Autor Wątek: Kawa grubo mielona  (Przeczytany 2433 razy)

Offline coffeegurl

  • Wiadomości: 1
Kawa grubo mielona
« dnia: 22 Sierpień 2019, 12:14:44 »
Hej hej hej
Chciałam prosić o polecenie kawy grubo mielonej, którą mogę zamówić przez internet. Przejrzałam forum i nie znalazłam nic konkretnego na ten temat.
Szukam kawy, która nadawałaby się do przyrządzania za pomocą french pressu. O tym że powinna być grubo mielona, wyczytałam na blogach.
W razie czego, poprawcie mnie, proszę. :picardpalm:
Dziękuję za rady

Offline Adaśko Mężczyzna

  • Wiadomości: 72
  • Ekspres: V60, AP, Chemex, Ibrik, La Pavoni Mignon
  • Młynek: Comandante MK3 Nitroblade, Wilfa
Odp: Kawa grubo mielona
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Sierpień 2019, 12:20:53 »
Pierwsza z brzegu Palarnia "forumowa" Mastro Antonio/Synestezja - można wybrać opcję zmielenia kawy pod wybraną metodę. Większość kaw kupowanych w ziarnach w lokalnych kawiarniach lub palarniach można zmielić na miejscu.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6161
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawa grubo mielona
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Sierpień 2019, 12:23:15 »
W każdej palarni zmielą pod french press. Ta technika nie wymaga bardzo grubego przemiału. Jest to poniekąd pewien mit. Każdy oczywiście może mieć własne preferencje i dlatego warto mieć młynek aby zmielić na świeżo kawę i w takiej grubości jak się lubi. Do domu i zaparzania we french pressie wystarczy ręczny Xeoleo czy MYM54 albo elektryczny Severin 3873 lub Nivona Cafe Grano 130. Ponadto warto wspomnieć o tym, że kawa dużo szybciej się starzeje gdy jest zmielona. Właściwie po otwarciu paczki zmielonej kawy powinno się ją zużyć w ciągu kilku dni, aby móc cieszyć się jej aromatami. Także niezbędnym minimum sprzętu kawosza jest dobry młynek ze stalowymi, ostrymi żarnami. Potem pozostaje już tylko próbować kaw i cieszyć się :)

Przepis Jamesa Hoffmanna jest wg mnie bardzo dobry, dla mnie proporcja kawy 6g/100g wody jest na ogół wystarczająca. Jednak James ostatnio skłania się do wartości ok. 7-7,5g kawy/100 g wody. Też warto spróbować, żeby móc świadomie wybrać co się bardziej lubi.


Na naszym forum znajdziesz cały wątek poświęcony french pressowi - liczący już 6 lat i prawie 400 wpisów.
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=104
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2019, 12:33:46 wysłana przez krystians »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Kawa grubo mielona
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Sierpień 2019, 14:41:36 »
W dzisiejszych czasach, kiedy mamy w sklepach spory wybór młynków, nie ma sensu kupować kawy mielonej.
Kupno takowego to nie jest żadna ekstrawagancja, głupi wymysł, snobizm itp itd ;) To konieczność aby w domu pić dobrą kawę  :taktak:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi