Autor Wątek: Honduras La Bendicion Red Honey – palarnia kawy Euro Cafe  (Przeczytany 1776 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Honduras La Bendicion Red Honey – palarnia kawy Euro Cafe
« dnia: 28 Styczeń 2018, 20:53:32 »
Honduras La Bendicion Red Honey – palarnia kawy Euro Cafe

Arabika odmiany Red Catuai, sposób obróbki Red Honey. Ziarenka mają aromat winno-czekoladowy, w przemiale dominują winne nuty.
Sposób przygotowania: dripper Tiamo V60 - 01, białe filtry Hario i młynek Fiorenzato F6 Drogheria. Doza standardowa 6 g kawy na 100 g wody, temperatura wody 95°C, czas parzenia 2,5 minuty, preinfuzja 30 sekund, po zalaniu przemiał nie był mieszany.
Drip ma ciekawy aromat, jest w nim czekolada i nuty alkoholowe, taka słodka brandy bez procentów. A po spróbowaniu czekolada, nuty brandy, akcenty przypraw i jasne owoce. Owoce na początku trudne do sklasyfikowania, z czasem, kiedy temperatura naparu nieco spadnie, można je opisać jako nuty z dominacją słodkich jabłek. Parzenie w niższej temperaturze owocuje większą kwaskowatością dripa, a przy podanej wyżej owoce są na dalszym planie, dosyć delikatne i niedominujące. Posmak podobny, czekoladowo-brandowy, miły, długi i przyjemny. Drip jest fajny w smaku. Wyrazisty, intensywny, nie kwaśny, ze słodyczą ukrytą w czekoladzie i alkoholu.
Honduras la Bendicion to intrygujące ziarenka, z ciekawym profilem smakowym, dobrze zapadające w pamięć
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2018, 20:56:18 wysłana przez WS »

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 305
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Honduras La Bendicion Red Honey – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2018, 10:34:42 »
A jak wychodzi espresso? Ja jeszcze do przelewów nie dojrzałem

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Honduras La Bendicion Red Honey – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Luty 2018, 11:00:48 »
Muszę zrobić z nich espresso, mam to nawet zapisane, ale ciągle mi umyka. Póki co też je przelewałem i ważne jest, żeby woda miała wysoką temperaturę. Trochę za nisko (90-92) i robi się kwaśno-cierpkie wino grzane ;) Ciut wyżej i jest słodko, jak pisze WS. Być może nie jestem taki sprawny w wyczuwaniu aromatów, żeby napisać o jabłkach, ale kawa zdecydowanie jest przyjemnie słodka, lekko owocowa z przyjemnym czekoladowym posmakiem.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Honduras La Bendicion Red Honey – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Luty 2018, 22:41:46 »
No i było to espresso wreszcie. 15 g ziarna, 30 g ekstraktu w 30 s. Co mogę powiedzieć, wyszedł taki super skoncentrowany przelew, ale taki zrobiony na prawdę dobrze, odpowiednio gorącą wodą itd. Było słodko i winnie. Crema bladziutka i cienka, body małe, ale takie palenie. Generalnie bardzo smaczne espresso wyszło, choć Goran mógłby wypalić to ziarno ciut ciemniej Może? ;)
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi