to już coś:)
więc kolejny kroczek do ruszenia :)


« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2016, 13:39:00 wysłana przez kuń »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #91 dnia: 04 Listopad 2016, 15:41:34 »
Ta proca na przedostatnim zdjęciu to blokada skrętu do użycia na postoju?

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #92 dnia: 04 Listopad 2016, 19:06:49 »
tak dokładnie, ale tak naprawdę to powinny być i u mnie będą nóżki na zawiasach - na narożnikach budy - wtedy to ma szanse być stabilne.

Ale ta proca to sie lekko przydaje przy jeździe. bo jak ją opuścisz to wózek ma mniejszą  tendencje do samoistnego skrętu. Jak najedziesz na minimalny nawet krawężnik czy wystający kawałek polbruku to na zasadzie czołgu: jedna strona stop druga zawija po łuku.
ja tam wole jazde bez tego ustrojstwa, w razie wwwwww, mogę nagle skręcić itp.
Modyfikuj wiadomość

« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2016, 20:11:22 wysłana przez fux »

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #93 dnia: 05 Listopad 2016, 18:03:59 »
Tak tytułem uzupełnienia. Żeby ktoś nie pomyślał że łażę z siekierą ( no ok to toporek serbski brodaty:) romanika piknie chodzi w ręce:)... ale żeby nie było że kłusuje Bogu ducha winne modrzewie.
Znam miejsce gdzie okoliczni właściciele wywalają drzewka,gałęzie itp cięte w swoich ogrodach i właśnie sie napatoczyły odcinki ładnego modrzewia.
Trochę materiału jeszcze zostało, będzie  z tego baza..podstawka pod jakieś słoiczki czy inne pojemniczki na mieszadełka słomki, cukry itp.....

Druga sprawa koncepcyjna,licze licze i wychodzi sporawo, za sam materiał na nową budę 300zl ( deska modrzewiowa- transport z 5 dych robocizna ze 300 transport budy do mnie z 100zl znając życie jakies nieprzewidziane pierdoły i tysiąc pęknie jak nic.
Patrzę na tą zabudowę i tak naprawdę to problemem jest kolor.....forma .... i wysokość zabudowy.
obejrzałem skrzynkę tylną....poza zadrapaniami lakierobejcy nic jej nie dolega....
dobiorę się do niej ze szlifierką, zedrę lakier i kolor, zaokrągl kanty i narożniki dam lakier bezbarwny i może to było by wystarczające? oczywiście mocowanie do bagażnika itp.
A co z budą???? poradźcie, wymyśliłem żeby odkręcić ją z ramy i dodać na dole pas powiedzmy tak wysoki jak obecna buda ( okolo 35cm ) niejako podbudować obecną budę, zrobić tą podbudowę ze sklejki, całość wyszlifować do podstawowego koloru, przejechać kaponem i dobrym lakierem....
Plus oczywiście blotniki sosnowe...
Sam blat musi być ładny i to bardzo ,więc może na blat dac deche modrzewiową
jak widzicie pomysł z nadbudowaniem?
Muszę gdzieś umieścić drzwiczki,serwisowe. ewentualnie część blatu podnoszona żeby dostawać sie do środka...

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #94 dnia: 05 Listopad 2016, 19:39:53 »
Piękne dzieło tworzysz. Gratulacje. Nie daje mi spokoju jedna tylko rzecz. Czy jak już wszystko zabudujesz, załadujesz ekspres, młynek i wszystko co trzeba to czy wytrzyma jazdę ten wolnobieg. Mam obawę czy po miesiącu nie zacznie pływać i uniemożliwi precyzyjną zmianę przełożeń.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #95 dnia: 05 Listopad 2016, 20:30:20 »
dzięki za uznanie.Ale jaka zmiana przełożeń!!!!!!!!!
Tosz ja się zastanawiam czy nie wywalić przeżutki ,wózka i nie wymienić przedniej korby z 3 przełożeniami na 1 tarczę z 28 albo 24 zębami i zrobić to de facto na stałe .
Żadnego zmieniania przełożeń, nie odważyłbym się załadowanym wechikułem wrzucać wyższe przełożenie, nie w prędkości tkwi mój pomysł ale raczej we wjechaniu w miejsce gdzie nikt inny tak zwariowany nie jest żeby pchać się kawiarnią.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #96 dnia: 05 Listopad 2016, 20:32:19 »
dlatego przydały by się w sumie dwie przerzutki, jedna normalna a druga tak jak były kiedyś shimano megarange, gdzie 1 bieg z tyłu miał dużo większą tarczę niż reszta - do ruszania pod górę i tego typu rzeczy. niby pierdoła, bo kto tak jeździ, ale kilka razy mi się przydało.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #97 dnia: 05 Listopad 2016, 20:45:27 »
Dlatego zmieniłem tylną tarczę wolnobiegu na max jaki znalazlem w normalnej cenie. 34T
Na poprzedniej tarczy 28T jechałem na moją miejscówkę 20 minut z zatrzymywaniem się,na regulacje wysokości siodła,na kręcenie filmów z jazdy jak pracują  resory. W realu jazda zajeła by na pusto 15minut.
Jak załaduje na ful....muszę najpierw zważyć sam rower, to sprawdzę ile jadę, tak czy inaczej, nie ma sensu próbować jazdy szybciej po leśnym nie zapominajmy, leśnym dukcie brukowanym tłuczniem bo rower wytrzyma...ale ekspres?:) wole sie tarabanić wolniej ale dowieźć cały majdan w 1 kawałku.

aha, obecnie ruszenie rowerem kiedy na nim siedzę wymaga siły jaką mniej więcej wywoła położenie na pedele ustawionym poziomo do ziemi -ok ramienia korby dla ścisłości- ciężaru o wadze...1,5 cegły? tak mniej więcej, więc nie jest to zbyt duża siła .
Muszę sprawdzić ciśnienie w oponach przednich żeby zminimalizować opory toczenia.
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2016, 20:49:06 wysłana przez kuń »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #98 dnia: 05 Listopad 2016, 22:23:10 »
ja bym proponował dorzucić z przodu jakieś 40kg obciążenia i dopiero wtedy patrzeć ile siły trzeba ;) choć ta waga to trochę orientacyjna i być może za niska, albo za wysoka... pytanie jaki ekspres kupisz, jaki akumulator i co poza tym będziesz wozić...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #99 dnia: 05 Listopad 2016, 22:40:15 »
Woda jest na miejscu? Jeśli nie to nie aku będzie robić masę.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #100 dnia: 05 Listopad 2016, 23:36:10 »
czemu 40kg na przód?
liczę że rower waży jakieś 80 z moją osobą okolo 160... waga całości w opisie producenta to okolo 370 jak pamiętam, czyli można dowalic okolo 200kg.
woda jest i nie jest na miejscu ( w zależnosci od senepidu, ewentualnie wożę swoją )
no zobaczymy, na razie wzmocnie podłogę naładuje cegieł i sprawdzę jak wtedy jedzie.
 

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #101 dnia: 06 Listopad 2016, 09:28:57 »
Tak mniej więcej by to mogło być ,kolor pomijam, i będzie widać ten dodany dolny pas sklejki.
Podniesie sie nieco środek ciężkości.... trzeba by nieco obniżyć ten uchwyt na ręce, ale to drobiazgi.
Jak wam sie widzą proporcje? Bo przy poprzedniej wysokości budy to by mógł być problem żeby umieścić w budzie to co potrzebuje, filtr,butla,jakieś pojemniki na napoje itp...
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2016, 09:31:37 wysłana przez kuń »

Offline barts

  • Wiadomości: 10
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #102 dnia: 11 Listopad 2016, 10:32:46 »
Niestety hasło wywaliło mi z kolejnego kompa i nie ma możliwości odzyskania ,więc  muszę sie rejestrować od nowa i in cognito:) pisać ,
więc barts =  kuń:)
Dorwałem się ze szlifierką do tylnej skrzynki mojej mobilnej, myślałem że to dobra sklejka, okazało sie totalną lipą.
Klejone deseczki kiepskiej jakości przykryte jakimś fornirem, chwila moment  zdarłem fornir ( z malowaną imitacją słojów ) najlepszym wyjściem byłoby malowanie kryjącą farbą.
 Budy nawet nie ruszam szlifierką, to nie ma sensu. Strata czasu.
Przeliczyłem koszty obcji ze sklejką. ( okolo 200zł za pocięty na odpowiednie pasy  arkusz 2,5/1,25m ) okolo 20zl cięcie, 190 transport.
Czyli koło 450zl a i tak dalej mam kiepską bude, mnóstwo roboty itp.
Obcja modrzew ( znalazłem deskę tarasową - po przepuszczeniu przez grubościówke będzie idealna ) cena 54zł metr2
czyli za około 5,5 m2 do 6m2 i place max 300zł i mam materiału na budę i skrzynkę tylną. Za robotę będzie ze 2 stówki.
Dostałem namiary na stolarza starej daty:) tak starej że nie ma maila i foty zabudowy przesyłałem na maila córki, a gość zapowiedział sie po weekendzie ze sie zjawi i obejrzy bude jaką mam, pomierzymy  przedyskutujemy ,weźmie starą bude, rysunki , i zrobi nową fajną:)
To odnośnie mojej.
Staram się wrzucać coć o mojej ale jednoczenie jakieś info techniczne czy inne pomocne jakby ktoś stawiał,robił od podstaw swoją.
Z ciekawości zrobiłem wyliczenia- dzieki netowi znalazłem dokładne odległości i wysokości punktów,więc dalej to już Pan Pitagoras i Pani Trygonometria = liczymy katy pochylenia drogi.
     Gość który ma mobilną w mojej okolicy  no takiej większej okolicy:)  musi wciągać swoją mobilną pod górkę samochodem bo podobno nie jest w stanie wjechać- w to wierzę bo ma wersje na kołach motorowerowych czy podobnych więc bez przerzutki.
Droga jaka ma pokonać to 600m przy różnicy wysokości 46m wyszło mi koło 4,5 stopnia pochylenia.
    Największa górka jaką ja  mam w mieście i jaka stanowi największą przeszkodę - dlatego załatwiłem sobie garaż na jej szczycie -  ma 150m długości  i różnica wysokości 13 m co daje około 5,5 stopnia pochylenia.
   Znając ten podjazd ( wiele razy wjeżdżałem tam trekingiem )  i swoje warunki - wytrzymałość - stwierdzam że jest możliwe wjechanie na pusto moją kawiarnią, jasne że z asekuracją  w razie problemów itp. jest to już ekstremum :) ale da się zrobić.
Dzięki lokalizacji bazy rowerowej nie będę musiał pokonywać tej górki tylko od razu wjeżdżam w las.
     Wczoraj zauważyłem coś w konstrukcji roweru, mianowicie resor piórowy zaczepiony -zamocowany jest na belce łączącej koła przednie - ale jest on zamocowany asymetrycznie.
      Przesuniecie  spowodowane długością budy -jakby zamocować symetrycznie to będzie mało miejsca na kolana dla rowerzysty.
Zauważyłem również że buda ma mały zakres ruchu w pionie (resory mają mały zakres ugięcia nim buda walnie w belkę pomiędzy kołami przednimi ) 
Trzeba by dodać odcinki płaskownika tak z 10cm z nawierconymi otworami na śruby i to załatwia sprawę buda będzie podniesiona o około 5cm  a to wystarczy . Na wielu zdjęciach różnych kawiarni widziałem że buda jest bardzo wysoko- nawet już załadowana ekspresem itp więc coś jest na rzeczy że można czasem dobić budą do belki.
  Zapowiedziane cusie jakie miały być na błotniku tylnym własnie wczoraj przyjechały pocztą...są za ładne,szkoda je ciąć:) będą inaczej zamontowane.


 

 
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2016, 10:55:01 wysłana przez barts »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #103 dnia: 11 Listopad 2016, 10:47:21 »
Niestety hasło wywaliło mi z kolejnego kompa i nie ma możliwości odzyskania
Kontaktowałeś się z administratorami?

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #104 dnia: 11 Listopad 2016, 11:20:39 »
Ja nie pomogę.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi