Autor Wątek: Decent Espresso rewolucja?  (Przeczytany 33905 razy)

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #105 dnia: 09 Grudzień 2023, 18:29:19 »
Serdecznie dziękuję @Krakus i @skansen za spotkanie i wymianę poglądów na temat kawy oraz możliwość przetestowania Niche zero oraz Ceado 37S. Oba młynki robią robotę 👏. Następnym razem musimy znaleźć kogoś z La Marzocco Linea Micra.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #106 dnia: 09 Grudzień 2023, 18:34:41 »
Kilka zdjęć

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #107 dnia: 09 Grudzień 2023, 18:40:55 »
Mocno mnie zaskoczyła stabilność temperaturowa Decenta (mierzona termofiltrem). Zaakoczyło mnie też, ze dokładnosć dozowania stała się powtarzalna dopiero po dołączeniu zewnętrznej wagi Bluetooth.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #108 dnia: 09 Grudzień 2023, 18:44:38 »
Mocno mnie zaskoczyła stabilność temperaturowa Decenta (mierzona termofiltrem). Zaakoczyło mnie też, ze dokładnosć dozowania stała się powtarzalna dopiero po dołączeniu zewnętrznej wagi Bluetooth.
Z tą wagą to gdyś jej nie podłączył to pewnie do teraz bym myślał że jest podłączona 😂.
Przywiozłem nową zabawkę do domu i żona zaakceptowała więc sukces 😁👍. Jutro będę miał więcej czasu na zabawę a teraz duża ilość wody ponieważ po 7 albo więcej kawach nie wiem czy będę w stanie usnąć dzisiaj.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #109 dnia: 10 Grudzień 2023, 11:27:27 »
Pierwsze spostrzeżenia po kilku kawach. Ta sama kawa na tym samym młynku smakuje zupełnie inaczej. Spienianie mleka czego się trochę bałem (żona pije mleczne) jest bardzo fajne pomimo końcówki z jednym otworem. Ogólnie to jestem bardzo zadowolony ze zmiany z Elizabeth. Takie drobiazgi jak zatrzymanie ekstrakcji na zadanej wadze (ma być 36 gram i jest) automatycznie purge po spienianiu mleka czy wykres całej ekstrakcji i ewentualnie sprawdzenie co było nie tak pozwala się rozwijać. Żona ku mojemu zdziwieniu stwierdziła że to dobra zmiana i jest dużo ułatwień a smak kawy się poprawił.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #110 dnia: 10 Grudzień 2023, 11:34:36 »
Co do zmiany smaku - pamiętaj, że masz włączoną ekstrakcję z preinfuzją. To też coś może zmieniać.

Offline Boby_brown

  • Wiadomości: 112
  • Ekspres: LA MARZOCCO Linea Micra Bianca, Kawiarka Bialetti, Cafelat Robot, 9Barista
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense , Baratza sette 30 ap , Comandante
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #111 dnia: 10 Grudzień 2023, 11:57:10 »
@Miek, który konkretnie masz model i ile Cię kosztował, o ile to nie tajemnica.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #112 dnia: 10 Grudzień 2023, 12:22:47 »
@Boby_brown  mam ostatni model decent de1pro wersja 1.45. O cenie gentlemeni nie rozmawiają 😀.
A na poważnie to na Black friday mieli 20 ekspresów z 20% obniżką ceny i złapałem jeden bo chodził za mną już długi czas. Jak by cie interesowało coś więcej to napisz i powiem ci więcej co i jak.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2023, 12:27:29 wysłana przez Miek »

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #113 dnia: 10 Grudzień 2023, 12:25:11 »
Co do zmiany smaku - pamiętaj, że masz włączoną ekstrakcję z preinfuzją. To też coś może zmieniać.


Racja. Pomimo tego jest duża różnica i to mnie bardzo zaskoczyło.

Offline Boby_brown

  • Wiadomości: 112
  • Ekspres: LA MARZOCCO Linea Micra Bianca, Kawiarka Bialetti, Cafelat Robot, 9Barista
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense , Baratza sette 30 ap , Comandante
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #114 dnia: 10 Grudzień 2023, 13:04:41 »
@Boby_brown  mam ostatni model decent de1pro wersja 1.45. O cenie gentlemeni nie rozmawiają 😀.
A na poważnie to na Black friday mieli 20 ekspresów z 20% obniżką ceny i złapałem jeden bo chodził za mną już długi czas. Jak by cie interesowało coś więcej to napisz i powiem ci więcej co i jak.
Kupić przynajmniej na razie nie chcę. Dopiero co, bo w październiku nabyłem Micrę. Ale jestem bardzo ciekawy porównań między Micrą, a Decentem. Zacząłem od pytania o cenę, bo byłem ciekawy jak właśnie cenowo mają się do siebie te ekspresy, no i widzę, że to ten sam poziom. Ponadto przeczytałem na stronie Decenta, że jego twórcy wzorują się na La Marzocco. Tak, że mam nadzieję będziemy wymieniać spostrzeżenia.

Offline Marcin_med

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: LM linea micra
  • Młynek: NZ
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #115 dnia: 10 Grudzień 2023, 13:06:37 »
A gdzie go w Polsce można kupić?:) I to jeszcze w takiej promocji?;)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #116 dnia: 10 Grudzień 2023, 13:08:31 »
kupuje się na stronie Decent tylko w ten sposób można :):)na promocje trzeba czekać do następnego Black Friday.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #117 dnia: 10 Grudzień 2023, 13:16:23 »
Tak jak napisał @rollo45  kupujesz na stronie Decent i tam trzeba szukać promocji. Ja wiedząc że chce kupić zerkałem też na ich strone FB i jak tylko pojawiło się info że będzie promocja od razu kliknąłem ponieważ zniknęły w jeden dzień. Cena w jakiej kupiłem to jedna a dodatkowo błąd przewalutowania spowodował że wyszło mnie trochę więcej niż za Bianke 😉.

Offline Marcin_med

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: LM linea micra
  • Młynek: NZ
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #118 dnia: 10 Grudzień 2023, 13:32:40 »
Dobrze wiedzieć:) a czy jest tam jakas istotna różnica pomiędzy modelami?

Offline Marcin_med

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: LM linea micra
  • Młynek: NZ
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #119 dnia: 10 Grudzień 2023, 13:40:19 »
Duża różnica vs lelit?;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi