Autor Wątek: Decent Espresso rewolucja?  (Przeczytany 34092 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #135 dnia: 11 Grudzień 2023, 09:42:27 »
Tamper jest świetny (ma prowadzenie, dzięki któremu ubijamy równolegle do brzegu), ale ma zdecydowanie za małą średnicę.

Sitka robią wrażenie, że robił je VST.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #136 dnia: 11 Grudzień 2023, 10:24:10 »
Tamper jest świetny (ma prowadzenie, dzięki któremu ubijamy równolegle do brzegu), ale ma zdecydowanie za małą średnicę.

Sitka robią wrażenie, że robił je VST.
Mają jeszcze inny bardziej „ciasny” ale nie zdecydowałem się na niego.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #137 dnia: 11 Grudzień 2023, 16:38:02 »
Jutro spróbuję zrobić taki profil
Ale nowa skórka na to pozwala, czy też będziesz pracowicie w Excelu to pisał?


Powiem szczerze że zrobienie takiego profilu z opadającą temperatura jest możliwe aczkolwiek przynajmniej narazie dla mnie czasochłonne i nie wiem czy robię to poprawnie. Zapytam na forum.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 692
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #138 dnia: 11 Grudzień 2023, 17:20:22 »
Byłbym pod wrażeniem jeśli takie coś jest do osiągnięcia. Podanie nieco cieplejszej wody w ciągu tych 30 sek jeszcze może sobie jakoś wyobrażam przy dobrej wydajności i sterowaniu grzałkami, ale profil opadający.... no nie wiem, ale to wydaje się bardzo trudne.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #139 dnia: 11 Grudzień 2023, 17:29:09 »
Byłbym pod wrażeniem jeśli takie coś jest do osiągnięcia. Podanie nieco cieplejszej wody w ciągu tych 30 sek jeszcze może sobie jakoś wyobrażam przy dobrej wydajności i sterowaniu grzałkami, ale profil opadający.... no nie wiem, ale to wydaje się bardzo trudne.

Jest to trudne ale dla mnie jako początkującego. Według wielu opinii chociażby na YouTube jak najbardziej możliwe. Jak to ogarnę to napewno wrzucę jak to wygląda. Narazie wygoda na to że łatwiej będzie mi to zrobić na komputerze.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #140 dnia: 11 Grudzień 2023, 17:43:28 »
@kafcio Mówisz o trudności regulowania temperatury? Na tym właśnie polega cały urok Decenta, że ma mikser, dwie pompy i czujnik za mikserem, który to patent pozwala bardzo precyzyjnie regulować temperaturę wody. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie stworzyć profil opadający (jak w każdej - No prawie każdej - przyzwoitej dźwigni).

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #141 dnia: 11 Grudzień 2023, 17:50:19 »
Decent cały czas chodzi mi po głowie , ale z racji że najbardziej polularnym profilem jest symulacja Londinum a L24 posiadam :):) nie umie się zdecydować :):):):)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #142 dnia: 11 Grudzień 2023, 18:01:45 »
Podobno ludzie idą w przeciwną stronę - kupują Decenta, dochodzą do tego, że profil dźwigni jest najlepszy, sprzedają Decenta i kupują dźwignię :)

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #143 dnia: 11 Grudzień 2023, 18:22:39 »
Decent i dźwignia to tak kompletnie odmienne kawowe światy, że trudno sobie wyobrazić większe różnice. Porównanie ekspresu komputera do ekspresu młotka. Nie przesądzam, który jest lepszy, mam szacunek do Decenta. Mam tylko poważne wątpliwości co do tego, że na Decent da się odtworzyć profil dźwigni.
Ciekawy jest odcinek Hoffmana, gdzie on jest w firmie zajmującej się renowacją starych ekspresów, dźwigni i sam kupuje dla siebie dźwignię. Mówi o tym, że piękno ekspresu z którym się pije kawę, sposób jego obsługi wpływa na smak espresso, czy na to jak się ten smak odbiera :)  Może nie na wszystkich to działa, ale coś w tym jest.
Ja np tęsknie za moją dźwignią, mam do niej jakiś stosunek emocjonalny, a takie La Marzocco jest mi obojętne :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #144 dnia: 11 Grudzień 2023, 20:44:33 »
Wiele jest opinii że espresso z Decenta jest mńiej gęste :)ale Fakt dźwignia moim zdaniem nie ma konkurencji .

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #145 dnia: 13 Grudzień 2023, 17:48:54 »
Muszę przyznać że ten ekspres naprawdę pozwala się rozwijać i poprawiać. Po lewej wykres ciastka bez umikota po prawej z. Oczywiście można to jeszcze poprawić ale przynajmniej widzę co robię źle a nie tylko klepię kolejne espresso.
Ps. Tak wiem że są różne profile ale chodziło o pokazanie różnicy w przygotowaniu.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #146 dnia: 13 Grudzień 2023, 19:38:45 »
Zmarnuj trochę kawy i zrób dwa strzały na tym samym profilu dla porównania.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #147 dnia: 13 Grudzień 2023, 19:45:35 »
Zmarnuj trochę kawy i zrób dwa strzały na tym samym profilu dla porównania.

Ok, jutro zrobię oba tak samo tylko poprawię mojego umikota bo to jeszcze nie jest to.

Offline Vonki

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: G-IOTA
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #148 dnia: 13 Grudzień 2023, 19:46:32 »
Ile mniej więcej idzie prądu do pierwszego shota? Chciałbym sobie porównać za wczasu z Bianca, bo może za rok na czarny piątek zmienię.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #149 dnia: 13 Grudzień 2023, 20:10:56 »
Podłączyć go jutro pod smart wtyczkę ?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi