Autor Wątek: Ekspress do latte i cappu  (Przeczytany 6984 razy)

RadoGost

  • Gość
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Czerwiec 2019, 09:38:13 »
@skansen:ok:

@WS, nie słyszałem 😅😂🤣

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Czerwiec 2019, 09:52:21 »
Często zdarza się, że druga połówka nie interesuje się w ogóle wyborem i pozostawia w pełni decyzję nam. Po zakupie następuje niemiłe zaskoczenie...

Otóż to

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Czerwiec 2019, 10:13:19 »
Nie tak dawno ktoś na forum napisał, że żona nie zaakceptowała wyglądu Rancilio Silvia.

Tak, współczynnik WAF(*) to dość ważny parametr sprzętu

*WAF - wife acceptance factor

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Czerwiec 2019, 22:46:10 »
A prowokacyjnie zapytam co sądzicie o porowaniu lelit elizabeth pl92t ws ascaso dream duo pid prof
roznice ciekawe bo tu boilety a tu termobloki ...

Pytam bo szybkim tescie WAF, jak koledzy na wesoło wyzej wspomnieli rating dla „kotłowni” spadł na rzecz takich konstrukcji ... *co nie znaczy oczywiście że ostatecznie włosko/germański najezca nie zwycięży (pewnie okupione to będzie jakimś kredytowanym wakacyjnym wyjazdem buahaha)  :kwiat: :evil:

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Czerwiec 2019, 22:57:13 »
Ciekawe, że nie brałeś pod uwagę Profiteca 300, moim zdaniem jest do przodu jeśli chodzi o wzornictwo...

skansen

  • Gość
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Czerwiec 2019, 23:09:20 »
A prowokacyjnie zapytam co sądzicie o porowaniu lelit elizabeth pl92t ws ascaso dream duo pid prof
roznice ciekawe bo tu boilety a tu termobloki ...

Ja również początkowo rozważałem model  Ascaso Steel DUO PID (jest w ogóle  ascaso dream duo pid prof?).
Zaletami wspomnianego Ascaso w porównaniu do Lelita jest na pewno podgrzewana elektrycznie podstawa na filiżanki, 3 lata gwarancji, podświetlenie LED.
Ascaso zrobiło na mnie wrażenie wyrobu designerskiego, Lelit z kolei rzemieślniczego.
Pewien wpływ miało na pewno również to, że nastawiałem się od początku na ekspres włoski.
Zdecydowałem na Lelit Elizabeth - przeważył tradycyjny bojler, działanie sterownika LCC, większa moc grzałek i ogólna percepcja...

Ciekawe, że nie brałeś pod uwagę Profiteca 300, moim zdaniem jest do przodu jeśli chodzi o wzornictwo...

Profitec jest dla mnie za bardzo przemysłowy. Wygląda bardzo profesjonalnie. Niestety taki profesjonalny wygląd może kojarzyć się z wyposażeniem typowo gastronomicznym, przemysłowym.

Profitec 300 wydaje mi się najsolidniej zbudowany z wszystkich powyżej wymienionych...

Żeby nie było, że zachwalam Lelita - jeśli chodzi o wzornictwo to uważam, że liderem jest Ascaso. Ale zdecydowałem się na Lelita...
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec 2019, 23:21:44 wysłana przez skansen »

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Czerwiec 2019, 09:43:57 »
Brałem profiteca 300 pod uwagę jako mentalnie związanego z ecm ale odpadł w konursie piękności, pewnie skończy się tak jak zawsze ... jak już wreszcie ograniczę pole wyboru do 2-3 maszyn to i tak sie okaze ze dostępny od ręki jest tylko jeden model co zamknie dalsze dywagacje

skansen

  • Gość
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Czerwiec 2019, 09:57:54 »
jak już wreszcie ograniczę pole wyboru do 2-3 maszyn to i tak sie okaze ze dostępny od ręki jest tylko jeden model co zamknie dalsze dywagacje

Na Lelit Elizabeth trzeba czekać ok. 10 dni... Im później (i bliżej wakacji) tym dłużej... Nie wiem jak pozostałe modele...

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Czerwiec 2019, 16:28:02 »
I jak lelit dojechał, jakieś wrazenia ?

skansen

  • Gość
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Czerwiec 2019, 17:50:36 »
I jak lelit dojechał, jakieś wrazenia ?

Ma być jeszcze dziś u mnie. Pierwsze wrażenia będę mógł opisać jutro.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Czerwiec 2019, 21:29:46 »
Polecam się z opinią, zawęziłem wybór do pierwszego hasła czyli ecm, rocket jako kotłwonie  i. niskimrating WAF  :lol2:  i z nowego wyboru asasco duo pid i Twój Lelit, ale mam małą wątpliwość co do mocy pary w asa... internet prawie nie ma filmów dot. tekstury mleka (a mam fantazję na art), jeśli chodzi o thermoblock vs boilery... i baaardzo proszę o testy, pewnie będę finalizował wybór po weekendzie i nawet mini obserwacje będą cenne  :poklon:

Offline Kalientes

  • Wiadomości: 17
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Czerwiec 2019, 23:05:08 »
Od niedawna mam ascaso steel duo co prawda wersja bez pid ale o ile się dobrze orientuje (jak się mylę proszę mnie poprawić) bebechy ma te same, jest mój pierwszy ekspres także jestem jeszcze trochę laikiem ale na spienianie mleka nie narzekam. Na latte art chwilowo nie mam czasu ale sądzę że bez większych problemów. W ramach jednej z pierwszych prób, no bo jak by to mogło by być inaczej jak dostaje się nową zabawkę nie przetestować jej pełnych możliwości, udało mi się zrobić troszkę niekształtnego kotka w 3d (żona rozpoznała że to kot czyli chyba aż tak źle nie było)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Czerwiec 2019, 08:18:19 »
@Cob jeżeli chodzi o moc przy wytwarzaniu pary to nie ma problemu.
Przy małym garnuszku zajmuje mi to około 20-30 sekund, przy dużym około 50 sekund, dokładnych testów nie robiłem.
Latte art zrobisz bez problemu. Kwestia bardziej umiejętności i odpowiedniego spieniania mleka.

Offline burlap

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: DB, AP
  • Młynek: Specialita
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Czerwiec 2019, 21:35:59 »
Profitec 300 na żywo wygląda bardzo dobrze.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Czerwiec 2019, 22:22:37 »
@Kalientes  @pmichal  Panowie bardzo dziękuję za opinie, szczególnie ważne wobec słabych materiałów w internecie

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi