Autor Wątek: Decent Espresso rewolucja?  (Przeczytany 33872 razy)

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #90 dnia: 05 Listopad 2023, 23:27:17 »
Dzieki za mile slowa. Jestem na tym forum juz od jakiegos czasu. Nawet probowalem otworzyć wlasny wątek autorski ze streszczeniami tego czym sie w danej chwili bawie ale niestety nie zostalo to zaakceptowane.
Szkoda bo myślę że WOK tylko by zyskało na tym i wiele osób mogło by skorzystać z Twoich testów, porównań i rad na temat ciekawego sprzętu, często mało popularnego tutaj jak np. Crem One czy Decent ale też drobniejszych rzeczy jak sitka itd. Nie wszystko stracone bo przecież możesz zakładać czy pisać w wątkach których to dotyczy, myślę że dużo osób tutaj tak jak ja to doceni.😉
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2023, 00:45:04 wysłana przez Artisz »

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #91 dnia: 06 Listopad 2023, 16:49:06 »
Zgadzam się z przedmówcą. Tak mało osób ma Decent a z PL to już całkiem że przydało by się więcej info na jego temat. Jak oceniasz po dwóch latach? Ja pomału przymierzam się do ekspresu z profilowaniem i wybór raczej padnie na Decent ale chętnie wysłucham twojej opinii.

Online My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #92 dnia: 06 Listopad 2023, 18:50:44 »
Ostatnio jak sprawdzalem to w Polsce bylo 8 Decent. Jezeli ktos lubi eksperymentowac z kawa, jest to maszyna godna polecenia. Nie perfekcyjna ale na pewno bardzo dobra.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #93 dnia: 06 Listopad 2023, 19:04:08 »
Co było z Crem One że wysłałeś do naprawy i już nie wrócił i zdecydowałeś się na Decent?

Online My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #94 dnia: 06 Listopad 2023, 20:20:19 »
To było bardzo dawno temu. Ciśnieniomierz zaczął pokazywać ciśnienie wzrastające do ponad 12 barów, mimo iż maszyna była skonfigurowana na 9. Po zakończeniu ekstrakcji ciśnienie nie opadało albo opadało bardzo powoli. Sklep, z którego zamówiłem, powiedział, że to prawdopodobnie coś z czujnikiem temperatury bojlera. Wysłałem wiec do naprawy. Podczas transportu UPS upuścił maszynę i pękło podwozie. Po zgłoszeniu sprawy UPS sam zdecydował, że maszynę odbierze i sprawdzi, czy należy mi się odszkodowanie. Oczywiście powiedzieli, że nie należy i odesłali ją do mnie. Jednak podczas podróży powrotnej zgubili ja gdzieś i zajęło mi ponad 4 miesiące, żeby, chociaż polowe wartości maszyny odzyskać. Mam kilka filmów na ten temat.
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2023, 20:34:17 wysłana przez ranGo »

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 792
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #95 dnia: 06 Listopad 2023, 21:07:56 »
Hm, po prostu nie ogarnąłeś konstrukcji DB ekspresu Crem. To nie wymaga naprawy, bo wzrost ciśnienia po ekstrakcji jest spowodowany systemem dogrzewania bojlera kawowego wymiennikiem w bojlerze pary, a ciśnienie rośnie do ciśienia ustawionego na OPV. Widocznie OPV miałeś ustawione na 12 bar, bo gdybyś ustawił na 10 rosło by do 10. Puszczenie paru kropel przez OPV powoduje spadek ciśnienia do 0 bar lub około 0 bar. To samo można uzyskać natychmiast odkręcając delikatnie zawór gorącej wody. Sama pompa starycznie wytrzymuje 20 bar, ale powinna być ustawioną na max. 10.
Mam taki ekspres już parę lat i jeszcze nic w nim nie naprawiałem, zwyczajowe odkamienianie 2 razy w roku i raz w miesiącu Cafiza.
Jedyne co przerobiłem to wylewką od pary, po prostu ją skróciłem o parę centymetrów, ale to już po gwarancji.
Info uzyskałem u konstrukcyjnego źródła - Expobar.





Online My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #96 dnia: 06 Listopad 2023, 22:52:02 »
Bardzo prawdopodobne ale przez pierwsze 3 miesiace tak sie nie dzialo. Probowalem zmieniac ustawienia cisnienia ale nic nie pomoglo.  Gdybym wiedzial ze tak to sie zakonczy to nigdy bym nie wysylal do naprawy. Ale planowalem tez wymiane paneli bocznych na drewniane wiec chciałem 2 sprawy na raz zalatwic.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #97 dnia: 06 Listopad 2023, 23:08:45 »
Hm, po prostu nie ogarnąłeś konstrukcji DB ekspresu Crem. To nie wymaga naprawy, bo wzrost ciśnienia po ekstrakcji jest spowodowany systemem dogrzewania bojlera kawowego wymiennikiem w bojlerze pary, a ciśnienie rośnie do ciśienia ustawionego na OPV.
Dziwna sprawa, niezależnie w jaki sposób woda w bojlerze jest podgrzewana normalnie manometr powinien spaść do zera po zakończeniu ekstrakcji.🤔
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2023, 00:23:30 wysłana przez Artisz »

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 792
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #98 dnia: 06 Listopad 2023, 23:31:50 »
Na filmach u Corbet'a też to zjawisko występuje.
U mnie nie dzieje się to ciągle, raczej sporadycznie, ale potrafi spaść do zera i powoli urosnąć. Ruch dźwignią zawsze zeruje ciśnienie i ekstrakcja startuje od zera.




Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #99 dnia: 07 Listopad 2023, 16:33:13 »
@My Coffee Show Napisz coś więcej o Decent a nie o innych 😁. Kupiłbyś ponownie? Na co uważać? Czy są jakieś rzeczy które cię denerwują?

Online My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #100 dnia: 07 Listopad 2023, 21:28:55 »
To co podkreslalem wielokrotnie, jak dla mnie i tego czym sie zajmje (hobbysta Youtuber) Decent jest perfekcyjny. Nie ma wielu maszyn ktore mialyby taka powtarzalnosc szotow co jest istotne kiedy porownujesz rózne mlynki, koszyczki filtrujace itp. Do tego łaczy sie on z waga (moja to Felicita Arc) i sam sie wylacza po zakonczeniu ekstrakcji wiec moge skoncentrowac sie na nagrywaniu samego procesu.
Zajmuje malo miejsca i rozgrzewa sie w ciagu 5-7minut.
Daje ci tez mozliwosc zabawy z roznymi profilami i odkrywania niuansów kawy.
Glownym minusem moze byc mniejsza gestosc espresso w porownaniu z czyms jak moj La Pavoni Esperto.
Niektórzy nie lubia dzwieku jaki wydaje przy ekstrakcji ale ja sie do tego
przyzwyczailem.
Na poczatku przygody czujesz sie troche przerażony tak wieloma parametrami którymi można manipulować ale szybko da sie opanowac podstawy.
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2023, 21:34:37 wysłana przez My Coffee Show »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #101 dnia: 07 Listopad 2023, 23:22:29 »
@My Coffee Show Chcesz powiedzieć, że nawet używając profilu dźwigni nie jesteś w stanie osiągnąć z Decenta takiego wyniku jak z fizycznej dźwigni?

Online My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #102 dnia: 07 Listopad 2023, 23:35:17 »
Porownywalem tylko z moim La Pavoni ale opieram sie tez na tym co mowia inni posiadacze. Shot Z Decent moze byc lepszy lub gorszy w smaku od La Pavoni, ale La Pavoni bedzie zawsze gestszy. Jakis czas temu Decent ulepszyl cos w systemie rozprowadzania wody. Nowe maszyny juz to maja a do starszych mozna dokupic. Wg Decent to powinno poprawic gestosc espresso. Jeszcze nie kupilem tej części wiec nie wiem na pewno.
Lubie rozne profile z Decent i czesto sie nimi bawie. Nalezy jednak pamietac ze nie sa to perfekcyjne kopie profili innych maszyn. Np Slayer Shot nie bedzie smakowal dokladnie tak jak z prawdziwego Slayer.

Miek

  • Gość
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #103 dnia: 08 Listopad 2023, 17:19:54 »
A która wersje posiadasz? Ostatnia to bodajże 1.45

Online My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Odpowiedź #104 dnia: 08 Listopad 2023, 21:42:14 »
Chyba 1.43. Moge sie mylić.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi