Autor Wątek: Decent Espresso rewolucja?  (Przeczytany 33997 razy)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #165 dnia: 15 Grudzień 2023, 23:56:44 »
Technologocznie to przepaść nie sądzę żeby „lepszym” było w tym przypadku względne ,obecni posiadacze mogli by w końcu rozwiać wątpliwości czy espresso z Decenta jest gęste czy rzadkie :):):P

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #166 dnia: 16 Grudzień 2023, 00:02:21 »
Technologocznie to przepaść nie sądzę żeby „lepszym” było w tym przypadku względne ,obecni posiadacze mogli by w końcu rozwiać wątpliwości czy espresso z Decenta jest gęste czy rzadkie :):):P

Można prosić po polsku?
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #167 dnia: 16 Grudzień 2023, 02:36:01 »
Technologocznie to przepaść nie sądzę żeby „lepszym” było w tym przypadku względne ,obecni posiadacze mogli by w końcu rozwiać wątpliwości czy espresso z Decenta jest gęste czy rzadkie :):):P

Nie jest ważne, co Ty sądzisz w kontekście wszystkich, bo smak i to co, kto lubi lub nie jest pojęciem względnym/subiektywnym. Wiec "lepsze" będzie również w tym przypadku względne. Jak prawie wszystko w przypadku smaku(i nie tylko) espresso.

Ja kupiłem, bo Decent daje niesamowite możliwości zabawy z profilami i ustawieniem praktycznie wszystkiego, co się da, ale nie powiedziałbym, że to jest lepszy ekspres od Micra(którą rozważałem równolegle). Zwyczajnie konstruktorzy mieli inne priorytety i jest to produkt kierowany do innego typu odbiorcy(entuzjasty espresso).
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień 2023, 02:39:09 wysłana przez MSL »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #168 dnia: 16 Grudzień 2023, 09:20:56 »
Panowie nie psujmy niepotrzebnymi przepychankami ten temat ekspres jest/będzie u osób z tego forum i jest nadzieja uzyskania wiarygodnych informacji opinii.
Ja np. z ciekawością obejrzałem sobie wczoraj ten filmik.



Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #169 dnia: 16 Grudzień 2023, 09:47:51 »
Ne sadze w kontekście wszystkich tylko w moim :)dla Ciebie oczywiście on może nie być lepszy :)Ja osobiście kieruję się smakiem jeśli po zmianie  sprzętu smak espresso zmienia się na plus to jest to dla mnie zmiana na lepsze (może i subiektywna bo oparta o moje doznania sensoryczne)ale jednak zmiana na „lepsze::):):)

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #170 dnia: 16 Grudzień 2023, 09:58:57 »
Panowie nie psujmy niepotrzebnymi przepychankami ten temat ekspres jest/będzie u osób z tego forum i jest nadzieja uzyskania wiarygodnych informacji opinii.
Ja np. z ciekawością obejrzałem sobie wczoraj ten filmik.



Jka

Rzeczy o których mówi ten gość są tak drobne że aż szkoda mi je komentować. Zbiornik na wodę można przykryć. Kratka mi nie przeszkadza. Krótsze rączki są dostępne. Po aktualizacji tablet ładuje się od 60 do chyba 80 procent aby zapobiec zużyciu baterii ale nawet jak padnie to kosztuje “grosze” . Spienianie mleka i pozycja jak to robi to jest bardzo indywidualna sprawa ponieważ ktoś może być leworęczny a ktoś lubi mieć to z lewej a ktoś prosto. Gość nie narzeka na ekspres i na kawe tylko szuka rzeczy które mogą a nie muszą irytować. Jak tak patrzymy to każdy ekspres coś ma 🤷‍♂️.


PS. Odnośnie porównania do Micry. W styczniu mamy kolejne spotkanie w KRK i będzie Micra do porównania. Sprawdźmy stabilność back to back obu i porównamy.
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień 2023, 10:01:35 wysłana przez Miek »

Offline Boby_brown

  • Wiadomości: 112
  • Ekspres: LA MARZOCCO Linea Micra Bianca, Kawiarka Bialetti, Cafelat Robot, 9Barista
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense , Baratza sette 30 ap , Comandante
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #171 dnia: 16 Grudzień 2023, 10:01:47 »
@Miek mam pytanie dotyczące wygody przy pobieraniu gorącej wody. W Micrze mam "kranik" obok grupy, a w Decentcie to jest dysza wychodząca wprost z grupy. O co mi chodzi. Podczas parzenia, po zapięciu kolby z kawą do grupy, najpierw nalewam gorącą wodę do filiżanki żeby ją podgrzać. Następnie wylewam tą wodę, natychmiast podstawiam filiżankę pod kolbę i zaczynam ekstrakcję. Wszystko to robię wygodnie i bezkolizyjnie. Czy w Decentcie nie ma tu kolizji?

Offline Boby_brown

  • Wiadomości: 112
  • Ekspres: LA MARZOCCO Linea Micra Bianca, Kawiarka Bialetti, Cafelat Robot, 9Barista
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense , Baratza sette 30 ap , Comandante
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #172 dnia: 16 Grudzień 2023, 10:05:23 »
Odnośnie porównania do Micry. W styczniu mamy kolejne spotkanie w KRK i będzie Micra do porównania. Sprawdźmy stabilność back to back obu i porównamy.
Gdzie to dokładnie? Byłbym zainteresowany. Mieszkam w Bielsku-Białej 😊.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #173 dnia: 16 Grudzień 2023, 10:07:49 »
Mamy miejsce w KRK ale nie wiem czy następne spotkanie też tam będzie czy będzie zmiana. Napisz mi proszę priv z numerem tel. Dodam cię na whatsapp i dam znać kiedy co i jak.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1970
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #174 dnia: 16 Grudzień 2023, 10:13:59 »
Rzeczy o których mówi ten gość są tak drobne że aż szkoda mi je komentować

Mnie nie oto chodzi pierwszy raz zobaczyłem filmik gdzie to pokazywany / omawiany przedmiot jest w I planie a nie autor i to co pokazał może i drobnostki ale warto żeby o nich wiedzieć.
Nie wiem czy ktoś wcześniej o tym wspomniał.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #175 dnia: 16 Grudzień 2023, 10:25:58 »
Mamy miejsce w KRK ale nie wiem czy następne spotkanie też tam będzie czy będzie zmiana. Napisz mi proszę priv z numerem tel. Dodam cię na whatsapp i dam znać kiedy co i jak
Jestem tez zainteresowany :)jeli jest opcja na jeszcze jedna dodatkowa osobę mogę dla urozmaicenia wźąść Striertmana jeśli będą chętni na porównanie smaku.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #176 dnia: 16 Grudzień 2023, 10:26:35 »
@Miek mam pytanie dotyczące wygody przy pobieraniu gorącej wody. W Micrze mam "kranik" obok grupy, a w Decentcie to jest dysza wychodząca wprost z grupy. O co mi chodzi. Podczas parzenia, po zapięciu kolby z kawą do grupy, najpierw nalewam gorącą wodę do filiżanki żeby ją podgrzać. Następnie wylewam tą wodę, natychmiast podstawiam filiżankę pod kolbę i zaczynam ekstrakcję. Wszystko to robię wygodnie i bezkolizyjnie. Czy w Decentcie nie ma tu kolizji?
Ja robię to trochę inaczej tzn. Podgrzewam filiżankę wodą z grupy i zanim skończę mielenie i inne to jest ciepła. Ale faktyczne może przecież pobierać wodę z wylewki. Ja nawet w Elizabeth zadko z niej korzystałem może dlatego tak mi zostało.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #177 dnia: 16 Grudzień 2023, 10:29:25 »
Mamy miejsce w KRK ale nie wiem czy następne spotkanie też tam będzie czy będzie zmiana. Napisz mi proszę priv z numerem tel. Dodam cię na whatsapp i dam znać kiedy co i jak
Jestem tez zainteresowany :)jeli jest opcja na jeszcze jedna dodatkowa osobę mogę dla urozmaicenia wźąść Striertmana jeśli będą chętni na porównanie smaku.

Jasne, mam odpowiedź że się zmieścimy 😁

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #178 dnia: 16 Grudzień 2023, 10:34:14 »
Super , wysłałem ci  nr telefonu  na PRIV:):)

Offline Boby_brown

  • Wiadomości: 112
  • Ekspres: LA MARZOCCO Linea Micra Bianca, Kawiarka Bialetti, Cafelat Robot, 9Barista
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense , Baratza sette 30 ap , Comandante
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #179 dnia: 16 Grudzień 2023, 10:41:10 »
To da się lać gorącą wodę z wylewki kiedy kolba jest już zapięta do grupy? Jest to wygodne?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi