Autor Wątek: Decent Espresso rewolucja?  (Przeczytany 33958 razy)

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #225 dnia: 25 Grudzień 2023, 23:30:49 »
My o ekspresach domowych i kawie a tu WBC i palety kawy 😂.  Ekspres daje duże możliwości a ci co są nie przekonani to się nie przekonają. Ja nie zamierzam nikogo przekonywać tylko prezentuje swoją opinię. Szkoda mojego czasu. Każde polskie forum jest takie same.  Ja już swoje powiedziałem i spadam stąd.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #226 dnia: 26 Grudzień 2023, 00:43:27 »
Ja już swoje powiedziałem i spadam stąd.

Szkoda.
Ja już filiżanki zamówiłem, dzisiaj miałem kawę zamawiać.

Dobrze że takie coś sobie też zamówiłam.

Fotka z netu.
Głowica kolby do herbaty.jpg

W razie czego będę miał samowar do herbaty za kilka tyś. złotych  :lol2:

Jka



Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #227 dnia: 26 Grudzień 2023, 08:39:26 »
Tutaj miszczowie ćwiartki i zyliona zmiennych piszą o technicznej doskonałości. Cytując klasyka „ … no daj Pan spokój”.
Chyba nie wiesz na czym polega ekstrakcja kawy i co się dzieje z ciastkiem w trakcie tego procesu. Robiąc coś na ograniczonym technicznie ekspresie nie można oczekiwać optymalnego rezultatu, to jest po prostu niemożliwe doinformuj się to może to zrozumiesz. Żadna grupa nawet przez was tak chwalona LM tego nie zmieni. Zrobisz coś co będzie pijalne ale na pewno nie optymalne.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2023, 08:54:41 wysłana przez Artisz »

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #228 dnia: 26 Grudzień 2023, 08:52:49 »
My o ekspresach domowych i kawie a tu WBC i palety kawy 😂.  Ekspres daje duże możliwości a ci co są nie przekonani to się nie przekonają. Ja nie zamierzam nikogo przekonywać tylko prezentuje swoją opinię. Szkoda mojego czasu. Każde polskie forum jest takie same.  Ja już swoje powiedziałem i spadam stąd.
Nie przejmuj się, na WOK panuje coś w stylu klubu adoratorów Mikry jako najlepszego i jedynego słusznego ekspresu gdzie dzięki wspaniałej grupie LM shoty wychodzą perfekt co byś nie zrobił, pomimo wielu ograniczeń tej maszyny.
Niech siedzą szczęśliwi w tej swojej bańce w przekonaniu że mają najlepszy ekspres na świecie. Może kiedyś się przekonają że jednak istnieje coś na czym można wyciągnąć dużo więcej niż na ich mikrach.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2023, 08:55:50 wysłana przez Artisz »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #229 dnia: 26 Grudzień 2023, 09:38:00 »
na WOK panuje coś w stylu klubu adoratorów Mikry jako najlepszego i jedynego słusznego ekspresu gdzie dzięki wspaniałej grupie LM shoty wychodzą perfekt co byś nie zrobił, pomimo wielu ograniczeń tej maszyny.


W błędzie jesteś.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #230 dnia: 26 Grudzień 2023, 09:46:00 »
W błędzie jesteś.
Tylko potwierdzasz to co napisałem post wyżej więc brnij dalej w swojej bańce ale to nie jest wątek o LM więc niech Ci będzie i piszmy na temat. ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2023, 09:52:29 wysłana przez Artisz »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #231 dnia: 26 Grudzień 2023, 09:49:37 »
musze wesprzeć kolegę @Fux bo chyba bardziej negatywnie wypowiadającej się osoby o LM na forum jak Ja raczej nie ma :):)jako były posiadacz LM GS3 wielokrotnie pisałem ze to kiepski ekspres:):)

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #232 dnia: 26 Grudzień 2023, 09:55:29 »
musze wesprzeć kolegę @Fux bo chyba bardziej negatywnie wypowiadającej się osoby o LM na forum jak Ja raczej nie ma :):)jako były posiadacz LM GS3 wielokrotnie pisałem ze to kiepski ekspres:):)
Ale co by nie pisać GS3 MP chociaż już stary to i tak ma większe możliwości niż prosta micra, na tym skończę offtopa i wogóle tematu LM bo jak wiadomo z fanboys merytoryczna dyskusja jest niemożliwa.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2023, 10:02:38 wysłana przez Artisz »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #233 dnia: 26 Grudzień 2023, 21:27:40 »
Dokładnie niby możliwości większe ale i tak sądzę ze grupa zaparzająca micry trochę bardziej sprawna jest  temperaturowo ,tak czy inaczej cudów od Micry bym nie oczekiwał i  jestem przekonany Decent zrobi lepsze espresso:):)pewnie to sprawdzimy niebawem :):
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2023, 21:31:01 wysłana przez rollo45 »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #234 dnia: 26 Grudzień 2023, 21:40:59 »
pewnie to sprawdzimy niebawem :

Jako że nie mogę być bo za daleko, a chętnie bym coś poczytał / zobaczył.
Dla właścicieli Decenta kupiłem takie oto filiżanki (5sztuk) do tych testów i chętnie je wyślę jak mi ktoś poda jakiś paczkomat do wysyłki - pokrywam koszty tej przesyłki a filiżanki zostają u testujących.
Jak mało to szybko jeszcze dokupię.

Na testy.jpg

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #235 dnia: 26 Grudzień 2023, 22:13:52 »
Dokładnie niby możliwości większe ale i tak sądzę ze grupa zaparzająca micry trochę bardziej sprawna jest  temperaturowo ,tak czy inaczej cudów od Micry bym nie oczekiwał i  jestem przekonany Decent zrobi lepsze espresso:):)pewnie to sprawdzimy niebawem :):

Myślisz, że ta sprawność temperaturowa LM Micra będzie lepsza niż Decent? Zastanawiam się czy taka Micra ma jaką kolwiek przewagę techniczną w kontekście do Decenta.

Mi osobiście tylko podoba się LM Micra, a jeśli chodzi o testy stabilności temperaturowej jak widziałem w internecie, to wypada podobnie jak Flair 58, shot po shocie z przerwą minutową to wahanie 0.5C, gdzie Flair wypadł nawet lepiej miał 0.3C różnicy.
https://youtu.be/lUEsGwh1GC8?si=OiowT7NjhdHMAtTH&t=720
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #236 dnia: 26 Grudzień 2023, 23:52:58 »
Ale temperatura to śliski temat. O niczym w zasadzie nie przesądzają takie znikome różnice i zmiany.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #237 dnia: 27 Grudzień 2023, 09:51:56 »
Ale temperatura to śliski temat. O niczym w zasadzie nie przesądzają takie znikome różnice i zmiany.
Też tak uważam, posiadałem różne ekspresy z 3 różnymi rodzajami grup: BZ, saturowaną i teraz e61 i myślę że oprócz szybkości nagrzewania to grupy nie miały tak dużego wpływu na efekt końcowy jak ograniczenia technologiczne danego ekspresu.
W moim teraźniejszym możliwość ustawień profili ekstracji w zależności od rodzaju kawy lub w zależności jaki smak chce się osiągnąć plus późniejsza możliwość łatwego i dokładnego odtwarzania za jednym przyciskiem jest czymś co pozwala uzyskać efekty nie możliwe do osiągnięcia dla prostych ekspresów które działały ze stałym ciśnieniem.
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień 2023, 09:54:37 wysłana przez Artisz »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #238 dnia: 27 Grudzień 2023, 10:03:35 »
Decent to technologicznie zaawansowany sprzęt wiec musi dać lepsze efekty od każdego HX czy 2B żadne zaklinanie rzeczywistości nie  pomoże :), co nie oznacza ze na tych HX czy 2B nie da się uzyskać sensownego espresso .

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #239 dnia: 27 Grudzień 2023, 10:05:31 »
Ale temperatura to śliski temat. O niczym w zasadzie nie przesądzają takie znikome różnice i zmiany.
Temperatura to jest bardzo ważny temat, to między  innymi ona odpowiada za ten niepowtarzalny smak z dźwigni , którego nie da się replikować na Decent, temperatura plus parę innych rzeczy.
Ciśnienie ekstrakcji to jest dopiero śliski temat :)
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień 2023, 10:25:10 wysłana przez Jozin von Bazin »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi