Autor Wątek: Ekspress do latte i cappu  (Przeczytany 7100 razy)

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Ekspress do latte i cappu
« dnia: 11 Czerwiec 2019, 22:40:31 »

Szanowni,
Jestem przed wyborem czegoś co będzie robiło dobre espresso + latte i cappu
Do tej pory miałem doświadczenie z la pavoni pro, a ostatnio sporo z zabawą cafelatem robotem baristą .. kawki szły piękne ale z la pavonim się rozstałem, a cafelat nie spienia mleka hihi  (uzywam do tego starego delonghi)
Obie dzwignie pracowały na szacowanej temp wody ok 92-96 stC i preinfuzji ok 2-4 sec, raczej preferuję sitko 14g+ Bez wylewek (pro) kawy głównie arabiki króre lubię czasem zmienić (raczej jaśniejsze nie spalone)

I rozważałem 2 opcje
ECM mechanika V slim (słabo dostępny) zalety: ładny, hx, niby preinfuzja itd
Rocket Appartamento zalety: jeszcze ładniejszy hx+cena

A teraz wpadł mi w oko Lelit Elizabeth pl92t. Teoretycznie sterowanie parametrami lux ale mało o nim w sieci

Miejca mam mało, kasy limit 6k chciałem minimum hx, wygląd ma znaczenie, doceniam walory e61 choć to musi się grzać, i 58mm (ze względu na sitka ims)

Czy ktoś mógłby mnie wesprzeć w wyborze, a moze jest coś innego co pominąłem


Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Czerwiec 2019, 22:48:32 »
Możesz wziąć jeszcze pod uwagę LELIT MARA PL62T
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Czerwiec 2019, 22:57:02 »
Nie ma żadnego problemu z dostaniem sitek IMS 57mm, to tak ade voila. Chyba że miałes na myśli prysznic.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Czerwiec 2019, 23:10:43 »
Możesz wziąć jeszcze pod uwagę LELIT MARA PL62T

Dzięki za szybką podpowiedź ale Mara chyba nie jest ani HX ani 2 bojlery +jak rozumiem LCC daje łatwość sterowania preinfuzją i temperaturami + czasem ekstrakcji,
raczej chętnie bym przyjął nieco info o praktyce pracy z elizabeth.
Np. Czy grupa jest równie stabilna jak e61, czy preinfuzja idzie już po zadanej temperaturze czy niższej, czy to LCC żeczywiście daje taką przewagę w sterowaniu.

Na wesoło: w Cafelacie mam teraz pełne sterowanie haha ręczne oczywiście: dozą .. max dałem ze 25g, ciśnieniem na ciastku 6-9 bar (z dowolną modulacją - ile bicepsy zadadzą) temperaturą wody = ile nagrzeję sprzęt i ile zaleję, ciśnieniem i czasem preinfuzji + ekstakcji itd  :ogien: ale teraz potrzebuję trochę spokoju  :evil:

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Czerwiec 2019, 08:08:34 »
Mara chyba nie jest ani HX ani 2 bojlery

Mara to Hx.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Czerwiec 2019, 08:15:01 »
Mara chyba nie jest ani HX ani 2 bojlery

Mara to Hx.

i E61 ;-)

skansen

  • Gość
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Czerwiec 2019, 09:08:24 »
I rozważałem 2 opcje
ECM mechanika V slim (słabo dostępny) zalety: ładny, hx, niby preinfuzja itd
Rocket Appartamento zalety: jeszcze ładniejszy hx+cena

A teraz wpadł mi w oko Lelit Elizabeth pl92t. Teoretycznie sterowanie parametrami lux ale mało o nim w sieci

Elizabeth to stosunkowo nowa konstrukcja i dlatego ma niewiele opinii.
Jeśli ma to dla Ciebie jakieś znaczenie, to Lelit i Rocket produkowane są we Włoszech a ECM Mechanika w Niemczech.

Proponuje jeszcze przeanalizować ofertę ekspresów Bezzera.

Jestem przed wyborem czegoś co będzie robiło dobre espresso + latte i cappu

Miałem podobne dylematy. Wygląd HXów mi nie odpowiadał i zdecydowałem się na Elizabeth. Teraz czekam na dostawę.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Czerwiec 2019, 09:18:25 »
ECM'y z serii Homr Line są produkowane we Włoszech.
Lelit i Rocket produkowane są we Włoszech a ECM Mechanika w Niemczech.

ECM-y z serii Home Line również są produkowane we Włoszech.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Czerwiec 2019, 09:31:43 »
Mara chyba nie jest ani HX ani 2 bojlery

Mara to Hx.

i E61 ;-)


O dzięki za naprostowanie, szedłem na łatwiznę czytając opis na konesso, żeczywiście poza gałkami (to juz subiektywnie) podobny temat do appartamento a cena lepsza choć tu mam górny limit w głowie na 6k i celowałem w mechanike slim jako najbardziej mi pasującą, natomiast
To LCC Lelitowe wygląda tak fajnie szczególnie ta preinfuzja że wciąż bym obstawiał ww peleton ew. dokładając Marę jako wersję najbardziej budżetową (EDIT: w wersji s a spełniającą wszystkie techniczne sapekty w wersji T) + wymiary przebijają wszystko a to dla mnie też wazne

Ps Skansen :ECM tez jest made in italy ; a kiedy sie spodziewasz swojego ? Moze poczekam hihi
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2019, 11:35:13 wysłana przez Cob »

RadoGost

  • Gość
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Czerwiec 2019, 09:43:42 »
Jeżeli wymiarami by pasowował, to za 6000 z utargowaniem brałbym Expobara Brewtus IV. Moim zdaniem jest jednym z najlepszych, jak nie najlepszym ekspresem za tę kasę. A z czasem jak przekonasz się do espresso, to będziesz robił wyśmienite shoty ( bojler kawowy bierze podgrzaną wodę z HX-a, idealna liniowość temperatury). Zostawiam na boku względy estetyczne, bardziej leży mi wzornictwo ECM-a, ale wnętrze Brutusa kapitalne!!!
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2019, 10:56:40 wysłana przez RadoGost »

skansen

  • Gość
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Czerwiec 2019, 10:16:13 »
Lelit i Rocket produkowane są we Włoszech a ECM Mechanika w Niemczech.
ECM-y z serii Home Line również są produkowane we Włoszech.
OK, nie będę się upierał - ja dotarłem do danych, z których wynikało, że model ECM mechanika V slim jest produkowany w Niemczech. Nie chodziło o kraj pochodzenia producenta a o kraj produkcji.
Dane dla rynku rosyjskiego. Na Niemieckich stronach też piszą, że Made in Germany: zuvielkaffee.de/produkt/ecm-mechanika-v-slim-vibrationspumpe/

Nie są to dane z tabliczki znamionowej, więc może być błąd.

a kiedy sie spodziewasz swojego ? Moze poczekam hihi
Jeszcze tydzień co najmniej...
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2019, 10:20:23 wysłana przez skansen »

RadoGost

  • Gość
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Czerwiec 2019, 10:20:46 »
Raczej  Italia. U mnie na tabliczce nie ma wogóle informacji: Made in ..., tylko oznaczenia po niemiecku, firma, miasto
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2019, 10:55:21 wysłana przez RadoGost »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Czerwiec 2019, 11:04:00 »
OK, nie będę się upierał - ja dotarłem do danych, z których wynikało, że model ECM mechanika V slim jest produkowany w Niemczech. Nie chodziło o kraj pochodzenia producenta a o kraj produkcji.

Zobacz na stronę tego producenta: https://www.ecm.de/en/ecm/the-company/. Na dole są informacje o miejscu produkcji.

RadoGost

  • Gość
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Czerwiec 2019, 11:12:37 »
@WS ma absolutną rację! Teraz sobie przypomniałem, jak kupowałem Classikę w Coffeesite, to ten gość, który tam rządzi, powiedział, że produkcja odbywa się we Włoszech.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Ekspress do latte i cappu
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Czerwiec 2019, 11:20:51 »
@Piszę bzdury Expobar wypasiony, stabilny z podłączeniem do wody (tego nie będę potrzebował) ale wzornictwo jak rzekłeś... wygląd jest dla mnie istotny (stąd do stawki wpadł Rocket) więc expobar odpada tu niestety jednak ECM ma mocną notę

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi