Autor Wątek: Decent Espresso rewolucja?  (Przeczytany 33899 razy)

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #180 dnia: 16 Grudzień 2023, 10:44:02 »
To da się lać gorącą wodę z wylewki kiedy kolba jest już zapięta do grupy? Jest to wygodne?

Tak, da się nalać wodę. Później zadzwonię do ciebie i pokaże

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #181 dnia: 16 Grudzień 2023, 16:21:12 »
Odnosnie tej wody pod Americano to czasem moze chlapac wiec jesli najpierw dasz espresso do kubka to mozesz miec plamy z kawa dookola. Ale poza tym dziala ok. Ja wole po prostu wode z czajnika ktory ustawiam na powiedzmy 85C.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #182 dnia: 21 Grudzień 2023, 12:17:06 »
Podłączyć go jutro pod smart wtyczkę ?

Mogę Cię prosić o podanie jaka to wtyczka, skoro u Ciebie działa to i u mnie zadziała po co wyważać otwarte dni.

Wyszło mi finalnie(w tym koszt wysyłki DHL i podatek to ponad 300 euro) 16 000 zl. We wtorek u mnie.

I co doszedł ? u mnie bank coś poknocił i chyba dopiero dzisiaj przelew poszedł i wyszło mi 16653,36zł.
Z wagą też coś namieszałem bo finalnie w kartoniku jest taka.

20231220_124937.jpg

Jka
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2023, 14:16:09 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #183 dnia: 21 Grudzień 2023, 14:26:58 »
Podłączyć go jutro pod smart wtyczkę ?

Mogę Cię prosić o podanie jaka to wtyczka, skoro u Ciebie działa to i u mnie zadziała po co wyważać otwarte dni.

Wyszło mi finalnie(w tym koszt wysyłki DHL i podatek to ponad 300 euro) 16 000 zl. We wtorek u mnie.

I co doszedł ? u mnie bank coś poknocił i chyba dopiero dzisiaj przelew poszedł i wyszło mi 16653,36zł.
Z wagą też coś namieszałem bo finalnie w kartoniku jest taka.

 [ Invalid Attachment ]

Jka



Ja mam taką

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! 32,76zł  5% Off | Smart Socket EU 16A 20A AC240V Wifi Smart Plug Power Outlet Alexa Google Home Voice Control For Tuya Smart Life APP
https://a.aliexpress.com/_EIpHPip


Wagę masz dobra. Łączy się bez problemów z Decent. Ja myślałem że już masz ekspres u siebie a tu …

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #184 dnia: 21 Grudzień 2023, 14:51:13 »
Ja myślałem że już masz ekspres u siebie a tu …
Też myślałem że będzie w tym tygodniu
Nie oglądam telewizorni a tam podobno mówili że w logo.jpg niektóre placówki strajkowały.
Ba doszło do tego że i kartę mi zablokowali 2drugi raz mam takie coś, kiedyś jak kupowałem EKSPRES DO KAWY KAZAK ROTA i robiłem przelew do banku gdzieś chyba na Łotwie to mnie na tydzień zablokowali.

No nic ważniejsze że chyba wszystko z przelewem OK
Dzięki za link do wtyczki zobaczę może i w kraju coś takiego będzie / było by szybciej.

Jka
 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 792
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #185 dnia: 21 Grudzień 2023, 15:12:56 »
Najprościej to kup wtyczkę Gosund, dostępna, prosta konfiguracja, niezawodna. Dostępna z aplikacji Google i swojej.




Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #186 dnia: 21 Grudzień 2023, 15:22:43 »
Najprościej to kup wtyczkę Gosund,

Kupione

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #187 dnia: 21 Grudzień 2023, 17:16:31 »
Ja mam kilka rzeczy z Tuya i dlatego chciałem ta

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 792
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #188 dnia: 21 Grudzień 2023, 17:54:58 »
Gosund także jest obsługiwane z apki TuyaSmart




Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #189 dnia: 21 Grudzień 2023, 20:52:43 »

Wyszło mi finalnie(w tym koszt wysyłki DHL i podatek to ponad 300 euro) 16 000 zl. We wtorek u mnie.

I co doszedł ? u mnie bank coś poknocił i chyba dopiero dzisiaj przelew poszedł i wyszło mi 16653,36zł.
Z wagą też coś namieszałem bo finalnie w kartoniku jest taka.

 [ Invalid Attachment ]

Jka


Doszedł wczoraj, pobawiłem się trochę na szybko, ale bardziej to zapewne w święta. Teraz to więcej moja córka przy nim grzebie(a raczej bawi się gotowymi profilami). Nic nie namieszałeś, zapłaciłeś nieco więcej, bo pewnie bank Cię skasował za przewalutowanie, ja płaciłem z konta walutowego, bezpośrednio w euro. Wagę również masz właściwą - mam taką samą. Wszystko na spokojnie Jurek.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #190 dnia: 21 Grudzień 2023, 21:02:40 »

Wyszło mi finalnie(w tym koszt wysyłki DHL i podatek to ponad 300 euro) 16 000 zl. We wtorek u mnie.

I co doszedł ? u mnie bank coś poknocił i chyba dopiero dzisiaj przelew poszedł i wyszło mi 16653,36zł.
Z wagą też coś namieszałem bo finalnie w kartoniku jest taka.

 [ Invalid Attachment ]

Jka


Doszedł wczoraj, pobawiłem się trochę na szybko, ale bardziej to zapewne w święta. Teraz to więcej moja córka przy nim grzebie(a raczej bawi się gotowymi profilami). Nic nie namieszałeś, zapłaciłeś nieco więcej, bo pewnie bank Cię skasował za przewalutowanie, ja płaciłem z konta walutowego, bezpośrednio w euro. Wagę również masz właściwą - mam taką samą. Wszystko na spokojnie Jurek.

A jak pierwsze wrażenia?

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #191 dnia: 21 Grudzień 2023, 23:56:23 »
Zabawa przednia, milion profili do przetestowania. W porównaniu do moich HX'ow gotowy do pracy w praktycznie kilka minut i pobór prądu to tak 1/3 - to też duży plus. Wizualnie nigdy za specjalnie mi się nie podobał i jak stoi obecnie obok mojej Orchestrale Nota to... zdecydowanie bardziej mi się podoba ten ostatni, który jest też zdecydowanie lepiej wykonany. Nie zmienia to faktu, ze nie kupiłem Decenta ze względu na wygląd wiec ok. Córka zachwycona, kombinowała poł dnia z profilami dźwigni.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #192 dnia: 22 Grudzień 2023, 19:09:28 »
Zabawa przednia, milion profili do przetestowania. W porównaniu do moich HX'ow gotowy do pracy w praktycznie kilka minut i pobór prądu to tak 1/3 - to też duży plus. Wizualnie nigdy za specjalnie mi się nie podobał i jak stoi obecnie obok mojej Orchestrale Nota to... zdecydowanie bardziej mi się podoba ten ostatni, który jest też zdecydowanie lepiej wykonany. Nie zmienia to faktu, ze nie kupiłem Decenta ze względu na wygląd wiec ok. Córka zachwycona, kombinowała poł dnia z profilami dźwigni.

Mam podobne wrażenia. Dużo ciekawych profili. Zużycie prądu jest faktycznie dużo niższe w porównaniu do Elizabeth która u mnie nie była aż tak długo włączona. Kolega który kupił Elizabeth i miał włączoną dość często w ciągu dnia po pierwszego miesiąca stwierdził że musi inaczej zacząć działać ponieważ zauważył dużo większy rachunek. Wygląd cóż kwestia gustu. Nie jest to E61 więc wygląd może być kontrowersyjny ale nie szpeci też kuchni. Co ciekawe jest prosty i córka czy żona po jednym dniu śmigają aż miło.
Poniżej zużycie od 13 grudnia czyli od momentu podłączenia oraz dzienne zużycie.
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień 2023, 19:16:50 wysłana przez Miek »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #193 dnia: 22 Grudzień 2023, 19:31:45 »
Odnosnie tej wody pod Americano to czasem moze chlapac wiec jesli najpierw dasz espresso do kubka to mozesz miec plamy z kawa dookola. Ale poza tym dziala ok.

Czy piszesz o tym czymś.


A czy tam nie można by było założyć jakiejś przedłużki by nie chlapało.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #194 dnia: 23 Grudzień 2023, 14:36:48 »
Pytanko ?

Ktoś z tego forum nagrywał ten filmik.



Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi