Autor Wątek: Decent Espresso rewolucja?  (Przeczytany 33874 razy)

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 692
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #195 dnia: 23 Grudzień 2023, 18:44:50 »
A co on tak dziwacznie 'pyrkocze' w czasie ekstrakcji?

Offline cpu

  • Wiadomości: 334
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #196 dnia: 23 Grudzień 2023, 18:53:10 »
Taka pompa - tam dużo części z budżetowych maszyn jest wbrew pozorom.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 692
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #197 dnia: 23 Grudzień 2023, 19:10:31 »
OK, no może to nie ma znaczenia, ale brzmi jak dla mnie słabo. A te ceramiczne tacki to rzeczywiście dobre rozwiązanie? Sygnalizuje w dobrym momencie brak wody?

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #198 dnia: 23 Grudzień 2023, 19:45:30 »
OK, no może to nie ma znaczenia, ale brzmi jak dla mnie słabo. A te ceramiczne tacki to rzeczywiście dobre rozwiązanie? Sygnalizuje w dobrym momencie brak wody?

“Pyrkoce” ponieważ to pompa wibracyjna. Ceramicznych tez się bałem ale teraz nie wyobrażam sobie bez nich. Miałem w Elizabeth ten trudno dostępny plastikowy a tutaj nie dość że łatwo go umyć to i łatwo napełnić. Dla mnie bomba.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #199 dnia: 23 Grudzień 2023, 20:17:38 »
Jakoś, powoli, przyzwyczajam się do dźwięków pompy wibracyjnej; jednak po latach używania tylko rotacyjnej... no trzeba się przyzwyczaić. Ceramiczna tacka jest całkiem rozsądna, zobaczymy jak będzie na dłuższa metę, ale nie spodziewam się problemów w tym zakresie. Sygnalizuje brak wody w odpowiednim czasie. Oprogramowanie i co za tym idzie możliwości zabawy jakie daje to największa zaleta tego ekspresu. Bawić się można bez końca, spróbować praktycznie wszystkiego.

Natomiast jakość wykonania i poziom jakości komponentów(nie wszystkich), nie ma nawet porównania do wiekowych prosumenckich HX'ow z przed 5-10 lat.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 692
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #200 dnia: 23 Grudzień 2023, 20:23:59 »
No własnie mi się wydaje, że mycie (bo co jakiś czas będzie trzeba) tego zbiornika na wodę w LM Micra to będzie koszmar. Nie dość że trzeba się trochę pogimnastykować, by go wyciągnąć, to jest płaski, nieregularny, bez łatwego dostępu do wewnątrz. A stojąca woda, bo w zasadzie zawsze jest w nim woda spowoduje pewnie jakieś obmulenie ścianek w albo i glony w najgorszym przypadku po dłuższym czasie. Tyle że tu w Decencie jakoś tak luźno one są po prostu ustawione, ale w sumie jak nie dzwoni o nie nic to chyba spoko.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5312
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #201 dnia: 23 Grudzień 2023, 20:38:58 »
W LM Micra to będzie koszmar. Nie dość że trzeba się trochę pogimnastykować, by go wyciągnąć, to jest płaski, nieregularny, bez łatwego dostępu do wewnątrz
To jeszcze nie myłeś? Nic skomplikowanego.
》tertium non datur《

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #202 dnia: 23 Grudzień 2023, 21:21:07 »
Jak większość rzeczy poziom wody przy jakim sygnalizuje niski stan wody można sobie ustawić.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 692
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #203 dnia: 23 Grudzień 2023, 21:27:02 »
Faktycznie, sporo tam ma elektroniki upakowanej pod maską. Byleby to się psuć nie zaczęło.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #204 dnia: 23 Grudzień 2023, 21:30:34 »
Co do dźwięku Decenta - wynika z przyjętej koncepcji. Ekspres ma dwie pompy wibracyjne, nie ma OPV ani przepływomierza. Zatem regulacja przepływu (i ciśnienia) oraz temperatury jest osiągana poprzez sterowanie pomp pojedynczymi półokresami napięcia sieci. A że maksymalny przyjęty przepływ to 10ml/s, to pompy nigdy nie pracują ciągle, a tylko chwilami.

Co do ilości elektroniki - w środku siedzi spory komputer, a wynika to ze sposobu programowania - o ile wiem, firmware jest napisany w tcl-u, a to jest zdaje się język interpretowany, stąd potrzeba użycia mocnego procesora.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień 2023, 21:33:42 wysłana przez Krakus »

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #205 dnia: 23 Grudzień 2023, 21:40:39 »
Faktycznie, sporo tam ma elektroniki upakowanej pod maską. Byleby to się psuć nie zaczęło.
Gwarancja wynosi dwa lata z możliwością przedłużenia o dwa lata co dwa lata więc w teorii do kiedy firma istnieje mamy długą gwarancję.

Offline cpu

  • Wiadomości: 334
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #206 dnia: 23 Grudzień 2023, 22:20:26 »
Wybor miedzy DE a LMLM jest prosty - jak ktos potrzebuje tabletu do espresso to bierze DE a jak solidnego ekspresu to LMLM - prosciej sie nie da targetowac grup docelowych - to nie jest tlok jak w DB gdzie stoja obok siebie Proficteci ECMy Lelity Rockety - tam to roznice sa w detalach :-)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #207 dnia: 23 Grudzień 2023, 22:52:16 »
Decent ma ogromne możliwości, ale … zmywarka ma kilka programów, a zazwyczaj używa się i tak tylko jednego. Wyobrażam sobie, że podobnie jest z Decentem.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #208 dnia: 23 Grudzień 2023, 22:53:44 »
Wybor miedzy DE a LMLM jest prosty - jak ktos potrzebuje tabletu do espresso to bierze DE a jak solidnego ekspresu to LMLM - prosciej sie nie da targetowac grup docelowych - to nie jest tlok jak w DB gdzie stoja obok siebie Proficteci ECMy Lelity Rockety - tam to roznice sa w detalach :-)

„Solidnego” ciekawe podejście. Ja wiem że Micra jest solidnia ale sugestia że nie Decent nie jest jest trochę słabe. Dwa lata i co dwa lata gwarancji dają mi spokój.
„Jak ktoś potrzebuje tabletu do espresso” kolejny cios 😜. Tablet służy do zaprogramowania i zmiany ustawień a nie do robienia espresso.Micra też ma apke i bez niej nawet temperatury nie zmienisz więc… Są ludzie co lubią klasykę a są tacy co lubią zmiany.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #209 dnia: 23 Grudzień 2023, 22:54:29 »
Wybor miedzy DE a LMLM jest prosty - jak ktos potrzebuje tabletu do espresso to bierze DE a jak solidnego ekspresu to LMLM - prosciej sie nie da targetowac grup docelowych - to nie jest tlok jak w DB gdzie stoja obok siebie Proficteci ECMy Lelity Rockety - tam to roznice sa w detalach :-)

„Solidnego” ciekawe podejście. Ja wiem że Micra jest solidnia ale sugestia że nie Decent nie jest jest trochę słabe. Dwa lata i co dwa lata gwarancji dają mi spokój.
„Jak ktoś potrzebuje tabletu do espresso” kolejny cios 😜. Tablet służy do zaprogramowania i zmiany ustawień a nie do robienia espresso.Micra też ma apke i bez niej nawet temperatury nie zmienisz więc… Są ludzie co lubią klasykę a są tacy co lubią zmiany.


Ja co chwilę coś zmieniam 😁

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi