Autor Wątek: Tanzania Kusini - palarnia kawy Euro Cafe  (Przeczytany 1770 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Tanzania Kusini - palarnia kawy Euro Cafe
« dnia: 12 Sierpień 2016, 20:30:21 »
Tanzania Kusini - palarnia kawy Euro Cafe

Jasno palona arabika, sposób obróbki Honey, przeznaczona do alternatywnych metod parzenia kawy. Cena 25 zł za 250 g. Ziarenka mają intensywny i bardzo miły aromat, a w przemiale dominują nuty cytrusowe.
Przygodę z Tanzanią Kusini tradycyjnie rozpocząłem w dripperze V60 i po pierwszym parzeniu parzeniu przeniosłem się do Kality Wave 155 z białymi filtrami, młynek to Fiorenzato F6 Drogheria. Doza standardowa - 6 g kawy na 100 ml wody, temperatura wody 95 - 96°C, czas parzenia około trzy  minuty, preinfuzja 30 sekund,  jedno mieszanie po pierwszym zalaniu. Aromat dripa jest słodko - cytrusowy,  a w smaku jest sporo dosyć słodkich cytrusów, niewielkie nuty kwiatowe i miły cytrusowy finisz. Drip jest rześki i orzeźwiający, a przy tym słodki, owocowy, bardzo fajny do picia. Także czysty w smaku, nie psuje go goryczka i nadmierna kwaskowatość. Posmak długi i przyjemny, przechodzi w cytrusową goryczkę. z kwiatowymi akcentami.
Kawy cytrusowe w smaku, często dobrze wypadają w Clever Dripperze. Tym razem w naparze pojawiło się mniej słodkich cytrusów i więcej kwiatowych aromatów, dlatego górą dla mnie była Kalita.
Bardzo fajnie wypadła Tanzania Kusini w zaparzaczu Duka ze stałym metalowym filtrem. Parametry parzenia podobne jak w Kalicie, jedynie czas wynosił około 3,5 minuty. Efektem był cytrusowy napar z niewielkimi czekoladowymi nutami, konkretniejszy, z większym body i posmakiem z czasem 
przechodzącym w czekoladowy.
Z Tanzanii Kusini z palarni Euro Cafe byłem bardzo zadowolony. To fajne przelewowe ziarenka, dające cytrusowy w smaku napar, czysty i wyrazisty, a także dosyć słodki.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Tanzania Kusini - palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sierpień 2016, 20:44:59 »
Ja w dripie miałem oprócz cytrusów sporo karmelu :-)

Offline Trevor Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Ascaso Dream, Aeropress, Chemex, Bialetti Brikka, FP, Tygielek
  • Młynek: Ascaso i-2, Hario Slim
Odp: Tanzania Kusini - palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sierpień 2016, 23:03:33 »
Równie przyjemna jest z chemexa, osoby preferujące lekkie, słodko-cytrusowe nuty z pewnością będą zadowolone
z tych ziarenek  [emoji106]
W kolejce czekają jeszcze dwie Etiopie, Mocha i Guji   :) oczywiście od Gorana .

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi